1. Anasayfa
 2. Eğitim

İngilizce Öğrenebileceğiniz 10 Uygulama

İngilizce Öğrenebileceğiniz 10 Uygulama
0

İngilizce, son birkaç yüzyıldır olduğu gibi günümüzde de kariyerinde ilerlemek isteyenlerin ilk hedefi olmaya devam ediyor. İyi bir şekilde İngilizce konuşabilen kişiler, istediği akademik kariyere; istediği iş hayatına kolaylıkla adapte olabiliyor.

Turkishmobile olarak bu yazımızda sizlere en hızlı şekilde İngilizce öğretebilecek uygulamalardan bahsedeceğiz.

En İyi İngilizce Uygulamaları

lingualeo

Lingualeo İngilizce Uygulaması

Lingualeo, TED vb. birçok video konferansa; yüzlerce İngilizce makaleye ve kelime setlerine ücretsiz bir şekilde ulaşmanız için tasarlandı! Hızlı İngilizce öğrenmenin yollarını arayan kullanıcıların  beğeniyle kullandığı Lingualeo’da bazı özellikler sadece ücretli paketleri satın alan kullanıcılara özel. Bu durum her ne kadar can sıkıcı olsa da ücretsiz olarak da işimizi görecek kapasiteye sahip diyebiliriz.

Mondly

Mondly

Basit günlük hedefler ile İngilizce pratiği yapmak isteyenlere hitap eden Mondly, yeni öğrendiğiniz bilgilerin kalıcı bir şekilde hafızaya atılması için oldukça faydalı bir uygulama olarak öne çıkıyor. Belli bir seviyeye geldikten sonra devam edebilmek için cüzi bir miktar ücret talep eden Mondly’de bu ücreti ödeyen kullanıcıların yorumları oldukça olumlu görünmekte. Ayrıca ömür boyu geçerli olan bir paket de mevcut. Bu paketi satın aldığınızda dilediğiniz süre boyunca dilediğiniz dili öğrenme fırsatına erişebilmektesiniz.

 

Rosetta Stone

Rosetta Stone

Rosetta Stone, tüm dünyada çoğu eğitim kurumu olmakla birlikte özel şirketler ve kâr amacı gütmeyen kurumlar da dahil yaklaşık 40 bin organizasyon tarafından kullanılmaktadır. Bir dilde hiç bir şey bilmiyorsanız ama kendinizi hem dinleme hem de konuşma konusunda geliştirmek istiyorsanız, Rosetta Stona uygulaması kesinlikle size göre. Belirli bir kontenjanı bulunan bu uygulama, sizi sıfırdan geliştirerek belki de hayal dâhi edemediğiniz seviyelere çıkarabilir.

slowly

Slowly

İsmi sizi yanıltmasın, Slowly dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara erişerek mektup arkadaşı edinebileceğiniz bir uygulama. Onlarca ülke, onlarca farklı kültür ve milyonlarca bu farklı kültürlere sahip kullanıcı arasından eşleşeceğiniz mektup arkadaşınız ile birlikte eğlenceli sohbetler edebilir,  aynı zamanda hedeflediğiniz dilde yazma becerinizi geliştirebilirsiniz. Slowly uygulaması hakkında detaylı bilgi edinmek için şu yazımıza göz atabilirsiniz: Slowly: Mektuplaşarak Yabancı Dil Öğren

voscreen

Voscreen

Seviyenize göre kısa konuşma videoları, film sahneleri, çizgi film ve belgesel bölümleri izleterek dil öğrenmeyi eğlenceli hale getiren Voscreen, kısa sürede uzun yol katetmenizi sağlayabilir. Aynı zamanda Türk yapımı olan bu uygulamada dinleme imkanınızın olmadığı veya dinleyerek anlayamadığınız zamanlar da düşünülerek altyazı özelliği getirilmiş. Puanlama sistemi ile de rekabeti artıran Voscreen’de dil öğrenmek çok zevkli diyebiliriz. Voscreen için hazırlamış olduğumuz detaylı anlatım yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

Speaky

Speaky

Practice, practice, practice! Speaky uygulamasının çalışma mantığı sürekli pratik yapmaktan geçiyor. Kayıt esnasında sizden bildiğiniz ve öğrenmek istediğiniz dilleri seçmeniz isteniyor. Böylece eşleşebileceğiniz kullanıcılar ana sayfanızda görünerek seçiminize bırakılmakta. Kullanıcıların birbiri ile konuşmasını sağlayan bu uygulama sayesinde aksanınızı ve yabancı dil özgüveninizi geliştirebilir, aynı zamanda bildiğiniz dilleri karşınızdaki kişiye öğretirken daha iyi pekiştirebilirsiniz.

Duolingo

Duolingo

Hem görsel hem de işitsel olarak belki de bu listenin en zirvesinde Duolingo uygulaması yer alıyor. Büyük bir bölümü ücretsiz olan Duolingo sayesinde, hiçbir kusur ya da eksik noktanız olmadan dil öğrenebilirsiniz. Ayrıca uygulama içerisinde birçok farklı dili öğrenme şansınız da olacak. Dinleme, okuma ve yazma testlerini doğru tamamlayarak bölümleri geçebilirsiniz. Ancak toplamda 5 adet bulunan can barınız, her geçen bölümde azalacak ve size zorunlu bir mola verdirtecektir. Tabii ki bu durumu çözmenin yolları da mevcut: reklam ve premium. Dilerseniz reklam izleyerek, dilerseniz de premium üyelik alarak can barınızı doldurup yolunuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

english ninjas

English Ninjas

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu, ana dili o dil olan kişiler ile birlikte bulunmaktır. Yurt dışına çıkmak için fırsatınız yoksa English Ninjas ile görüntülü sohbetler gerçekleştirebilir, eğitmenler ile birebir temasta bulunabilirsiniz. Aynı zamanda English Ninjas fiyat olarak da diğer uygulamalara göre daha uygun diyebiliriz. English Ninjas Fiyat ve detaylı bilgi için English Ninjas İncelemesi: Her Seviyeye Uygun Mu? yazımızı okuyabilirsiniz.

cambly yabancı dil

Cambly

Sosyal medyada sık sık adını duyurmayı başaran Cambly uygulaması, en sık kullanılan yabancı dil uygulamalarının başında geliyor. İki eski Google çalışanı tarafından ortaya çıkarılan bu uygulama; dil öğrenmek isteyen kullanıcılara, öğrenmek istedikleri dilde uzmanlaşmış eğitmenlerle eşleşme şansı sunmakta.

Busuu uygulaması

Busuu

Dil öğrenirken, kazanmanız gereken yetenekler genellikle; okuma, yazma, dinleme ve konuşmadır. Busuu uygulaması ile tüm bu yetenekleri bir potada eritebilir, her birine fazla fazla vakit ayırabilirsiniz.

Bu yazımızda, İngilizcesini geliştirmek isteyen takipçilerimize özel, en iyi İngilizce uygulamalarını derledik. Umarız, kendinize göre bir uygulama bulabilmişsinizdir. Merak ettiğiniz soruları ve istek yazıları yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir