1. Anasayfa
 2. Eğitim

Slowly: Mektuplaşarak Yabancı Dil Öğren

Slowly: Mektuplaşarak Yabancı Dil Öğren
0

Slowly, bizleri aynı zamanda hem ileri hem de geri götüren bir mektuplaşma uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde, yurt dışından insanlarla tanışabilir; yabancı dilinizi geliştirebilirisniz.

Gelişen teknoloji ile birlikte geçmişte kalan mektuplaşma geleneğini sanal hayata taşıyan Slowly; yeni kültür ve dil öğrenmek isteyen kullanıcıların gözdesi diyebiliriz. Bu yazımızda sizlere Slowly uygulamasını baştan sona tanıtacağız.

Slowly Uygulaması Nedir?

Slowly, dünyanın dört bir yanından kolayca mektup arkadaşı bulmanızı sağlıyor. Slowly ile yabancı arkadaşlar edinerek hem sosyal çevrenizi genişletebilir hem de yabancı dil seviyenizi geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda sizinle aynı ülkede yaşayan veya aynı yerel dili konuşabilen kullanıcılar ile de tanışabilirsiniz.

Slowly’de konsept tamamen mektuplaşma üzerine olduğu için, yazmış olduğunuz mektuplar sana ortam da olsa anında ulaşmıyor. Örneğin Türkiye’deki mektup arkadaşınıza yazmış olduğunuz mektubunuz 3 saatte ulaşırken, Fransa’daki mektup arkadaşınıza ulaşması yaklaşık 10 saati bulabilmekte. Yani gerçekçi bir şekilde mektup arkadaşınız ile aranızda olan mesafe, gönderim süresine etki ediyor. Slowly bu özellik sayesinde yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi sizi hem ileri hem de geri götürebiliyor 😊.

Ayrıca uygulamayı kullanmak da tıpkı mektup yazmak kadar basit bir iş. Tek yapmanız gereken kendi profilinizi oluşturmak ve de arkadaş edinmeye başlamak. Yazımızın devamında, uygulamayı nasıl efektif bir şekilde kullanabileceğinizi sizlere açıklamış olacağız.

Yabancı dilini geliştirmek isteyen kullanıcılarımız arasında popüler olan English Ninjas uygulamasını da sizler için inceledik. Daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız.

Slowly Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Slowly uygulamasını kullanabilmek için tek ihtiyacınız şeyler hesap oluşturmak, kendinize bir adet avatar seçmek ve bir de kullanıcı adı belirlemek. Edindiğiniz arkadaşlarınız sizi sadece avatar ve kullanıcı adınız üzerinden tanıyabilecektir. Tek tanınma yönteminizi oluştururken, dikkatli ve ilgi çekici olmaya çalışmalısınız. Aksi takdirde arkadaş bulmada zorluk yaşayabilirsiniz. Bu işlemlerin ardından ilgi alanlarınızı ve tutkularınızı profilinize ekleyerek ve dünya ile paylaşarak sizinle aynı ilgi alanlarına sahip arkadaşlar bulmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda edindiğiniz mektup arkadaşlarınızla birbirinize sınırlı sayıda da olsa fotoğraf göndererek daha güçlü iletişimler kurarak onlarca farklı kültüre tanıklık edebilirsiniz.

Daha fazla fotoğraf ve diğer medya öğelerini göndermek içinse, uygulama içi satın alma gerçekleştirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde uygulamanın ücretsiz sürümünü kullanacak ve sadece mektup gönderebileceksiniz.

Bu durum, eski anılarını canlandırmak isteyen kullanıcılar için daha iyiyken; zengin medya öğeleri kullanmak ise, mektup arkadaşlarınız ile aranızdaki bağı güçlendirecektir. Böylelikle daha iyi iletişim kurabilmiş olacaksınız. Tamamen size kalmış!

Slowly

Slowly Uygulaması Ücretli mi?

Slowly uygulamasını, Android ve Apple cihazlarınıza tamamen ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Ancak uygulama içi satın almalar da yapma şansınız bulunuyor. Bu satın almalar sonrasında, uygulamanın tüm özelliklerine erişebiliyor olacaksınız.

Slowly Uygulaması ile Dil Geliştirilebilir Mi?

Bize sorarsanız kesinlikle geliştirilebilir. Geliştirmek istediğiniz yabancı dili konuşan bir mektup arkadaşı edinerek mektuplarınızda pratik yapabilirsiniz. Ayrıca sizinle aynı dili konuşabilen ve bunun yanında öğrenmek istediğiniz dile de hakim olan bir mektup arkadaşınız olursa, ondan size bu dili öğretmesini de talep edebilirsiniz. Ancak bu eğitimin oldukça yavaş ilerleyeceğinden eminiz. 😊

Slowly İle Nasıl Mektup Yazılır?

Mektup uygulaması ile bir mesaj göndermek istiyorsunuz. Ancak nasıl bir mesaj göndereceğiniz hakkında pek bir fikriniz yok mu? O zaman aşağıdaki yönergeleri izleyerek; nereden başlayacağınız konusunda karar verebilirsiniz.

 1. İlk olarak basit düşünün. Yeni tanıştığınız birine nelerden bahsedebilirsiniz. Tabii ki de kendinizi tanıtabilirsiniz. Kendinizi kısaca tanıttıktan sonra, onu yakından tanımak için size sorulmasını istediğiniz soruları ona sorun. Mesela ne iş yaptığını, ne gibi hobileri olduğunu mektup arkadaşınıza sorabilirsiniz.
 2. Onunla ortak ilgi alanlarınızı öğrendikten sonra bu konular hakkında bir tartışma başlatın ya da gündemdeki olaylar hakkında konuşun. Örneğin ikiniz de pop müzik dinlemekten hoşlanıyorsanız, ona ülkemizde yeni çıkan pop müzik eserlerini gönderip fikrini sorun. Ondan da popüler müzikleri göndermesini isteyin. Dinleyin ve üzerinde tartışın.
 3. Uygulama içinde yer alan ilham kaynaklarını da kullanın. Eğer, konuşma zaten ilerlediyse ancak konuşacak bir konu kalmadığını düşünüyorsanız, Slowly uygulaması tarafından önerilen konular hakkında konuşmayı deneyebilirsiniz.
 4. Son olarak en sevdiğiniz mektup pullarını eklemeyi unutmayın. Eklediğiniz bu pullar, aranızdaki sohbetin çok daha eğlenceli ve nostaljik bir hale gelmesine yardımcı olacaktır.

Sevgili turkishmobile.com takipçileri, bu yazımızda yeni bir yabancı dil öğrenebileceğiniz mektuplaşma uygulamasından sizlere bahsettik. Diğer uygulamaların aksine daha yavaş çalışan bu mektup uygulamasında, çok daha gerçekçi bir eğitim almış olacaksınız. Ancak, bu eğitimi diğer uygulamalar ile destekleyerek; tam efektif bir çalışma yapma şansınız bulunuyor. Bu konuda yazdığımız en iyi İngilizce öğrenme uygulamalarını okuyarak; konu hakkında tam bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize iyi bakın.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir