1. Anasayfa
 2. Mobil Uygulamalar

Spotify Füzyon İle Ortak Çalma Listesi Oluşturun!

Spotify Füzyon İle Ortak Çalma Listesi Oluşturun!
0

Spotify uygulamaları, kişisel olarak hazırlanmakta olan çalma listesi ve de sosyal özellikler adına bir denge sağlama amaçlı olarak bazı çalışmalar gerçekleştirmekteydi. Bu şekilde çıkardığı ve herkes tarafından ne işe yaradığı merak edilen, Spotify füzyon uygulamasının ne anlama geldiğini, nasıl kullanıldığını sizlere bu yazımız içerisinde açıklayacağız.

Spotify Füzyon Nedir?

Spotify Füzyon, uygulama içerisinde ailenizin, arkadaşlarınızın ya da tanıdıklarınızın çalma listesi hakkında birçok bilgiye erişebilmenizi sağlamakta olan bir sosyal ağ platformu olarak karşımıza göstermektedir. Beta sürümü ile başlamakta olan bu özellik, uygulamanın iki kişilik çalma listesi alanı içerisinde yer almaktadır. Füzyon işlevlerini kullandığınız takdirde, siz ve de arkadaşlarınızın sevmekte olduğu müzikler ile doldurulmakta olan çalma listeleri oluşturabilirsiniz.

Bu şekilde çalma listeleri her gün içerisinde otomatik olarak güncelleme sağlayacaktır. Bu çalma listesini taze ve de mevcut dinleme alışkanlıklarınız göz önüne alınarak güncel tutulmaktadır.

Önerilen: Spotify ne kadar internet harcar hiç düşündünüz mü? Sizin için için hazırladığımız Spotify Ne Kadar İnternet Yer? başlıklı yazımızı tıklayarak okuyabilirsiniz.

Spotify Füzyon

Spotify Füzyon Nasıl Kullanılır?

Spotify füzyon uygulamalarını kullanmak, bir kişiye müzik üzerinden daha derin bir şekilde bağlanmayı da sağlamaktadır. Bu tür özellikler ise, birkaç saniye gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde edinilmektedir. Spotify füzyon uygulamasını kullanmak için gerçekleştireceğiniz adımlara bakacak olduğumuzda;

 • İlk olarak Spotify uygulamasına giriş sağlayın ve daha sonrasında arama kısmına geçin.
 • Bu ekran üzerinde yer almakta olan sizin için hazırlandı alanına tıklayın
 • İki kişilik çalma listesi olarak adlandırılan bölümün altında yer almakta olan füzyon oluştur seçeneğine gelin.
 • Bu şekilde bir füzyon oluşturma adına bir kişi eklemesi sağlayabileceğiniz davet ekranı karşınıza gelecektir. Birini davet etmek için ise bu alan üzerinden gerekli bağlantıları istediğiniz kişi ile paylaşabilirsiniz.
 • Ekranınızda yer alan bir paylaşım sayfası karşınıza çıkacaktır. Arkadaşlarınız olarak yer alan kişiyi direkt olarak füzyon alanı içerisine ekleyemediğinizden ötürü, iki kişilik olan çalma listeniz için bir davet bağlantısından faydalanmanız gerekiyor.
 • Bu şekilde yapılan işlemler ile siz de Spotify füzyon dünyası içerisine giriş sağlamış olacaksınız.

Spotify füzyon uygulaması, sadece çalma listelerini birleştirmesinden ötürü, davetinizi tıklamakta olan herhangi bir grup kişi olduğunda, her davetinizi tıklayan kişi için ayrı bir çalma listesi oluşturacaktır. Diğer kişiler bağlantıyı açarak davet işlemlerini kabul ettiği takdirde, tüm katılan kişiler adına iki kişilik ayrı bir çalma listesi oluşturulacaktır. Böylece Spotify uygulaması hem sizin hem de davete tıklayan kişilerin en çok dinlediği şarkılardan bir çalma listesi oluşturacaktır. Bu çalma listesine erişmek için ise Spotify uygulaması üzerinden ara kısmına ve oradan da sizin için hazırlanmış bölümlerine erişim sağlayabilirsiniz.

Bu iki kişilik oynatma listeleri, günlük olarak güncellenmektedir. Bu nedenle Spotify füzyon ile çalma listesini her gün güncel bir şekilde dinleme fırsatı bulabilir ve sevdiğiniz kişi ile beraber favori parçalarınızı beraber dinleme şansı yakalayabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir