1. Anasayfa
 2. Aksiyon

Call of Duty: Warzone Mobil Cihazlara Gelebilir

Call of Duty: Warzone Mobil Cihazlara Gelebilir
0

Activision’ın sitesinde yer alan ve bir süre sonra kaldırılan iş ilanı Call of Duty: Warzone Mobile oyununun söylentilerini başlattı. Bu söylentilerin çok sağlam bir dayanağı bulunuyor.

Activision’ın halihazırda Call of Duty: Mobile adında oyunu olsa da görünüşe göre Warzone’un PC başarısından sonra oyunu mobil platforma getirmek istiyor. Activision, 2019’un Ekim ayında yayınladığı Call of Duty: Mobile oyunu büyük bir oyuncu kitlesine hitap etmeyi başarmıştı.

Call of Duty: Warzone ise Mart 2020’de piyasaya sürülmüş ve Activision tarafından yapılan açıklamayla oyunun 75 milyon kullanıcıyı aştığı paylaşılmıştı. Activision oyun çıktığından itibaren yaptığı PR’larla çok sayıda yayıncı (Twitch’te oyunu yayınlayan bir büyükanne bile var) ve oyuncu başarısına ulaştı. Tabi oyunu güncel tutmakta bu başarıya büyük etken sağlıyor.

Activision’ın sitesinde yer alan iş ilanında ise WZM kısaltması yer alıyordu. Bu kısaltmanın Warzone Mobile olduğu tahmin ediliyor.

Call of Duty Warzone: Mobile

İş ilanının tanımında “Warzone konsol ve PC versiyonundaki en temel özellikleri mobile toplamak, uyarlamak ve getirmek” ifadesi yer alıyor. İş ilanında bulunan WZM, Mobile ve Call of Duty kelimeleri birleştirilince ortaya otomatik olarak Warzone’un Mobile versiyonunun geleceği varsayımı çıkıyor.

Call of Duty: Warzone Mobile iş ilanı

Şirket ayrıca, Ağustos ayı yatırımcılarının çağrısı sırasında Call of Duty için mobil platformda daha fazla oyunun geleceğini ima ederek, “CoD Mobile gerçekten harika bir başlangıç ​​yaptı, biz sadece bu franchise’ın ne olabileceğinin yüzeyini çiziyoruz. Call of Duty’i mobil ve ardından diğer birçok platforma entegre etmenin franchise için inanılmaz bir fırsat olduğunu biliyoruz.” açıklamalarını yaptı.

Rekabet Mobil Platforma Taşınıyor

Mobil platformda halihazırda rekabet halinde PUBG Mobile, COD: Mobile ve Fortnite bulunurken Warzone: Mobile ve Apex Legends Mobile’ın da rekabete dahil olması mobil platformu iyice kızıştıracaktır.

PUBG Mobile illustration

Tabi bu rekabet kesinlikle mobil oyuncuların yararına olacaktır. Bu gidişle çoğu popüler PC oyununun mobil uyarlamasını göreceğiz gibi gözüküyor. Yine de Warzone Mobile’ın şu anlık sadece bir söylentiden ibaret olduğunu ve Activision tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmadığını unutmayalım. Warzone mobil platforma uyarlanırsa umarız boyut konusunda daha mütevazi davranırlar.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir