1. Anasayfa
 2. Eğitim

Gitar Çalmayı Öğreten Mobil Uygulama: Yousician

Gitar Çalmayı Öğreten Mobil Uygulama: Yousician
0

Yousician, sizlere evinizde oturduğunuz yerde nasıl gitar çalabileceğinizi öğretiyor. Yalnızca bir uygulama sayesinde gitar çalmayı öğrenmek isteyen takipçilerimize özel olarak bu yazımızda, Yousician gitar öğrenme programını inceliyoruz!

Gitar çalmak, eminiz ki birçok kişinin hayalidir. Oldukça basit bir enstrüman sayesinde, romantik günlerde tüm ilgiyi üzerinizde toplayabilirsiniz. İster metal müzik ister klasik müzik dinlemekten hoşlanıyor olun; tam olarak size göre bir uygulama biliyoruz: Yousician.

Yousician Nedir?

Hangimiz müzik dinlemeyi hatta müzik yapmayı sevmeyiz ki! Neredeyse her insan elini bir yerlere vurarak, iş yerinde çalışırken mırıldanarak; hatta admin bu yazıyı yazarken müzik ile ilgileniyoruz (Yapılan yazım yanlışlarının nedeni 😊). Yousician uygulaması da müzik sevdalısı kişilerin, oyun oynar gibi enstrüman çalmayı öğrenmesi için geliştirilmiş ücretli bir araç. Bu araç sayesinde, kolaylıkla şunları öğrenebilirsiniz:

 • Gitar
 • Bas Gitar
 • Piyano
 • Ukulele
 • Şarkı Söylemek (Evet, uygulama sayesinde şarkı söylemeyi de öğrenebilirsiniz.)

Yousician ile gitar çalmayı öğren

Yousician Nasıl Çalışır?

Yousician, birden fazla pratik yöntemi ve ders metodunun harmanlanarak kullanıldığı bir uygulamadır. Uygulama içerisindeki çeşitli video eğitimler, pratik alanları ve hemen her tarzdaki besteler ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

Uygulama, temel atma ve uzmanlaşma şeklinde ilerleyen bir ders akışına sahip. Derse başladığınızda ilk olarak temel noktalar size öğretiliyor. Daha sonra uygulama üzerinde pratik yapmanız isteniyor. Bu pratik sonrasında uygulama üzerinde size gönderilen geri bildirimler ile kendinizi geliştirmeniz bekleniyor. Ayrıca uygulama içerisinde birçok ödül ve seviye sistemi bulunuyor. Bu sayede uygulama içerisindeki kullanım süreniz artırılmaya çalışılıyor.

1800’den fazla popüler şarkının bulunduğu uygulama içerisinde sürekli artan 9 binden fazla ders bulunuyor. 20 milyondan daha fazla aylık aktif kullanıcıya sahip olan uygulamanın kullanıcıları, gün içerisinde ortalama olarak 17 dakika süre geçiriyor.

Son olarak uygulamanın Forbes, billboard, TechCrunch gibi platformların yanı sıra tüm dünyada bilinen Metallica grubu tarafından da desteklendiğini sizlere söyleyebiliriz.

Gitar Çalmayı Öğreten Mobil Uygulama: Yousician

Yousician Tavsiyeleri

Yazımızın sonuna doğru yaklaşırken hem uygulamayı kullanmaya karar veren hem de gitar çalmaya yeni başlamış takipçilerimiz için birkaç tavsiye vermek istiyoruz. Bu tavsiyeler sayesinde paranızın karşılığını çok daha iyi alacaksınız.

İlk olarak tembellikten kurtulmalı ve gün içerisinde en azından 1 saat pratik yapmalısınız. 1 saat, her gün ayıramayacağınız bir süre olabilir. Ancak hafta içerisinde 7-10 saatin altına düşmemelisiniz.

İkinci bir dikkat etmeniz gereken nokta ise, tekrara düşmemektir. Çalışma temposu ve stili olarak tekdüze çalışmak, zamanla size zarar verebilir. Konfor alanınızın dışına çıkın ve daha önce hiç alışkın olmadığınız tarzlarda müzik üretmeye çalışın. Kendinize belirli sınırlar ve çerçeveler koymayın.

El vuruş hızınızı artırmaya çalışın. Belli notaları ve vuruş stillerini öğrenmek yetmez, her türden müziğe ayak uydurmak için bol bol pratik yapın ve gitar üzerindeki hakimiyetinizi artırın.

Son tavsiyemiz ise sürekli olarak tek başınıza çalışmayın. Mutlaka çevrenizdeki insanlara mini konserler verin. Kötü çalıyor olsanız bile hatalarınızı düzeltmelerini isteyerek, çevrenizdeki insanları kendinizi geliştirmek için kullanın.

Gitar çalmayı öğreten mobil uygulama

Yousician Fiyatları

Sizlere detaylı bir şekilde uygulamadan bahsettik, ancak fiyatından henüz sizlere bahsetmedik. Ne yazık ki ülkemizdeki insanların bir mobil uygulamaya ayırabileceği bütçe ortada iken, uygulama fiyatının çok iç açıcı olduğunu söylemek doğru olmaz.

İlk olarak uygulama içerisinde, tıpkı Spotify gibi uygulamaların Premium sürümünde olduğu gibi, “Aile Paketi”; “Öğrenci Paketi” gibi birçok üyelik tipi bulunuyor. Bu paketlerin fiyatı ise ülkemizde hemen her an değişiyor. Bu nedenle Euro cinsinden fiyat vermemizin daha doğru olacağını düşünüyoruz. Yousician fiyatları dünya genelince 5,99 ila 249,99 dolar arasında değişiklik gösteriyor. Ayrıca yakın zamanda ülkemize özel Türk Lirası ile paketler çıkarılmasını da bekliyoruz.

Çok tuzlu gibi görünse de bu fiyatların, bir gitar kursuna gitmekten kat kat daha ucuz olduğunu sizlere söyleyebiliriz. Tabi ki yüz yüze bir eğitimden alacağınız verim ile uygulamadan alacağınız verim arasındaki farkı da az çok tahmin edebilirsiniz. Yousician mobil uygulaması ile hemen öğrenmeye başlamak için tıklayınız.

Sevgili turkishmobile.com takipçileri, bu yazımızda size gitar çalmayı öğreten uygulama Yousician’ın incelemesini yaptık. Umarız ki uygulamayı satın almadan önce, bu yazı sizlerin işine yaramıştır. Uygulama ile ilgili merak ettiğiniz soruları, öneri ve görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize iyi bakın!

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir