1. Anasayfa
 2. Mobil MOBA Oyunları

Wild Rift Türkiye Bölgesinin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Wild Rift Türkiye Bölgesinin Çıkış Tarihi Belli Oldu
0

League of Legends: Wild Rift, aralık ayında Türkiye bölgesinde testlerine başlıyor. Yeni bölgeler için çıkış tarihi belli olan LoL Mobile’a eklenen 6 yeni şampiyonda duyuruldu.

İlk olarrak Filipinler, Endonezya, Singapur, Malezya ve Tayland’da kapalı beta testlerine başlayan Wild Rift’e sonradan “League of Legends: Wild Rift Kapalı Betaya Yeni Bölgeler Eklendi” haberimizde paylaştığımız üzere Güney Kore ve Japonya bölgeleri de eklenmişti. Riot Games tarafından yeni paylaşılan “Bölgesel Açık Beta Başlıyor!” videosuyla birlikte oyunun Türkiye çıkış tarihi de belli olmuş oldu.

0.5 Yama notlarında oyuna Korece ve Japonca dil destekleri eklendiğini görmüştük. Oyun Türkiye bölgesine geldiğinde Türkçe dil desteği de büyük ihtimalle olmuş olacak. Riot Games tarafından oyun 2020 bitmeden yetiştirilmeye çalışıyor denmişti ve sonuç olarak oyunu 2020’nin sonunda oynayabiliyor olacağız.

Yeni Şampiyonlar

Wild Rift’a son eklenen şampiyon; Lee Sin. Lee Sin, Wild Rift’ın en tehlikeli şampiyonlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Normal LoL’de “W” yeteneğini sadece totemlere ve dost birliklere kullanabilirken Wild Rift’ta istediği yere atabiliyor. Bu Lee Sin’i mobilde oynarken her şey daha kolay olsun diye yapılmış bir hamle. Aynı zamanda Lee Sin’i daha güçlü ve korkulması gereken bir şampiyon haline getirmiş.

League of Legends: Wild Rift Lee Sin

Oyunda yeni 6 şampiyonumuz daha var. Bunlar;

 • Evelynn
 • Kai’Sa
 • Akali
 • Seraphine
 • Darius
 • Draven

Bu yeni şampiyonlar şu anki test bölgelerinde 27 Ekim’e kadar özgürce denenebilecekler.

League of Legends: Wild Rift’a Nasıl Ön Kayıt Yapılır?

Oyuna bu link üzerinden ön kayıt yaptırabilirsiniz. Ön kayıt yaptırarak; oyun Türkiye’de çıktığında beta oyuncusu olabilir ve güncellemeleri takip edebilirsiniz. Oyun Türkiye bölgesinde ilk yayınlandığında herkesin ulaşımı olabilecek mi yoksa sınırlı sayıda oyuncuyla mı test edilecek şu anlık bilinmiyor.

League of Legends: Wild Rift Seraphine

Şu anlık tek bilinen şey; oyunun Türkiye sunucusu sonunda geliyor ve pingsiz bir şekilde 2021’e kadar oyunu oynayabileceğiz. Oyun sadece Türkiye’de değil, diğer Avrupa ülkelerinde de oynanabilir durumda olacak.

League of Legends: Wild Rift Ne Zaman Çıkacak?

Apple’ın iPhone 12 lansmanında League of Legends: Wild Rift’a yer vermesiyle oyunun 2020’nin sonlarında çıkacağı kesinleşmişti. Riot Games tarafından yeni paylaşılan güncelleme videosuyla oyunun Aralık ayında Türkiye bölgesine geleceği belli oldu.

League of Legends: Wild Rift Draven

Oyun en geç 2021’in İlkbaharında Amerika bölgesinde yayınlanacak. Wild Rift’ın ilk bölgesel açık betası 27 Ekim’de başlayacak. LoL Mobile ile ilgili güncellemelerden anında haberdar olmak için Turkish Mobile’ı takip edebilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir