1. Anasayfa
 2. Mobil MOBA Oyunları

LoL Mobile: Wild Rift Beta Çıkış Tarihi Belli Oldu!

LoL Mobile: Wild Rift Beta Çıkış Tarihi Belli Oldu!
0

2020’nin en çok beklenen mobil MOBA oyunu olan LoL Mobile: Wild Rift önümüzdeki ay Brezilya ve Filipinler sunucusunda beta testlerine başlayacak. Oyun yakın zamanda yanlışlıkla erken erişime açılmış ve bunun bir hata sonucu medyana geldiği açıklanmıştı.

League of Legends: Wild Rift ilk olarak 40 şampiyonla gelecek ve ilerleyen zamanlarda yavaş yavaş şampiyonların tamamlanacağı belirtiliyor. Oyunun tam versiyonuyla 2020’ye yetişip yetişmeyeceği ise tam bir bilinmezlik.

Oyunun önümüzdeki ay beta testlerine başlayacağını varsayarsak geliştirici ekibin oyunu 2020’ye yetiştirmeye çalıştığını söyleyebiliriz. Tabi oyun betadayken sadece Brezilya ve Filipinler sunucusunda oynanabileceği için oyunun Türkiye’ye gelmesi için birkaç ay daha beklememiz gerekecek.

LoL Mobile: Wild Rift’ın sistem gereksinimleri ise şu şekilde;

 • Android: 1,5 GB RAM, Qualcomm Snapdragon 410 işlemci ve Adreno 306 GPU. Ayrıca oyun 32-bit Android işlemcilerde de desteklenecek.
 • iOS: iPhone 6 ve üzeri tüm cihazlarda çalışacak.

Eğer oyuna erken erişim kısmında kayıt olduysanız tekrardan ön kayıt yaptırmanız gerekiyor. Oyunun çıkışı yaklaştıkça oyunla ilgili; LoL Mobile: Wild Rift İlk Olarak OPPO Cihazlardan mı Oynanabilecek? gibisinden muhabbetler artmaya başladı. Riot Games tarafından herhangi bir açıklama gelmediği sürece bu söylentilere aldırış etmeyiniz.

Oyunu ilk oynayanlardan olmak istiyorsanız Brezilya ve Filipinler sitesi üzerinden ön kayıt yaptırmanızı tavsiye ederim. Play Store üzerinden Brezilya veya Filipinler ülkesini seçerek de ön kayıt yaptırabilirsiniz. Erken erişimin hangi ülkelerde açılacağı belli olsa da oyuncuları nasıl alacakları belli değil. Yani hem site üzerinden hem de Play Store üzerinden ayrı ayrı kayıt yaptırmanız daha mantıklı olur.

LoL Mobile: Wild Rift ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için Turkish Mobile’ı ve LoL Mobile Çıkış Tarihi: LoL Wild Rift Ne Zaman Çıkacak? yazımızı takip edebilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir