WhatsApp Durumuna Gizlice Nasıl Bakılır? 2022

Recep Yurtören
2 Minimum Okuma Süresi
Whatsapp Durumuna Gizlice Bakma Yöntemi

WhatsApp durumuna gizlice nasıl bakılır sorusu, milyonlarca kullanıcıya sahip WhatsApp uygulaması ile ilgili en çok merak edilen sorulardan birisidir. Durum atan kişiye belli etmeden, onun gönderisini görüntülemek istiyorsanız; bu yazımız size oldukça faydalı olacaktır.

Birçoğunuzun da bildiği üzere popüler sosyal medya ve iletişim uygulamaları; son dönemlerde kullanıcıların gizliliği üzerine yoğun çalışmalar yapıyor. Daha geçen günlerden paylaştığımız, “Instagram Gizlenen Beğenileri Görme” yazımızda bu konudan bahsetmiştik. Şimdi de bir diğer Stalker problemi olan WhatsApp durumuna gizlice nasıl bakılır sorusu üzerinde duracağız.

WhatsApp Hikayelerine Gizlice Bakmak İçin Uygulamaya Gerek Var Mı?

Hepimizin de bildiği üzere son zamanlarda veri toplama uygulamaları giderek artıyor. Bu uygulamalar, oldukça güvendiğimiz App Store ya da Google Play Store gibi platformlarda bile karşımıza çıkabiliyor.

Veri toplama uygulamaları, genellikle bazı özellikleri size sunması karşılığında sizin verilerinizi ele geçiriyor. Takip etmediğiniz hesapları Instagram’da görmenizi sağlayan uygulamaları, bu ekibe örnek olarak gösterebiliriz.

Bu uygulamaların arasında WhatsApp araçları da yer alıyor. WhatsApp üzerinde çevrimdışı görünmenizi, gizlice durumlara bakmanızı sizlere vaat eden bu uygulamalar, aslında sadece verilerinizi çalıyor. Bu yazımızın içerisinde, hiçbir uygulamaya gerek duymadan WhatsApp durumuna gizlice nasıl bakılır sorusuna cevap vereceğiz.

WhatsApp Durumuna Gizlice Bakma

WhatsApp Durumuna Gizlice Nasıl Bakılır?

Yazımızda daha önce de dediğimiz gibi, durumlara gizlice bakabilmeniz için herhangi bir uygulamaya ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken ayarlar kısmında doğru yere gitmek. Aşağıdaki adımları takip ederek, bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz:

İlk olarak WhatsApp ana sekmesinin sağ üst köşesinde yer alan 3 noktaya tıklayın.

Bu 3 noktaya tıkladığınızda açılan menüden “Ayarlar” yazan sekmeye giriş yapın.

Ayarlar kısmına geldikten sonra ise ilk olarak “Hesabım” yazan kısma giriş yapın.

Daha sonra ise “Gizlilik” kısmına girerek, uygulama içi görünürlük ayarlarınızı yönetebileceğiniz ekrana gelin.

Bu ekranda, yine görsellerde de görebileceğiniz “Okundu Bilgisini Devre Dışı Bırak” tuşuna basın.

Tüm işlemler bu kadar. Bu ayarları yaptıktan sonra istediğiniz WhatsApp durumuna gizlice bakabilirsiniz. Umarız, bu yazımız turkishmobile.com takipçileri için faydalı olmuştur. Konu ile ilgili merak ettiğiniz soruları, yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize iyi bakın!

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir