1. Anasayfa
 2. Eğitim

Video Kesitleriyle İngilizce Öğrenmek: Voscreen

Video Kesitleriyle İngilizce Öğrenmek: Voscreen
0

İngilizce Dünyanın yerel dili haline geldiği için pek çok kişi tarafından ilgi görmektedir. İngilizce örnek isteyenler ya da İngilizce bilenler için bilgilerini taze tutmak adına Voscreen uygulaması etkili bir programdır. Bu uygulama sayesinde iyi bir İngilizce eğitimine sahip olunabiliyor. Voscreen uygulaması sıra dışı bir seviye tespit özelliğine sahiptir. Eğlenceli öğretim modeli sayesinde kullanıcılar tarafından İngilizce zevkli bir hal almış olur.

Uygulamanın kişilerde olumlu sonuç vermesi Dünya çapında yaklaşık 800 binden fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlamıştır. Voscreen uygulamasında 15 saniyelik videolar izlenebiliyor. Bu sayede duyulan kelimeler rahatlıkla anlaşılabiliyor. Soru seçenekleri de olan bu uygulamada seviye tespiti de yapılabiliyor. Yanıtlara verilen doğruluk durumuna istinaden uygulama seviyenizi ölçüyor. Buna göre seviyeniz doğrultusunda videolar getiriyor. Bu durum İngilizce öğrenmek adına çok etkili bir işlemdir. Kendi seviyenizi görmek ve daha kalıcı kelimeler öğrenmek bu sayede daha etkilidir.

Voscreen

Voscreen, global anlamda oldukça güçlü bir uygulama olduğu söylenilebilir. Ayrıca akademik bir özelliği de bulunmaktadır. En önemli özelliklerinden biri de 16 farklı ana dili destekliyor olmasıdır. Bu diller arasında Türkçede bulunuyor. Uygulama aynı zamanda 74 farklı ülkeden kullanılabilmektedir. Uygulama iki türlü kullanım imkanı sunuyor. Hem bireysel olarak hem de topluluk olarak kullanılabilecek seviyededir. İngilizce öğrenmek Voscreen uygulamasının sunduğu videolarla daha öğretici bir etkiye sahiptir. Videoların kısa olması sıkılmadan dil öğrenmenizi sağlıyor.

Video özelliği sayesinde Voscreen’de dil öğrenmek çok daha hızlı bir hal almaktadır. Videolar animasyonlardan, bilinen filmlerden, belgesellerden alınan kısa kısa kesitlerden oluşmaktadır. Bu sayede daha keyifli videolar ortaya çıkmıştır. Uygulamanın en önemli özelliklerinden biride her seviyeden kullanıcıya hitap etmesidir. En iddialı dil öğrenme uygulamaları arasında yer almaktadır. Ücretsiz bir şekilde uygulamayı indirme şansınız bulunuyor. Ücretsiz olması daha fazla kişinin uygulamadan yararlanmasını sağlamaktadır.

Voscreen Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Her seviyeden İngilizce bilen kişilere hitap eden Voscreen kolay kullanımı ile dikkat çekiyor. Görerek ve duyarak öğrenebileceğiniz birçok kelime kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca seviyenize göre videolarla daha kalıcı bir etki veriyor. Öncelikle Voscreen kullanabilmek için uygulamayı indirmek gerekiyor.

Uygulama indirildiği takdirde üye olarak giriş yapılabilir. Üye olarak giriş yapmak istemediğiniz zaman misafir girişi de yapabiliyor. Select Language menüsü ile ana dil seçimi yapılıyor. Seçim yapıldıktan sonra da uygulama iki seçenek karşınıza çıkartıyor. Bu uygulamalar 15 saniyelik İngilizce videolar izleterek seviyeniz doğrultusunda sorular soruyor. Sorulara verdiğiniz cevaplarla seviyeniz doğrultusunda yeni videolar karşınıza çıkıyor. Bu şekilde dil öğrenme işleminiz uygulama sayesinde daha iyi bir noktaya ulaşmış oluyor. Videolarda aynı zamanda alt yazı seçeneği de bulunuyor.

Voscreen ile ingilizce öğrenmek

Video içeriklerini dinlerken alt yazı ile takip edebiliyorsunuz. Videolarda duyduğunuz cümleler soru şeklinde soruluyor. Soruya verdiğiniz cevap doğrultusunda sonuç skorunuza yansıyor. Voscreen uygulamasında konuları tekrarlamak da mümkündür. Bunun içinde seçenek düşünülmüştür. Konulara odaklı soruları seçme olanağınızda vardır.

Voscreen Ücretli Midir?

İngilizcenin yaygın bir şekilde kullanılması ve Dünya çapında yerel bir dil kabul edilmesi insanların İngilizceye olan merakını da artırmıştır. Dil programı olarak bilinen ve birçok kişi tarafından kullanılan Voscreen ücretsiz olarak indirilmektedir. Akıllı telefonlara rahatlıkla indirilebilen bu uygulama kısa süre içerisinde yüklenebiliyor.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra giriş seçeneği sunuluyor. Kullanıcı olarak giriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca misafir girişi de yapılabiliyor. Giriş işlemi tamamlandıktan sonra uygulama dil seçeneği yapılarak kullanılabilir. Uygulamanın ücretsiz olarak indirilmesi pek çok kişinin faydalanabilmesini sağlamıştır. Voscreen ile dil öğrenmek isteyenler başarılı bir sonuç elde etmek adına düzenli olarak uygulamayı kullanmalıdır.

Akademik açıdan da dikkat çeken bu uygulama basit kurulumu ile de dikkat çekmektedir.  Kısa süreli videolar sayesinde daha kalıcı ve akışı bir dil eğitimi sunmaktadır. Dünya çapında kullanılan bu uygulamanın başarılı puanlama sistemi bulunmaktadır. Farklı içerikler üreterek sorular sunan Voscreen uygulaması Akademik firmalar tarafından da kullanılmaktadır. Bu nokta da Voscreen iddialı bir dil Uygulaması olduğunu da kanıtlamıştır.

Voscreen Ne İşe Yarar?

Voscreen eğlenceli ve eğitici olan bir dil uygulamasıdır. İngilizce öğrenmek isteyen kişiler bu uygulamadan ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyor. Uygulama içeriğinde videoların olması daha etkili bir öğrenme imkanı da sunuyor. Videoların içeriği, film, belgesel, dizi vb. yayınların kısa kesitleri şeklinde veriliyor.

Bu videoları dinlerken alt yazı seçeneği ile de takip edebiliyorsunuz. Video sonunda İngilizcenin daha etkili bir şekilde öğrenilmesi için sorular karşınıza çıkıyor. Sorulara verdiğiniz cevap skorunuza işleniyor. Bu sayede İngilizce telaffuzunuz gelişmiş oluyor. Ayrıca İngilizce gramerinde doğru kullanımını da öğreniyorsunuz.

Voscreen uygulaması

İngilizce gibi farklı dilleri öğrenmeye yarayan bu uygulama pek çok farklı fırsat sunmaktadır. İndirmesi ve kullanımı oldukça basittir. Herkesimden ve yaştan kişilerin seviyesi doğrultusunda kullanılabilir. Yapay zeka sayesinde öğrenme süreci her kullanıcı için özgün bir hale getiriliyor.

Voscreen uygulamasında kullanıcıların karşısına çıkacak her soru, kişilerin performansına göre belirleniyor. Bu sayede seviyeniz doğrultusunda ilerleme kaydedebiliyorsunuz. Konuları tekrarlamak için de bir seçenek yer alıyor. Bu seçenek ile İngilizce öğrenmek daha da pekiştirici oluyor. Sorular süreli bir şekilde yansıyor. Süre içerisinde cevap vermeniz bekleniyor. İki seçenek şeklinde sorular soruluyor. Joker kullanma şansı da veriliyor. Joker kullanma isteği de kullanıcılara bırakılıyor. Joker kullanımında alt yazı seçeneği seçilebilir. Alt yazı sonrasında soruya cevap verilebilir. Uygulamada süre 10 saniye olarak belirtiliyor. Süre içerisinde cevap verilmediği takdir de puan alınamıyor. Yapay zeka sayesinde verdiğiniz cevaplar doğrultusunda seviye zorlaşıyor. Ana dil olarak Türkçe seçim yapılabilir. İsteğe göre de farklı dil seçilebilir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir