LoL Mobile: Wild Rift Sistem Gereksinimleri

Recep Yurtören
3 Minimum Okuma Süresi
LoL Mobile: Wild Rift Sistem Gereksinimleri

LoL Mobile: Wild Rift oyununun sistem gereksinimleri belli olmaya başladı. En son yanlışlıkla erken erişime açılan ve ardından yapılan açıklamayla birlikte oyunu tekrar ön kayıta alan Riot Games, oyunun optimizasyonu ile ilgili iyi çalışmış gibi gözüküyor.

Önümüzdeki ay betasının Brezilya ve Filipinler’de sınırlı sayıda oyuncuyla yapılması beklenen League of Legends: Wild Rift, yavaş yavaş oyun hakkında açıklamalar yapmaya başladı. Belirtilen sistem gereksinimlerine göre oyun ortalama bir cihazda oynanabilecek.

Oyunun arkasında optimizasyon konusunda oldukça başarılı olan Riot Games ve Tencent Games yer alıyor. Bu iki şirketin optimizasyon konusundaki tecrübesi ve Riot Games’in mükemmeliyetçi prensibleri oyunu optimizasyon konusunda başarılı kılmaya yetiyor.

Oyunun kaplayacağı alan ile ilgili şu anlık bir açıklama olmasa da bunu beta başladığında görmemiz mümkün olacak. Kişisel fikrim oyunun 1-2 GB arası bir boyuta sahip olacağı yönünde.

Yazımızın sistem gereksinimleri kısmına geçmeden önce size okumanızı tavsiye ettiğimiz bir yazımız var: Wild Rift Rehber 

LoL Mobile: Wild Rift Sistem Gereksinimleri

LoL Mobile, 2020’nin en çok beklenen mobil oyunu olarak görülüyor. Haliyle bu da oyunu optimizasyon konusunda başarılı olmak zorunda bırakıyor. Oyun hala geliştiriliyor olduğu için sistem gereksinimleri ile ilgili net bir açıklama yok. Yapılan açıklamaya göre; oyunun optimizasyon kısmı ile özenli bir uğraş veriliyor.

League of Legends: Wild Rift Sistem Gereksinimleri

Riot Games’in açıkladığı tahmin edilen sistem gereksinimleri:

LoL Mobile Android Sistem Gereksinimleri

Android tarafında oyunun 32 bit cihazlarda da çalışması hedefleniyor.

  • RAM: 1,5 GB
  • İşlemci: Qulcomm Snpdragon 410 ve Adreno 306 GPU

Bu değerlerin şu anki telefon donanımlarıyla kıyaslamasıyla demek oluyor ki; LoL Mobile ortalama ve bazı giriş seviyesi telefonlarda oynanabilecek. Örnek olarak Samsung Galaxy A10 ile rahatça LoL Mobile (yüksek grafiklerde değil) oynanabilecek.

LoL Mobile iOS Sistem Gereksinimleri (iPhone)

iPhone 6 ve üstü bir modele sahipseniz rahatça (yüksek grafiklerde değil) oyunu oynayabileceksiniz.

Anlayacağınız üzere oyunun sistem gereksinimleri oldukça düşük tutulmuş. Bu değerlerin oyunu oynayabilmek için ihtiyaç duyduğunuz değerler olduğunu belirteyim. Şu an için tavsiye edilen sistem gereksinimleri daha paylaşılmadı.

Riot Games tarafından ek detaylar geldiğinde yazı üzerinde düzenlemeler sağlarım. Samsung Galaxy A50 denginde veya iPhone 8 gibi cihazlara sahipseniz telefonum LoL Mobile çalıştırır mı? veya açar mı? diye düşünmenize gerek yok.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Turkish Mobile’ı takip edebilirsin.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir