1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?

Chrome Video İndirme Programsız 2023 Yılında Nasıl Yapılır?

Chrome Video İndirme Programsız 2023 Yılında Nasıl Yapılır?
0

Chrome günümüzde en çok kullanılan web tarayıcı olarak karşımıza çıkıyor. Kullandığımız web tarayıcısının da tüm özelliklerini kullanmak ve keşfetmek istiyoruz. Günümüzde videolu içerikler de ön plana çıktığından istediğimiz özelliklerden birisi videoları indirmek oluyor. Video indirmek için birçok program bulunuyor. Fakat bilgisayarımıza her zaman program kurmak istemeyebiliriz. Bilmediğimiz programlara güvenemeyebiliriz. Bu durumda Chrome video indirme programsız olarak nasıl yapılır?

Chrome Video İndirme Programsız Nasıl Yapılır?

Chrome tarayıcısında program kullanmadan video indirmek için iki yöntemimiz bulunuyor. Bu yöntemler hangi kaynaktan video indirmek istediğimize göre değişiyor. İki yöntemden birincisi YouTube, İzlesene vb. platformlardan video indirmek için kullanılıyor.

1. Yöntem

 • Bu yöntem ile video indirmek için Google’yi açıp “YouTube video dönüştürücü” veya “İzlesene video dönüştürücü” yazmanız gerekiyor. Yani hangi kaynaktan videoyu izliyorsanız o kaynağın adı ve video dönüştürücü yazmalısınız.
 • Sonra karşınıza çıkan web sitelerinden herhangi birini kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz web sitesine indirmek istediğiniz videonun linkini yapıştırın.
 • Daha sonra mp4 mü yoksa avi mi hangi formatta indirmek istediğiniz seçim. Download butonuna başladığınızda videonuz inmeye başlayacaktır.

2. Yöntem

Bu yöntem videonun kaynağı fark etmeksizin video indirmenize yarar. Sosyal medyada gördüğünüz bir videodan internette bir web sitesinde karşılaştığınız videoya kadar hepsini indirmenize yarar. 2. Yöntem Chrome eklentileridir. Chrome tarayıcısına eklentiler ile birçok özellik ekleyebilirsiniz. Bunlardan birisi de video indirme eklentisidir. Video indirme eklentisini kurmak için;

 • İlk olarak Chrome web mağazasna gitmeniz gerekiyor.
 • Daha sonrasında sayfanın üstünde yer alan kısma video indirme eklentisi yazın.
 • Çıkan eklentilerden istediğinizi seçip kurun.
 • Sonrasında Chrome’nin sağ üst köşesinde bulunan ve bir yapboz parçasına benzeyen “eklentiler” kısmına tıklayın.
 • Açılan sayfadan indirdiğiniz eklentiyi bulun. Eklentinin altında yer alan açık – kapalı butonunu açık konumuna getirin.
 • Sonrasında indirmek istediğiniz videonun üstüne geldiğinizde eklenti devreye girecek ve indirmek isteyip istemediğinizi soracaktır. İstediğiniz videoları bu yöntemle indirebilirsiniz.

En İyi Chrome Video İndirme Eklentileri

Chrome video indirme programsız olarak eklentiler ile yapılabilir dedik. Fakat arama yaptığınızda görebileceğiniz gibi yüzlerce hatta binlerce eklenti bulunmaktadır. Bu eklentilerden hangisinin en iyi çalıştığını bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu noktada aşağıdaki eklentiler çoğu videoyu sorunsuz olarak indirecektir.

 1. İlk olarak önerebileceğimiz eklenti Video Downloader Professional eklentisidir. Bu eklenti birçok kaynaktan video indirmenizi sağlar. Bunun yanında ücretsiz olarak sunulan bir eklentidir.
 2. CocoCut Video Downloader ikinci önereceğimiz eklenti olacaktır. Yine ücretsiz olarak sunulan bu eklenti birçok videoyu indirmenizi sağlayacaktır.
 3. Üçüncü önerimiz Video Downlader Plus olacaktır. Basit ve çoğu videoyu indirmenize olanak tanıyan bir eklentidir. Bu da ücretsiz olarak sunulmaktadır.
 4. Dördüncü önerimiz Free Video Downlader’dir. Ara yüzü oldukça sade ve kullanışlıdır. Adın da anlaşılabileceği gibi ücretsiz bir eklentidir.

Tüm eklentileri Chrome web mağazası üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir