1. Anasayfa
 2. Mobil MOBA Oyunları

Wild Rift Ücretsiz İsim (Nick) Değiştirme

Wild Rift Ücretsiz İsim (Nick) Değiştirme
0

League of Legends: Wild Rift oyuncu isminizi (nickinizi) ayda 1 kez ücretsiz olarak değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda Wild Rift isim değiştirme işlemini adım adım anlattık.

Wild Rift çıktığı günden itibaren büyük bir oyuncu kitlesi tarafından oynanıyor. Kısa bir süre içerisinde uygulama mağazalarında en popüler oyunlar arasında yer almayı başaran Wild Rift, bunu ücretsiz bir rekabet sunmasıyla başarıyor.

Riot Games’in (Wild Rift’in yapımcısı) ücretsiz oyun anlayışı hem oyun içinde hem de oyun genelinde geçerli. LoL’ün PC oyununda önceden isim değiştirme ücretli bir şekildeyken Wild Rift ve Runeterra gibi mobil oyunların gelmesiyle birlikte ücretsiz hale geldi. Buna en büyük etken olarak LoL platformunda çok fazla oyun olması ve oyuncuların isim (nickname) bulma aşamasında zorluk çekmesi gösterilebilir. (Çoğu isim kullanılıyordu ve aynı isim alınamıyordu *aynı sunucu için geçerli)

Riot Games’in yeni getirdiği isim sisteminde ise; oyuncular isimleriyle birlikte bir etiket (hashtag) seçerek istedikleri ismi alabiliyorlar. Bu şekilde oyuncu ismi bulma aşaması oyuncular için çile olmaktan çıkıyor.

Umarım yakın zamanda Wild Rift ping sorunu (ping sorunu yaşıyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz) konusunda da bir hamle yaparlar da her şey daha mükemmel hale gelir diyerekten isim değiştirme işlemlerine geçiş yapalım.

Wild Rift Ücretsiz İsim (Nick) Değiştirme

İlk olarak oyuna giriş yapın ve ardından ayarlar butonuna tıklayın.
PC üzerinden yapmak istiyorsanız; bu linke tıklayarak aynı adımları takip edin.
Bu kısımdan “Hesap Ayarları” diyerek devam edin.
Açılan sayfada hesabınızın bilgilerini girerek giriş yapın. Hesabınıza bağlı e-posta adresine bir doğrulama kodu gelecek onu da girerek giriş işleminizi tamamlayın.
Ardından “Riot ID” kısmına gelin ve isminizin yanında yer alan “kalem” butonuna tıklayın.
İsterseniz “HESAP” kısmından e-posta gibi detaylarınızı da değiştirebilirsiniz.
Son olarak oyunda gözükmesini istediğiniz yeni isminizi 4 haneli etiketinizi (hashtag) Gönder butonuna basın.
Etiketinizi rasgele oluşturmayı veya oyuncu isminizle uyumlu bir şeyler yapmayı tercih edebilirsiniz. Etiketiniz, sizinle aynı isme sahip farklı oyuncularla karışmamanız için kullanılmakta.

Her şey bu kadar artık isminiz değişti. Oyun içinde isminizin güncellenmesi biraz zaman alabilir. Biraz beklemeyi veya oyundan çıkış yapıp, tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Son bir hatırlatma olarak; oyuncu isminizi ayda 1 kez ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz.

Wild Rift Kullanıcı Adımı (Girişte Kullanılan) Nasıl Değiştirebilirim?

Oyun içi isminizi değilde Riot Games kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız;

 • Ardından hesap bilgilerinizle giriş yapıp “KULLANICI ADINI YİNE DE DEĞİŞTİR(ZORUNLU DEĞİL)” butonuna tıklayın.
 • Son olarak da kullanmak istediğiniz kullanıcı adını girerek onaylayabilirsiniz.

Eğer “Hesabın güncel. Mevcut kullanıcı adın ve şifrenle tüm Riot oyunlarına giriş yapabilirsin.” mesajını alıyorsanız; ne yazık ki kullanıcı adınızı değiştirmeniz şimdilik mümkün değil. Riot Games ilerleyen zamanlarda tekrardan kullanıcı adı değişimine izin vereceklerini paylaşmıştı ancak durumun ne olacağı ile ilgili güncel bir açıklama yok.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir