Spotify Engel Kaldırma Nasıl Yapılır? 2022

Recep Yurtören
3 Minimum Okuma Süresi
Spotify Engel Kaldırma
Spotify Engel Kaldırma

Spotify en büyük müzik uygulamalarından birisi. Hem dünyada hem de ülkemizde sıklıkla kullanılmakta. Spotify bir müzik uygulaması olduğu kadar sosyal ağa da dönmüş durumda. Spotify kullanan diğer insanlar ile etkileşim sunmakta. Bu da bazen sizi rahatsız eden kişileri engellemenizi gerektirmekte. Fakat zamanla engellediğiniz bir kişinin engelini kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu durumda Spotify engel kaldırma işlemi nasıl yapılır?  Spotify’de birisi nasıl engellenir?

Spotify Nedir?

Spotify özünde bir müzik ve podcast hizmetidir. Size müzik dinleme imkânı sunar. Spotify İsveç merkezli bir firmadır. Daniel Ek ve Martin Lorentzon tarafından kurulmuştur. Müzik uygulaması olarak çıkan bu uygulama artan kullanıcı sayısı ile farklı özellikler de kazanmıştır.

 • Farklı kullanıcılar ile etkileşim kurulabilmesi eklenen özellikler arasındadır.
 • İstediğiniz hesapları takip edebilirsiniz. Bu sayede onların paylaştıkları veya beğendikleri müzikleri görebilirsiniz.
 • Sizi rahatsız eden kişileri engelleyebilir veya sonrasında bu engeli kaldırabilirsiniz.

Spotify uygulamasının ne kadar internet tükettiğini biliyor musunuz? Detayları “Spotify Ne Kadar İnternet Yer?” isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Spotify Engel Kaldırma

Spotify engel kaldırma işlemi bu yıl hayatımıza girdi. Bundan önce Spotify engel kaldırma seçeneği sunmuyordu. Bu sayede önceden engellediğimiz ama pişman olduğumuz kişilerine engelini kaldırabileceğiz.  Engellediğiniz bir kişinin engelini kaldırmak için;

 • Engellediğiniz kişinin profiline gidin.
 • Profilinin en altında yer alan daha fazla seçenek butonuna (üç nokta ile gösterilen buton) tıklayın.
 • Karşınıza gelen seçeneklerden “engellemeyi kaldır” butonuna tıklayın.
 • Daha sonra gelen onay sorusuna onay verin. Kişinin engeli kalkmış olacaktır.

Bu sayede kişinin engeli kalkmış olur. Fakat kişinin engeli kalktıktan sonra sizi takipten çıkar. Yani siz engellemeden önce sizi takip ediyorsa tekrar takip etmesi gerekir.

Spotify Birini Engelleme

Tabii ki bir kişinin nasıl engelleneceğini de merak edebilirsiniz. Spotify’de bir kullanıcıyı engellemek için;

 • Engellemek istediğiniz kişinin Spotify profiline gidin.
 • Yine profilinin en altında yer alan üç nokta yani daha fazla seçenek butonuna tıklayın.
 • Burada yer alan “engelle” seçeneğini seçin.
 • Daha sonra karşınıza gelen onaylama sorusuna onay verin. Kişi engellenmiş olacaktır.

Bu işlemden sonra kullanıcının sizinle olan tüm iletişimi kesilecektir. Kullanıcının size ulaşması veya hesabınızı görüntülemesi mümkün olmayacaktır.

Artık Spotify uygulaması, Füzyon ile işbirliği içerisinde ortak çalma özelliği getirdi! Hala haberiniz yok mu? “Spotify Füzyon” Yazımızı hemen okuyabilirsiniz.

Engeli Kaldırılan Bir Kişi Tekrar Engellenebilir Mi?

Bu durumda aklınıza engelini kaldırdığım bir kişiyi tekrar engelleyebilir miyim sorusu gelecektir. Engelini kaldırdığınız bir kişinin sizi tekrar rahatsız etmesi durumuna engellemek isteyebilirsiniz. Spotify buna izin vermektedir. Engelini kaldırdığınız kişiyi tekrar engellemek için;

 • Kişinin profiline gidin.
 • Daha sonrasında “daha fazla seçenek” butonuna yani 3 nokta şeklinde duran butona tıklayın.
 • Çıkacak olan seçeneklerden “engelle” butonuna tıklayın.
 • Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza bir onay sorusu gelecektir. Gerçekten engellemek istediğiniz bildiren onayı verin. Sonrasında engelini kaldırdığınız kişi tekrar engellenecektir.

Bu işlemden sonra kişini size ulaşması yine imkânsız hale gelecektir. Profilinize ve müziklerinize ulaşamayacaktır. Sonrasında tekrar yine engel kaldırma işlemi yapılabilir.

En popüler sosyal medyalar ile ilgili detaylı rehberleri okumak için tekrar web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir