1. Anasayfa
 2. Eğlence Uygulamaları

Bigo Live Nedir? Uygulama Kılavuzu!

Bigo Live Nedir? Uygulama Kılavuzu!
0

Bigo Live, 150’den fazla ülkede aktif olarak hizmet veren bir yayın platformudur. 2016 yılının Mart ayında hayatımıza giren uygulama, yapay zeka desteği sayesinde dünya çapında hızlı bir üne kavuşmuştur. Yazımızı sonuna kadar okuyarak uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bigo, aktif olarak 150’den fazla ülkede kullanılmaktadır. Toplam kullanıcı sayısı ise dönem dönem 1 milyara yaklaşmaktadır. Ancak ortalama kullanıcı sayısının 400 milyon olduğunu sizlere söyleyebiliriz. bu özelliği sayesinde mobil uygulama, dünya üzerindeki en popüler sosyal ağlardan birisi olarak kabul görmektedir.

Bigo Live Nasıl Popüler Oldu?

Uygulama üzerinde birçok ünlü, influencer veyahut da yetenekli yayıncı aktif olarak yayın açar. Takipçilerinin göndermiş olduğu bağışlar sayesinde para kazanırlar. Canlı bir şekilde takipçiler ile bağ kurabilen yayıncıların takipçi kitlesi de çok sıkı bir ilişki içine girmektedir. Bu yönü ile benzer uygulamalardan çok daha kazançlıdır.

Mobil uygulamanın ilk kurulumu, Singapur’da gerçekleşmiştir. 2014 yılında Jason Hu tarafından hayata geçirilen projenin yayınlanma tarihi ise 2016 yılına denk gelmiştir. Aynı sene içerisinde Tayland’taki en popüler uygulama olarak kabul gören Bigo, 2 sene içerisinde 30 milyon aktif kullanıcı barajını aşmayı başarmıştır.

2019 yılına gelindiğinde ise uygulama bir şirket haline gelmiştir. Bu sayede NASDAQ borsasında işlem görmeye başlamış, agresif reklam politikası sayesinde değerini artırmayı başarmıştır.Bigo Live Kılavuzu

Bigo’da Neler Yapılabilir?

Adından da anlaşılacağı üzere Bigo Live, canlı yayın uygulamasıdır. Dünya üzerindeki her noktadan insanlar, canlı yayınlar aracılığı ile iletişim kurmaktadır. 5 farklı şekilde uygulama üzerinde canlı yayın açılabilir;

Canlı Yayın: Sıradan bir yayın açmak için kullanılmaktadır.

Çok Misafirli Canlı Yayın: Tek bir odada 12’ye kadar kişinin toplanarak yayın açabileceği moda verilen isimdir.

Sanal Canlı Yayın: Bu modda yayıncılar 3 boyutlu bir şekilde kendini modeller ve sanal bir görüntü oluşturur.

Canlı Ses Yayını: Sesli bir şekilde yayın açılmasına izin veren moddur.

Oyun Canlı Yayını: Tıpkı Twitch uygulamasında olduğu gibi canlı bir şekilde oyun yayınlanabilen moddur.

Bigo Live üzerindeki bir diğer özellik ise yayıncıların birbirlerine meydan okumasıdır. Canlı PK olarak da adlandırılan bu özellikte, yayıncılar birbirlerine meydan okurlar. Meydan okumanın içeriği, tamamen yayıncılara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Her savaş yalnızca birkaç dakika sürer. Genellikle rekabet edilen konu, şarkı söylemek; dans etmek gibi özgüven gerektiren şeylerdir.

Son olarak Bigo Live uygulaması üzerinde ilham verici sosyal topluluklar oluşturulmaktadır. Bar olarak da adlandırılan bu toplulukların içerisinde kullanıcılar, birbirileri ile ortak hobilerini paylaşabilmektedir.

BIGO Hakkında Sıklıkla Sorulan Sorular

Birtakım sorular, uygulamayı kullanan kişiler tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Aşağıdaki SSS bölümüne göz atarak kullanıcıların merak ettiği sorular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bigo Live Nedir Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı kullanmak için bir hesap oluşturmanız yeterlidir. Gerçek bilgileriniz ile siteye kayıt olduktan sonra yayın açmanız gerekiyor. Daha sonra bu yayınlardan bağış toplayarak para kazanabilirsiniz.

Bigo Live Neden Kullanılır?

İnsanların birbiri ile etkileşime geçme isteği, ortaya BİGO Live uygulamasını çıkartmıştır. Yayıncılar, ünlüler ve ünlü olmak isteyen kişiler uygulamadan faydalanmaktadır. Bu uygulama sayesinde siz de eğlenceli bir internet ünlüsü olabilirsiniz.

BIGO da Nasıl Para Kazanılır?

Yayıncılık yaparak BIGO üzerinden para kazanabilirsiniz. Site üzerinden kazanacağınız para, takipçilerinize göre artış gösterecektir. Dünya çapındaki yayıncılar, ortalama olarak 5000 dolar kazanmaktadır.

BIGO’da Ne Kadar Para Kazanılır?

Bigo üzerinden para kazanmak için fasulye olarak isimlendirilen sanal hediyelerden almalısınız. Bir ay içerisinde 1 milyon fasulye aldığında 5000 dolar kazanırsınız. Bu kazanç, TL’ye çevrildiğinde sizi zengin edecek kadar fazladır.

Bu yazımızda sizlere özellikle de pandemi döneminde popüler olmuş BİGO Live uygulamasını tanıttık. Siz de bu uygulama sayesinde yeni insanlar ile tanışabilirsiniz. Daha da önemlisi buradan binlerce lira para kazanabilirsiniz. Tüm bu özelliklere sahip uygulamanın indirme linki yazımızın en altında bulunuyor.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir