Instagram Yerine InstaPro Kullanarak Yapabileceğiniz 5 Şey

Melisa
3 Minimum Okuma Süresi
InstaPro

InstaPro uygulaması Instagram’ın bize sunmadığı birçok özelliği barındırıyor. Uygulama güvenlik konusundan dolayı tavsiye edilmese de kullananların sayısı oldukça fazla. Özellikle sayfa yöneticisiyseniz veya Instagram paylaşımlarınızı ciddiye alıyorsanız InstaPro‘nun bazı özellikleri işinizi fazlasıyla kolaylaştırabilir.

Maddelere geçmeden önce tekrardan bu uygulamanın hesabınızda güvenlik sorunu yaratabileceğini hatırlatayım. Ben uzun süredir kullanıyorum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım ancak bu ileride karşılaşmayacağım anlamına gelmiyor.

Uygulamanın arayüzü Instagram’ın aynısı. Ben karıştırmamak ve iki ayrı yerden bildirim gelmemesi için Instagram uygulamasını sildim. (Üzgünüm Instagram 🙁 ) Uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra ekstra olarak Instagram’ın orijinal uygulamasına ihtiyaç duymuyorsunuz.

Hikayeleri, Gönderileri ve IGTV Videolarını İndirebilirsiniz

InstaPro Hikaye Gönderi İndirme

Gönderilerin altında çıkan indir butonuyla kolayca beğendiğiniz gönderileri indirebilirsiniz. Hikayeleri indirmek içinse altta bulunan üç noktaya tıklayarak ‘İndir’ yazısına tıklamanız yeterli. Aynı zamanda IGTV videolarını da indirebilirsiniz. Bu şekilde Instagram’da gezerken beğendiğiniz bir şeyler olduğunda kaybetme şansınız olmaz.

Hikayeleri Gizli İzleyebilir, Mesajlarınızı Gizlice Okuyabilirsiniz

Instagram gizli hikaye izleme ve mesajları gizli okuma

‘Hikayeleri gördüğünü gizle’ butonunu aktif hale getirerek sonrasında izleyeceğiniz tüm hikayelerde isminizi gizleyebilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz herkesin hikayelerini gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz. Bu işlem için illaki InstaPro uygulamasını kullanmanıza gerek yok. >> Instagram Hikayelerini Gizli İzlemek ve İndirmek << yazımı okuyarak alternatif uygulamaları da görebilirsiniz.

‘Mesajlar okundu olarak işaretlenmesin’ butonunu aktif hale getirirseniz; mesajları okusanız dahi karşı tarafın bundan haberi olmaz. Mesajları okuyup anlık olarak cevap vermeyen biriyseniz bu özellik oldukça işinize yarayabilir. İsterseniz de DM gönderirken ‘Yazıyor’ ifadesini gizleyebilirsiniz.

Sizi Takip Etmeyenleri ve Takibi Bırakanları Görebilirsiniz

Instagram Takip Etmeyenleri ve Takibi Bırakanları Görme

Bir profile girdiğinizde sizi takip edip etmediğini görebilir ve ‘gelişmiş ayarlar’ kısmından ‘Takibi bırakanlar aracı’ yardımıyla sizi tüm takip etmeyenleri öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda InstaPro’yu kullandığınız sürece birisi sizi takipten çıkarsa uygulama bildirim gönderiyor.

Android Cihazınızdan Daha Kaliteli Hikayeler Yükleyebilirsiniz

Android Kaliteli Hikaye Yükleme

Herkesin bildiği üzere Android cihazlar hikaye kalitesi konusunda tam bir fiyasko. Bu sorun çok fazla Android cihaz oluşundan kaynaklanıyor. InstaPro uygulamasında bulunan bu özellik ile hikayenizi daha kaliteli yükleyebilirsiniz.

Bu özellik şu an deneme aşamasında ve bende kullanıyorum ancak test etme imkanım olmadı. Kullanan ve deneyimleyen varsa yorum yaparak belirtebilir.

Instagram Reklamlarını Engelleyebilirsiniz

Instagram reklamlarını engelleme

Instagram reklamları bazen can sıkıcı olabiliyor. Özellikle Instagram’da çok vakit geçiren biriyseniz sürekli reklamlarla karşılaşmak büyük bir zaman kaybı oluyor. InstaPro ile reklamları engelleyebilir ve rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz.

InstaPro Neler Sunuyor?

InstaPro bu saydığım 5 madde dışında; profil fotoğrafı büyütme, bio kopyalama, yorum kopyalama, hikayeleri kırpma, hikayeleri tam ekranda açma, yorumları çevirme (İngilizce>Türkçe gibisinden), ana sayfayı özelleştirme, yedekleme ve uygulama kilidi gibi daha birçok özellik sunuyor.

İşlevsellik olarak muhteşemi yakalasa da güvenlik konusunda yarattığı tedirginlik bu muhteşemliğin önünü kesiyor. Yine de kullanmak kişisel tercihlere kalmış. InstaPro’yu bu link üzerinden APK olarak indirebilirsiniz.

Uygulamayı kullanacaklara tavsiye olarak; Instagram uygulamasını kaldırmanızı tavsiye ederim. Aksi halde iki ayrı uygulamadan bildirim geliyor. Bir de son olarak ilginizi çekebilecek olan >> Instagram Gizli Hesapların İçeriğini Görmek << adlı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir