1. Anasayfa
 2. Genel

En Yeni MMORPG Oyunlar 2022

En Yeni MMORPG Oyunlar 2022
0

MMORPG oyun severlere müjde! 2022 yılı içerisinde piyasaya sürülecek veya sürülmüş olan MMORPG oyunlarını sizler için derledik.
Bol bol yeni oyununun piyasaya sürüleceği 2022 yılı, MMORPG oyun seven kitleler için de dolu dolu geçecek. Lafı fazla uzatmadan 2022 yılında çıkacak MMORPG oyunlar listemize geçelim.

MMORPG Nedir?

Açılmış hali Massive Multiplayer Online Role Playing Game olan MMORPG, çok fazla oyuncu tarafından aynı anda oynanabilen rol yapma oyunlarına verilen isimdir. Birçok oyuncunun ( bu sayı bazenleri milyonları bulabilmektedir ) kendi karakterini seçtiği ve adeta farklı bir dünyaya açıldığı oyun sistemidir.

2022 MMORPG Oyunları

Ashes of Creation

Ashes of Creation, oyun piyasasına yeni bir soluk getireceğini söylüyor. Beklentileri oldukça yukarıya çıkaran bu oyun, duyurulduktan sonra tam olarak 4 yıl geçti. 2021 yılında beta sürümü çıkan oyunun asıl versiyonunun ise 2022 yılı içerisinde çıkması bekleniyor.

New World

Hem büyük bir güvene hem de büyük bir şüpheye sahip bir oyun: New World. Özgün oyun kontrolleri ve kaliteli grafikleri sayesinde dikkatleri üzerine toplamayı başaran bu oyun, NPC karakterler ile iletişim kurulabilmesi; görev tamamlama sistemi ve karakterlerin gelişimi gibi ilginç özellikleri sayesinde de çok beğenilecek gibi duruyor.

Hytale

Modsuz Minecraft olarak da tanınan Hytale, Hypixel Studios tarafından piyasaya sürülecek. Hem online hem de offline oynama seçenekleri ile gelmesi beklenen oyun, 3 yılı aşkın süredir geliştirilmeye devam ediyor. Turkishmobile editörleri tarafından beğendiğimiz en önemli özelliği ise Minecraft ve rol yapma özelliklerinin tek bir potada eritilmiş olması.

Corepunk

League of Legends grafiklerini ve ara yüzünü sevenler için gayet başarılı bir oyun da 2022 yılında piyasaya sürülüyor. 2022 yılında çıkacak MMORPG oyunları arasında merakla beklenenlerden birisi olan Corepunk, 80 ila 100 saat arasında bitmesini beklediğimiz bir oyun olarak listemizde yer alıyor. Hakkında pek de bilgi bulunmayan bu oyunun ise 2022 yılının sonlarına doğru çıkacağı söylentileri kulislerde konuşuluyor :)

Crowfall

Crowfall, ilk duyurulduğu günden beri sürekli ertelenen bir oyun olarak adını duyurdu. Ertelenmelerin Kralı olarak da bilinen bu oyun, yapımcıların bir türlü karar veremediği oyun içi işleyiş modülleri yüzünden hâlâ piyasaya sürülemedi. 2022 yılında oynanabilir olacağı tahmin edilen bu oyun için kesin bir tarih vermek hâlâ oldukça zor.

Crimson Desert

Black Desert oyununun yapımcıları tarafından geliştirilen Crimson Desert, bağımlılık yapıcı hikayesi ile bizleri heyecanlandırıyor. Dinamik oynanış şekli, geniş ölçekli PVP sistemi ve detaylı bir şekilde oynanabilen tek kişilik oyun modu; bizleri meraklandırmaya devam ediyor.

Starbase

Oyun marketlerini alt üst etmesini beklediğimiz çok popüler bir MMORPG oyununu listemizin sonuna sakladık. Milyonlarca küçük elementten oluşan Starbase, MMORPG oyun sektörünün en çok beklenen oyunu olmaya devam ediyor. Steam’de erken oynamaya açık olan uzay oyunu, 2022 yılında ise tam sürümü ile piyasaya giriş yapacak. Tam olarak iletişime geçebileceğiniz açık dünyası ve aşırı geniş özgürlük imkanları sayesinde bu oyunda aşırı eğleneneceğimize eminiz.

Bu yazımızda sizler için 2022 yılında piyasaya sürülecek MMORPG oyunlarını derledik. Umarız siz de seveceğiniz bir oyunu bu listede görebilmişsinizdir, daha fazla oyun yazısı için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları ve istek yazıları bizlere yorum bölümünden iletebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!

Kaynak

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir