1. Anasayfa
 2. Genel

Ücretsiz E-kitap Okuyabileceğiniz 6 Platform

Ücretsiz E-kitap Okuyabileceğiniz 6 Platform
0

E-kitaplar teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımızın her yerinde isteyerek veya zorunlu olarak karşımıza çıkıyor. Okullarda okutulan ders kitapları da severek okuduğumuz fantastik romanlar da ansiklopediler ve atlaslar da en genel tanımıyla kitap klasmanında buluşmaktadır. Okullarda dağıtılan kitaplar gibi tüm kitapların ücretsiz hale gelmesi herkesi çok sevindirecek bir haber olurdu herhalde. Peki sizlere bunun gerçekleşebileceğini, istediğiniz kitabı ücretsiz olarak okuyabileceğinizi söyleseydim ne düşünürdünüz?

Teknolojinin yaşamlarımıza dahil olmasıyla birlikte hayatın içerisindeki pek çok şey telefonlara taşındı. Yalnızca 10 yıl öncesine kadar en küçük bir resmi işimiz için o kuruma gitmek, saatlerce sıra beklemek zorundaydık. Faka bugün geldiğimiz noktada neredeyse tüm resmi işlerimizi e-devlet üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Resmi işlerin gerçekleştirilmesi noktasında yaşanan bu gelişme hayatlarımızın en minik noktalarına da yansımış durumda. Kitap okumak için kütüphanelerde, sahaflar ve kitapçılarda o kitabı aramak zorunda; kitaba yüksek meblağlar vermek zorunda değiliz. Cebimizdeki telefonlar ile istediğimiz her an istediğimiz kitaplara ücretsiz bir şekilde erişebilmek çağımızın getirdiği avantajlar sayesinde artık mümkün. Bu yazımızda 5 adet web site ve 1 adet mobil uygulamayı sizlere tanıtacağız.

Ücretsiz E-Kitap Okumanın 6 Yolu!

Ücretsiz E-kitap

Z-library 

+10,400,919 kitap ve +84,837,646 makale ile devasa bir literatüre sahip bu sitedeki tüm içerikler bedava olarak sizlere sunulmuştur. Verdiğimiz linke tıkladığınızda karşınıza çıkan arama barına istediğiniz kitabın başlığını veya yazar adını yazdığınız taktirde karşınıza aramanızla ilgili sonuçlar çıkacaktır. Çok fazla tanınmayan bu siteden faydalanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

PDFDRIVE

İçerisinde +78,317,200 adet bedava e-kitap bulunduran sitede ihtiyacınız olan kaynaklara erişebileceğinizden emin olabilirsiniz. Verdiğimiz linke tıkladığınızda karşınıza çıkan ana sayfada haftanın en iyi kitapları bölümünü inceleyebilir, siz de bedavaya okuyabilirsiniz. Ayrıca sitenin aşağılarında kategorilere ayrılmış biçimde kitap listeleri karşınıza çıkacaktır. Sitenin en üstünde bulunan arama barına kitap, makale, yazar isimlerini yazarak arattığınız taktirde site karşınıza aradığınız sonuçları getirecektir.

Bookmate ( Ücretli )

Bookmate ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, “Bookmate: E-Kitap İçin Yeni Bir Sayfa” isimli inceleme yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bedava PDF

Ağırlıklı olarak YKS, TYT – AYT alanında test kitapları, denemeler, ders notları vb. barındıran bu siteden büyük oranda öğrenciler faydalanmaktadır.

Google Kitaplar 

Es geçmemeniz gereken sitelerden birisi de Google Kitaplardır. Yüz binlerce makale ve kitaba ev sahipliği yapan bu platform yalnızca ücretli değil, çok sayıda ücretsiz kitaba da sahiptir. Verdiğimiz linke tıklayarak sayfaya ulaşabilir, karşınıza çıkan arama kısmı ile istediğiniz aramayı yapabilirsiniz. Bizim listemize göre en iyi E-kitap uygulamalarından biri olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Google Kitaplar
Kaynak: Donanımhaber

Wattpad 

Wattpad günümüzde yeni yazarların kuluçka dönemini geçirmesine aracı olan, nice popüler yazar  ve kitabın doğduğu bir hikaye anlatma platformudur. İster okuyabilir, ister yazabilirsiniz; her iki seçenek içinde çok sayıda kaynağı mevcut olarak barındırmaktadır. Siteye giriş yaptığınızda yukarıda bulunan Göz at butonuna tıklayarak dilediğiniz kategoriyi seçebilir ve belki de geleceğin popüler kitaplarını ücretsiz bir şekilde okuyabilirsiniz.

Yazımıza kısa bir nefes molası veriyoruz, özellikle de bir solukta web sitemizi okumayı seven kullanıcılarımız için! Sizlere e-kitap okurken kullanabileceğiniz harika bir özellikten bahsettiğimiz “Sesli Kitap Nedir? Faydaları, Zararları ve Uygulamaları” isimli yazımıza da bir göz atmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

TRT Çocuk Kitaplık

TRT Çocuk Kitaplık uygulaması ile yüzlerce masala ve çocuk hikayesine ücretsiz bir şekilde erişebilirsiniz. Kitapları gerçek bir masal kitabını aratmayacak biçimde hareketli resimlerle süslenmiş durumda. Ayrıca sesli kitap seçeneği ile dinleme imkanına da sahip. Çocuklar için istedikleri masalı okumak ve dinlemek için çok büyük bir fırsat sunuyor.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir