1. Anasayfa
 2. Genel

Superonline Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022

Superonline Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022
0

Teknolojinin her geçen gün ilerleme göstermesi ile, internet de hayatımızın vazgeçilmez parçalarından birisi haline gelmeye başladı. Ev içerisinde sosyal medyada gezinirken, dizi ya da film izlerken, sohbet uygulamalarını kullanırken, yani kısaca günlük yaşamımızın birçok alanı içerisinde internet kullanmaktayız. Bu nedenle hepimiz internet kullanmakta ve bunları belirli internet sağlayıcı markalardan abonelik olarak satın almaktayız. İnternet servis sağlayıcılardan birisi olarak yer alan ve internet üzerinde de çok kez aranmakta olan Superonline başvurusu işlemlerini nasıl sağlayacağınızı da bu yazımız içerisinde sizlere detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Superonline Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaçlarınıza altyapı uygunluğuna bağlı olarak, oturduğunuz konum içerisinde fiber altyapı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Böylece fiber altyapı hizmeti olması durumunda, sizlere en uygun fiyat tekliflerini değerlendirebilirsiniz. Ancak fiber altyapı yok ise, ADSL ya da vDSL olarak adlandırılmakta olan hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Bu şekilde size sunulmakta olan internet kampanyalarından, bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun paket seçimi, Superonline çalışanları tarafından onayınız alındıktan sonrasında sistem tanımlama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Sistemden tanımlanmasının ardından ise, müşteri numaranız SMS ile beraber tarafınıza bilgilendirilecek ve daha sonraki süreç içerisinde de aynı şekilde hem mail adresiniz hem de SMS üzerinden bilgilendirme sağlanmaya devam edecektir.

superonline

Genel olarak internet başvurusundan 2 gün sonrasına kadar kurulum işlemleriniz gerçekleştirilmektedir. Anlaşmış olduğunuz bayi, kurulum için geldiğinde, sözleşme ve de taahhütname ile beraber gelecektir. İşlemlerden sonrasında ise imzalanmış olan bir sözleşme kopyası da tarafınıza teslim edilir. Kurulum esnasında, modeminizin bulunacağı alan ve de daire içerisinde yapılacak olan kablolamalara göre onay alınacaktır. Kurulumun tamamlanmasının ardından ise internetinizin aktif ve doğru bir şekilde çalıştığı kontrol edilerek işlem tamamlanmaktadır.

Superonline başvurusu işlemi haricinde, size uygun bir paket seçimi de oldukça önemli olmaktadır. Binanızda yer alan altyapı ve maksimum verilecek internet durumuna göre size en uygun paketi seçmek için çağrı merkezi üzerinden ya da bayilerden bilgi edinebilmeniz mümkündür. Bu sayede uygun bütçeli ve ihtiyacınıza yönelik bir internet sağlayabilme imkânı da sağlamış olacaksınız.

Superonline Başvurusu ve Abonelik

Superonline başvurusu için internet sitesi, sms ya da çağrı merkezi üzerinden yapılan işlemlerden sonrasında, sizinle iletişime geçilerek modemin teslim edilmesi amacı ile organizasyon işlemleri yürütülmektedir. Belirlenen randevu günü ile beraber bayi size modemi teslim etmek amaçlı olarak geldiği zaman, sizden bir sözleşme imzası isteyecek ve bir kopyasını da size teslim edecektir.

Çağrı merkezi üzerinden yapılan internet başvuru işlemlerinde ise, bu internet başvurusu onayı için 48 saat içerisinde sizi arayacaklardır. Başvuru bilgilerinizin onaylanmasından sonrasında ise, internetiniz aktif hale getirilerek sms ve e-posta yolu ile bilgilendirme sağlanacaktır. Aktivasyonun gerçekleşmesine kadar olan süreç içerisinde, eviniz içerisinde yer alan mevcut internet kullanımlarına da devam edebilirsiniz. Aktivasyon için bildirim aldığınızda ise, modemi kablolama amaçlı olarak size gönderilmekte olan kolay kurulum takip kartı üzerinden takip işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Superonline Başvuru

Superonline Başvurusu ve Kurulumu Ne Kadar Sürer?

Superonline başvurusu ve başvurudan sonraki kurulum işlemleri için 2 gün içerisinde teknik ekip gelmektedir. Ancak bu süreç bulunduğunuz bölge ve bayi duruma bağlı olarak da değişkenlik gösterebilmektedir. Özel şirketler adına Superonline fiber optik kurulumları esnasında kablo çekme, ve bu kabloların devreye alınma süreçleri ise, 3 ila 4 hafta sürebilmektedir. Ancak Türk Telekom gibi şirketler, belediyenin ve devletin kontrolü altında çalışmalarından ötürü, bu süreç o markalar adına çok daha fazla uzamaktadır. Ancak herhangi bir problem yaşanmaz ise ortama olarak başvuru ve kurulum işlemleri normal internet için 2-3 iş günü, fiber çekilecek ise 2-3 hafta kadar bir zaman dilimini kapsamaktadır.

Superonline İnternet İptal Etme

Superonline internet iptali gerçekleştirmek için ise, çağrı merkezi numarası olan 0850 222 1222 telefon numarası üzerinden iletişime geçmeniz ve iptal ile alakalı destek almak istediğinizi bildirmek yeterli olmaktadır. Bunun haricinde Superonline internet iptali için talep edilmekte olan belgeler, size bu konuşma esnasında bildirilmektedir. Bu belgelerin hazırlanması sonrasında iptal için gerekli işlemler başlatılacaktır.

Superonline Müşteri Temsilcisi Telefon Numarası

Superonline abonelik öncesinde bilgi almak, abonelik satın almak gibi işlemler için; abonelik esnasında ise gelişen sorunlar ve abonelik iptali, abonelik yenilemesi gibi işlemler için Superonline Müşteri Temsilcisi Telefon Numarasına ihtiyaç  duyabilirsiniz. Numara şu şekilde: ​0532 532 0 000

Bu yazımızda sizlere Superonline Başvurusu Nasıl Yapılır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık. Bununla beraber başvuru ve abonelik süreci içerisinde aklınıza takılabilecek veya lazım olabilecek bilgiler de vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Sonraki yazılarımızda görüşmek dileğiyle, hoşça kalın.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir