League of Legends: Wild Rift 10 Aralık’ta Türkiye’de

Recep Yurtören
2 Minimum Okuma Süresi
League of Legends: Wild Rift 10 Aralık'ta Türkiye'ye Geliyor

League of Legends: Wild Rift 10 Aralık’ta Türkiye’ye geliyor. Resmi Wild Rift hesaplarından yapılan paylaşımla birlikte oyunun çıkış günü tam olarak belli olmuş oldu.

Riot Games’in gözde oyunu olan League of Legends, uzun süredir mobil platforma uyarlanmak için geliştiriliyordu. İlk olarak Brezilya ve Filipinler bölgelerinde testlerine başlayan Wild Rift, söz verildiği gibi 2020 bitmeden çıkmış olacak.

Wild Rift’ın açık beta sürecinde Türkçe Dublaj olacak mı bilinmiyor ancak oyun Türkçe dil desteğiyle birlikte gelecek. Aynı zamanda oyun açık beta olarak Türkiye bölgesine geleceği için hesapların silinmesi gibi bir durum söz konusu olmayacak.

Wild Rift açık betasıyla 7 Aralık’ta Vietnam, Okyanusya ve Tayvan bölgelerinde oynanabilir olacak. Ardından 10 Aralık günü Türkiye, Avrupa, Rusya ve CIS, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgeleri de açık betaya dahil edilecek. Kuzey ve Güney Amerika ise oyuna 2021’de açık beta olarak giriş sağlayabilecek.

League of Legends: Wild Rift büyük ilgiyle bekleniyor

League of Legends: Wild Rift daha Türkiye bölgesinde yayınlanmadan oyuncular tarafından büyük bir ilgi toplamış durumda. Şimdiden oyunla ilgili gruplar büyük kitlelere ulaşmayı başardı. Aynı zamanda yayıncılar da farklı bölgelerden Wild Rift’e erişim sağlayarak içerik paylaşmaya devam ediyorlar.

League of Legends: Wild Rift

Wild Rift’in Türkiye bölgesine açık betasıyla gelmesinin güzel yanı ise; hem oyundaki hesapların sıfırlanmayacak olması hem de hataların ve dengesiz güç dağılımlarının kapalı betaya göre daha az yaşanacak olması. Öyle ki oyun kapalı beta sürecinden bu yana oldukça fazla güncelleme aldı. En son güncelleme notlarını yazıya tıklayarak okuyabilir, tüm güncelleme notlarına League of Legends: Wild Rift için özel olarak oluşturduğumuz sayfadan göz atabilirsiniz.

Wild Rift Ön Kayıt

Oyuna bu link üzerinden veya Play Store üzerinden ön kayıt oluşturarak oynanabilir olduğunda bildirim alabilirsiniz. Aynı zamanda sitesi üzerinden şampiyonlar ve LoL evreni hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Wild Rift’in herhangi bir ön kayıt ödülü bulunmuyor ancak LoL (PC) geçmişiniz varsa oynadığınız süreye ve maddi yatırımlara bağlı ödüller kazanabileceksiniz. Son olarak oyun çıktığında telefonunuzun kaldırıp kaldırmayacağını merak ediyorsanız LoL Mobile: Wild Rift Sistem Gereksinimleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir