1. Anasayfa
 2. Mobil MOBA Oyunları

Wild Rift Kapalı Betasına Yeni Bölgeler Katılıyor

Wild Rift Kapalı Betasına Yeni Bölgeler Katılıyor
0

League of Legend’ın mobile versiyonu olan Wild Rift, Filipinler, Endonezya, Singapur, Malezya ve Tayland’dan sonra yeni bölgelerde de kapalı beta testlerine başlayacak.

Uzun süredir büyük bir oyuncu kitlesi tarafından çıkması beklenen Wild Rift, yapılan açıklamaya göre 3 Ekim’de bakıma girecek ve ardından kapalı betaya yeni bölgeler de dahil edilecek. Bu bölgelerin arasında Türkiye’nin olup olmadığı ise bilinmiyor.

Oyunun kapalı beta süreci devam ederken yeni şampiyonlar ve güncellemeler de getirilmeye devam ediliyor. League of Legends Wild Rift’a gelen son güncellemelerden kısaca bir bahsedeyim.

Öncelikle oyuna 6 yeni şampiyon eklendi. Bunlar; Dr. Mundo, Sona, Jarvan IV, Singed, Varus ve Amumu. Bununla birlikte yeni gelen şampiyonlara bir adet kostümde dahil edildi.

Dereceli Sistemi Güncellendi

League of Legends’tan farklı olarak Wild Rift’ta 10. seviyeden itibaren dereceli maçlar oynanabilecek. Platin ile Elmas liglerinin arasında Zümrüt adında yeni bir lig yer alacak. Bunun sebebi ise, oyuncuları beceri düzeylerine göre daha isabetli şekilde liglerine dağıtabilmek.

Bunun en üst lige ulaşmayı zorlaştırıcı bir adım olduğunu düşünmek doğru olmaz. Çünkü yeni güncellemeyle birlikte kaybettiğimiz dereceli maçlarında bizi damga (lig atlamak için kullanılan puan) kaybetmekten kurtaracak “dereceli metaneti” sistemi geldi. Bu sistemle birlikte iyi oynadığımız maçlarda puanla ödüllendirileceğiz ve bu puan dolduğunda kaybettiğimiz maçlarda damgamız eksilmeyecek.

League of Legends Wild Rift Dereceli

Oyuncuların metanet sistemini sürekli bir güvence sistemi olarak görmemeleri içinse haftalık sınırı bulunuyor. Dereceli sistemiyle ilgili son olarak League of Legends’ta olduğu gibi oyunlara 1, 2, 3 veya 5 kişiyle girebileceğiz. 4 kişilik takımlar dereceliye giriş yapamayacak.

Gelen Yenilikler

Gelen güncellemeyle birlikte artık ekran düğmelerimizi daha özgürce özelleştirebileceğiz. Yetenek ve sinyaller gibi butonların yerini ayarlayabileceğiz. Yeni gelen en güzel özelliklerden biri ise artık global ulti attığımızda mini haritanın yanında; ultiyi izliyorsak şampiyonumuzu, şampiyonumuzu izliyorsak ultinin gittiği yeri görebiliyoruz.

League of Legends Wild Rift Ulti

Diğer yenilikler ise;

 • Kuleler artık daha sağlam ve yok edilmesi daha zor olacak.
 • Varsayılan kamera görünümünü anında değiştirmenize olanak tanıyan yeni yarı kilitli kamera özelliği eklendi. (Şampiyonumuz ekranımızın ortasındayken göremediğimiz düşmanları hedeflemeyi kolaylaştırıyor.)
 • Mini haritada bir yere tıkladığımızda artık otomatik olarak şampiyonumuz o yere gidiyor. (Örnek olarak basedeyken soloya tıklıyoruz ve şampiyonumuz otomatik olarak soloya gidiyor.)

Paylaşılan bir diğer bilgi ise; kapalı beta sürecinde oyun içi satın alımı yapmış oyunculara %20 bonusla birlikte oyun içi paraları iade yapılacak.

Kapalı beta süresince Camille‘nin oldukça güçlü olduğu fark edildi ve nerflendi.

 • Başlangıç AD’si 70’ten 58’e düşürüldü.
 • Seviye başına kazandığı AD 5.5’ten 4.55’e düşürüldü.

3. Yeteneği olan “kanca atışı” nın;

 • Bekleme süresi 14.5 / 13 / 11.5 / 10s > 16 / 14 / 12 / 10s olarak yükseltildi.
 • Rakip şampiyona vurulduğunda% 50 CD iadesi kaldırıldı.

League of Legends Wild Rift ile ilgili anlık gelişmeler için Turkish Mobile’ı takip edebilirsiniz. Telefonunuzun oyunu kaldırıp kaldırmayacağını öğrenmek için LoL Mobile: Wild Rift Sistem Gereksinimleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir