1. Anasayfa
 2. Mobil MOBA Oyunları

League of Legends: Wild Rift Betaya Yeni Bölgeler Eklendi

League of Legends: Wild Rift Betaya Yeni Bölgeler Eklendi
1

League of Legends: Wild Rift’ın kapalı betasına Filipinler, Endonezya, Singapur, Malezya ve Tayland’ın ardından Güney Kore ve Japonya bölgeleri de dahil edildi.

Bir hafta önce Wild Rift’ın bir süreliğine bakıma gireceğini ve oyuna yeni bölgeler ekleneceğini paylaşmıştık. Bu yeni eklenecek bölgelerin arasında Türkiye’yi görmek istesek de ne yazık ki bir sonraki aşamaya kaldı.

Wild Rift’ın resmi hesaplarından yapılan paylaşımla birlikte kapalı betaya Güney Kore ve Japonya bölgelerinin de dahil edildiği açıklandı. Aynı zamanda Riot Games, kapalı betaya dahil olmak isteyen iOS kullanıcılarını bildiklerini ve bununla ilgili açıklama yapacaklarını belirtti.

Kapalı betanın birkaç hafta süreceği de paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor. Sonrasında ise Riot Games’in nasıl bir yol izleyeceği ile ilgili bir bilgi paylaşılmış değil. Kapalı betaya yeni bölgeler dahil edilebilir veya açık betaya doğru (veya resmi sürüme) bir yol izlenebilir.

Yeni Yama Notları

League of Legends: Wild Rift’ın kısa süreli bakıma girmesiyle birlikte sadece yeni bölgeler değil aynı zamanda yeni yama notları da paylaşıldı. Wild Rift 0.5 yama güncellemesiyle birlikte oyuna antreman modu eklendi. Antreman modunda şampiyonları deneyebilir veya vuruş becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Wild Rift Soraka

Kapalı betaya Güney Kore ve Japonya bölgeleri eklendiği için yamayla birlikte Korece ve Japonca dil destekleri eklendi. 0.5 Yamasında Gragas güçlendirilirdi. Aurelion Sol, Sona, Kuleler, Singed ve kritik vuruş eşyaları nerf yedi. Ahri üzerinde birkaç düzenleme mevcut ve önümüzdeki ay boyunca performansı izlenecek.

Oyunda pinglerin görülmesinin zor olduğunun geri bildirimlerini alan Riot Games, oyun içi ping görsellerini iyileştirdi. Artık “yoldayım” pingini belirli hedeflere de sürükleyebiliyoruz. Bunun dışında oyun içi kullanıcı arayüzünde de tasarımsal değişiklikler yapıldı.

League of Legends: Wild Rift Ne Zaman Çıkacak?

Oyunun çıkışıyla alakalı net bir tarih bulunmasa da tahmini olarak 2020’nin son ayı veya 2021’nin başlarını gösterebiliriz. Şu an oyun kapalı betada ve bölge eklemeleri yapılıyor. Oyun ilk olarak Türkiye bölgesine kapalı beta olarak gelebilir veya oyun resmi olarak çıktıktan sonra Türkiye’de erişime açılabilir.

Wild Rift’ın sistem gereksinimleri ise Android için şu şekilde;

GEREKSİNİMMİNİMUM
İşletim SistemiAndroid 4.4 ve üstü
Bellek1,5 GB RAM
İşlemci1,5 GHz quad-core (32-bit or 64-bit)
Grafik İşlemciPowerVR GT7600

iOS için;

GEREKSİNİMMİNİMUM
İşletim SistemiiOS 9 ve üstü
Bellek2 GB RAM
İşlemci1,8 Ghz duo-core (Apple A9)
Grafik İşlemciPowerVR GT7600

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 13 Ekim 2020

  Lol mabil de ormanlar bıraz daha büyük olabilir ne dersınız mesele vadi gibi ormanların ism leri olmalı cehennem orman veya karanlık vadi gibi bu fikrim lol mabil daha cok yükseltebilir benim fikirlerim iste bide karakter birazcık daha buyuk olup daha
  İyi kalite de olması lazım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir