1. Anasayfa
 2. Fotoğraf ve Video

Kendi Efektinizi Oluşturun: Instagram Efekt Yapma

Kendi Efektinizi Oluşturun: Instagram Efekt Yapma
0

Instagram efekt yapma uygulaması sayesinde, direkt olarak balığı yemek yerine; balığı yakalamayı öğrenebilirsiniz. Turkishmobile.com takipçilerine özel olarak bu işlemi en kolay nasıl yapabileceğinizi öğretiyoruz.

Instagram uygulaması üzerinde birçok efekt bulunuyor. Neredeyse milyonlarca efektin bulunduğu uygulama içerisinde, yalnızca yüz kadar efekt; kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bu durumda koskoca uygulamada tekdüze komünist bir rejim ortaya çıkıyor.

Özgün olmak her zaman daha iyidir diyorsanız ve kendi efektinizi yapabileceğiniz konusunda ellerinize güveniniz tam ise, sizlere nasıl Instagram Efekt Yapma uygulamalarını kullanabileceğinizden bahsedebiliriz.

Instagram Efekt Yapma Uygulaması Nasıl Kullanılır?

İlk olarak efektlerimizi yapabilmek için Spark AR Studio adında bir uygulama kullanacağız. Bu uygulama sayesinde hem kendi efektlerinizi yapabilecek hem de bu yapmış olduğunuz efektleri, diğer birçok kullanıcı ile paylaşabileceksiniz.

Instagram Efekt Yapma

İlk olarak uygulamayı daha da güvenilir olması açısından kendi web sitesi üzerinden indirmeniz gerekiyor. İndirip kurma aşamalarını kolaylıkla hallettikten sonra efekt yapma aşamasına geçebiliriz. Uygulamayı hemen indirmek için buraya tıklayınız.

İlk olarak yüzünüzü birçok farklı şekle sokan, renk değiştiren ya da nesne ekleyen “Template” modellerinden birisini seçmeniz gerekiyor. Bu durumu filtrenin kategorisi olarak da düşünebilirsiniz.

İlgili kategorinizi seçtikten sonra ise “Samples” adı verilen sekmeye geçiş yaparak bir video üzerinde efektinizi güncellemeye başlayabilirsiniz.

Sol tarafınızda yer alan “faceMesh_distortion” sekmesine girerek efektinizi düzenlemeye başlayabilirsiniz. Bu sekme ise yine sol tarafta “Scene” yazan yerin altında yer alıyor.

WebCam Açarak Eğlenceyi Katlayın

Kendi efektinizi kendi üzerinizde denemek isterseniz, webcam açarak deneme yanılma yolunu kullanmaya devam edebilirsiniz. Kendi üzerinizde efektinize komik ayarlar ekleyerek, bu yolda harcanan emeğinizi daha da eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Instagram Efektleri

Projeniz Artık Hazır Mı?

Sonunda Instagram Efekt Yapma işleminin sonuna geldiğinizi düşünüyorsanız, sırada kaydetme işlemi var. Onca emek verdikten sonra bu emeklerinizin çöp olmasını istemiyorsanız yazımızın bu kısmını dikkatli okumanızda fayda var.

İlk olarak “Export” yazan sekmeye giriş yaparak dosyanızı, uygulamadan dışarı aktarmalısınız. Bu aşamada karşınıza çıkacak olan uygunluk ayarlarının hepsinde tik işareti olduğundan ve yeşil ışık yandığından emin olmalısınız. Aksi takdirde efektiniz bazı mobil cihazlarda uyumsuz kalabilir.

Sizlere efektinizi nasıl yükleyebileceğinizi birazdan anlatacağız, ancak yazımıza ufak bir mola veriyoruz. 2022 yılının en popüler Instagram efektlerine bir göz atmak, efekt yapma aşamasında sizlere ilham kaynağı olabilir. Linke tıklayarak söz konusu yazımıza gidebilirisiniz.

Buraya kadar geldiyseniz tebrikler, şimdi tek yapmanız gereken Spark AR Studio uygulamasının Facebook sayfasına giderek; sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Upload Effect” sekmesine tıklamak. Burada efektin yayınlanacağı platformu ve efektin ismini seçtikten sonra ister Facebook ister Instagram üzerinden efektinizi kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

Sevgili turkishmobile.com takipçileri, bu yazımızda sizler için Instagram Efekt Yapma işlemini en kolay nasıl yapabilirsiniz, açıklamaya çalıştık. Umarız ki bu yazımız sizler için faydalı olmuştur. Efekt yapma ile ilgili isteklerinizi ya da merak ettiğiniz soruları yorumlar bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz. Örneğin biz de web sitemiz için güzel bir efekt hazırlamalı mıyız? Fikirlerinizi merak ediyoruz!

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir