LoL Mobile: Wild Rift Beta Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Recep Yurtören
2 Minimum Okuma Süresi
LoL Wild Rift Ne Zaman Çıkacak

2020’nin en çok beklenen mobil MOBA oyunu olan LoL Mobile: Wild Rift önümüzdeki ay Brezilya ve Filipinler sunucusunda beta testlerine başlayacak. Oyun yakın zamanda yanlışlıkla erken erişime açılmış ve bunun bir hata sonucu medyana geldiği açıklanmıştı.

League of Legends: Wild Rift ilk olarak 40 şampiyonla gelecek ve ilerleyen zamanlarda yavaş yavaş şampiyonların tamamlanacağı belirtiliyor. Oyunun tam versiyonuyla 2020’ye yetişip yetişmeyeceği ise tam bir bilinmezlik.

Oyunun önümüzdeki ay beta testlerine başlayacağını varsayarsak geliştirici ekibin oyunu 2020’ye yetiştirmeye çalıştığını söyleyebiliriz. Tabi oyun betadayken sadece Brezilya ve Filipinler sunucusunda oynanabileceği için oyunun Türkiye’ye gelmesi için birkaç ay daha beklememiz gerekecek.

LoL Mobile: Wild Rift’ın sistem gereksinimleri ise şu şekilde;

  • Android: 1,5 GB RAM, Qualcomm Snapdragon 410 işlemci ve Adreno 306 GPU. Ayrıca oyun 32-bit Android işlemcilerde de desteklenecek.
  • iOS: iPhone 6 ve üzeri tüm cihazlarda çalışacak.

Eğer oyuna erken erişim kısmında kayıt olduysanız tekrardan ön kayıt yaptırmanız gerekiyor. Oyunun çıkışı yaklaştıkça oyunla ilgili; LoL Mobile: Wild Rift İlk Olarak OPPO Cihazlardan mı Oynanabilecek? gibisinden muhabbetler artmaya başladı. Riot Games tarafından herhangi bir açıklama gelmediği sürece bu söylentilere aldırış etmeyiniz.

Oyunu ilk oynayanlardan olmak istiyorsanız Brezilya ve Filipinler sitesi üzerinden ön kayıt yaptırmanızı tavsiye ederim. Play Store üzerinden Brezilya veya Filipinler ülkesini seçerek de ön kayıt yaptırabilirsiniz. Erken erişimin hangi ülkelerde açılacağı belli olsa da oyuncuları nasıl alacakları belli değil. Yani hem site üzerinden hem de Play Store üzerinden ayrı ayrı kayıt yaptırmanız daha mantıklı olur.

LoL Mobile: Wild Rift ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için Turkish Mobile’ı ve LoL Mobile Çıkış Tarihi: LoL Wild Rift Ne Zaman Çıkacak? yazımızı takip edebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir