1. Anasayfa
 2. Mobil Oyunlar

Metin 2 Mobil Rehberi

Metin 2 Mobil Rehberi
0

Metin 2’nin mobile gelmesi ile en çok aranan konulardan biri Metin 2 Mobil rehberi oldu. Metin 2’nin telefona nasıl anlatılacağını anlatan Metin 2 Mobil rehberi sıkça aranmaya başladı. Yılların eskitemediği oyunlardan birisi olan Metin 2 artık mobilde de oynanabilir oldu. Fakat Gameforce henüz oyunu ülkemizde açmadı. Bu nedenle Google Play Store’den tek tıkla indirmemiz mümkün olmuyor. Bu da metin 2 mobil rehberine ihtiyaç doğuruyor.  Peki Metin 2 nedir? Metin 2 mobil nasıl indirilir ve oynanır?

Metin 2 Nedir?

Metin 2 çok oyunculu bir rol yapma oyunudur. Ymir adındaki Koreli şirket tarafından geliştirilen oyun Avrupa’da ve ülkemizde Gameforce tarafından dağıtılmaktadır. Oyun 17 dilde hizmet veren devasa bir oyundur. Oyun 2004 yılında piyasaya çıkıp 2006 yılında Avrupa’da sunulan oyun günümüzde de hala oynanmaktadır. Yılların eskitemediği oyun lakabını en çok hak eden oyunlardan birisidir. Metin 2 nedir;

 1. Oyunda yer alan canavarları keserek karakterinizi geliştirmek ve karakterlerden itemler düşürmek.
 2. Düşürülen bu itemleri kuracağınız pazarda satarak para kazanmak, kazanılan para ile de oyun içindeki NPC’lerden veya diğer oyunculardan farklı itemlerler (eşyalar) almak.
 3. Gelişen karakterinizle daha büyük canavarları kesip daha büyük ödüller kazanmak. Oyunda temel amaç bu.
 4. Bunun yanında diğer oyuncular ile düello yaparak da vakit geçirebilirsiniz. Birbirini ilk kesen düelloyu kazanacaktır.

Yeni yıla girerken zombilerle mücadele etmeye hazır mısınız? Zombi oyunu tavsiyemizi okudunuz mu?

Metin 2 Mobil Nasıl İndirilir?

Metin 2’yi eskiden beri oynayan ve seven oyuncuların ilk soracakları soru Metin 2 mobil nasıl indirilir? Olacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz yöntem ile oyunu kurmak mümkündür. Fakat indirmek maalesef bu kadar kolay olmamaktadır. Metin 2 Google Play’de yer almadığı için farklı bir web sitesinden bulmanız gerekmektedir. Metin 2’nin APK’sını bulurken aşağıdaki noktalara mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.

 • Oyunu birçok arayan olduğu için maalesef kötü niyetli insanlar da çoğalmış durumda. Hesabınızı çalmak için zararlı yazılımlar dahil ettikleri APK’ları paylaşanlar var. Bu gibi kişilerin paylaştığı dosyalardan uzak durmak gerekir.
 • Oyunu indirdiğiniz site mutlaka güvenilir olmalıdır. Daha öncesinden farklı bir APK indirdiğiniz veya dünya çapında tanınan web sitelerini tercih etmeniz faydanıza olacaktır.
 • Oyuna girerken kullanıcı adı ve şifrenizi gireceğinizden içerisinde zararlı bir yazılım bulunuyorsa bu bilgileriniz çalınabilir. Oyun iki aşamalı doğrulamayı destekleyen bir oyundur. Bu nedenle mutlaka oyuna girmeden iki adımlı doğrulamayı etkinleştirin.
 • Hesabınıza farklı bir kişi giriş yapmayı dener ve size bununla ilgili e-posta gelirse indirdiğiniz APK’yı derhal kaldırın, kurduğunuz oyunu da silin. Daha sonra hesabınızın şifresini değiştirin.
 • Mümkün ise APK dosyasını telefonunuzdan önce bilgisayarınıza indirin. Bilgisayarınızda dosyaya virüs taraması yaptıktan sonra telefonunuza atınız. Telefonlardaki antivirüs uygulamaları ile de tarama yapabilirsiniz.

Bu noktada APK’yı nereden indirdiğiniz sizin sorumluluğunuzdadır. İçerisinde zararlı yazılım bulunan bir APK’yı indirmeniz durumunda hesabınız çalınabilir, itemleriniz alınabilir. Bu gibi durumlarda kalmamak için bilmediğimiz kaynaklardan APK indirmeyin.

Mobilde Metin 2 oynarken istediğiniz internet performansını yakalayamıyorsanız, hız testi yazımıza bir göz atmanızı kesinlikle sizlere tavsiye ediyoruz!

Metin 2 Mobile Rehberi
Metin 2 Mobile Rehberi

Metin 2 Mobil Rehberi

Bu geniş kapsamlı rol yapma oyununun mobilde nasıl oynanacağı da büyük merak konusu. Özellikle Pazar kurduğunuzda hiçbir işlem yapmadan bilgisayarı açık şekilde bekletmeniz gereken bu oyunun mobilde olması büyük bir avantaj. Fakat başta da söylediğimiz gibi oyun henüz ülkemizde yayına sunulmadı. Bu da Google Play’e girip tek tıkla yüklemenize olanak vermiyor. Metin 2 mobil rehberi aşağıda yer alıyor.

IPhone Kullanıcılarına burada ilk kötü haberimiz geliyor. Maalesef oyun iPhone’de oynanamıyor. Android için;

 1. Oyunun ilk olarak .apk dosyasını bulmanız gerekiyor. APK dosyası Windows’un .exe dosyasına benzerdir. Android için kurulum dosyası olarak görebilirsiniz. Android uygulamaları apk dosyası ile taşınmaktadır.
 2. Dosyayı bulduktan sonra telefonunuzun ayarlarına girmeniz gerekiyor. Daha sonra uygulama kısmına gelmeniz gerekiyor.
 3. Uygulama kısmına girdikten sonra uygulamalar içerisinde yer alan ayalar butonuna veya ayarlar seçeneğine tıklayın.
 4. Daha sonra “bilinmeyen kaynaklardan gelen dosyalar” kısmına gelin ve bu tür kaynaklara izin verin.
 5. Daha sonrasında indirdiğiniz APK dosyasının üzerine bir kere tıklayın. Bu aşamada size gerçekten kurup kurmak istemediğinizi soracak. Bir kere kura tıklayın.
 6. Sonrasında uygulama kurulacak ve oyun ana ekranınıza gelecektir. Gelen bu simge ile oyunu başlatabilir ve oynayabilirsiniz.

Metin 2 oyununda ses efektlerini de kullanmanız gerekecek. En iyi şekilde sesleri kullanmak için sizlere önerdiğimiz harika bir kulaklık modelimiz bulunuyor!

Metin 2 Mobil Nasıl Oynanır?

Gelelim oyunu kurduktan sonrasına. APK’yı kurduktan sonra Metin 2 mobil nasıl oynanır sorusuna gelebiliriz. Oyunu oynamak için;

 1. İlk olarak bir metin 2 ve Gameforce hesabınız olmalıdır. Hesap oluşturmak için Metin 2’nin resmi sayfasını (https://gameforge.com/tr-TR/play/metin2) kullanabilirsiniz. Resmi sayfa üzerinden bir hesap açın.
 2. Ana ekranınıza ve uygulamalar menünüze gelen Metin 2 Mobil simgesine tıklayın ve oyunu açın.
 3. Oyunu açıktan sonra karşınıza hesap bilgilerinizi girme yani oturum açma ekranı gelecektir. Bu ekranda oluşturduğunuz veya daha öncesinden mevcut olan hesabınızı girin.
 4. Eğer oyuna ilk kez giriyorsanız karakter yaratmanızı isteyecektir. Karşınıza çıkan 4 karakterden birini seçin. Daha sonra seçtiğiniz karakterinize bir isim belirleyin.
 5. İsmi belirledikten sonra oyununuzu oynamaya başlayabilirsiniz.

Daha fazla Metin 2 içeriği için web sitemizi düzenli olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca yeni yazılarımızdan anında haberdar olmak için bizleri sosyal medya adreslerimizden takip etmeyi unutmayın!

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir