1. Anasayfa
 2. Mobil Uygulamalar

Instagram Hikayelerini Gizli İzlemek ve İndirmek

Instagram Hikayelerini Gizli İzlemek ve İndirmek
0

Instagram hikayeler özelliğini duyurduğu günden itibaren kullanıcıların odağı olurken aynı zamanda stalkerlarında ilgi odağı oldu. Bazı durumlarda arkadaşlarımızın, eski sevgilimizin veya takip ettiğimiz birisinin Instagram hikayelerini gizli izlemek ve indirmek gibi arayışlarımız olabiliyor.

Instagram’da hikayelerini gizli izlemek istediğimiz kişinin profili herkese açıksa veya takip ediyorsak bu işlemi kolayca yapabiliriz. Peki ya profili gizli ve takip etmiyorsak nasıl olacak? Bunun için bir arkadaşınızın profili gizli olan kişiyi takip etmesi gerekiyor (yöntemi anlatacağım ancak tavsiye etmiyorum) veya fake hesap oluşturmalısınız.

Profili herkese açık olan birinin hikayelerini herhangi bir uygulama kullanmadan internet üzerinden gizlice izleyebilirsiniz ancak takip ettiğiniz kişilerin hikayelerini gizli izlemek istiyorsanız uygulama kullanmanız gerekiyor. O halde yöntemleri anlatmaya başlayayım.

Profili Herkese Açık Olan Kişinin Instagram Hikayelerini Gizli İzlemek

Bu işlemi kolayca storieswatch sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Tek yapman gereken; siteye girip hikayelerini gizli izlemek veya indirmek istediğin kişinin kullanıcı adını girmek. Ardından kişinin son 24 saatte attığı hikayeleri görebilir ve istersen indirebilirsin.

Instagram Hikayelerini Gizli İzleme

Eğer profili herkese açık olan kişinin hikayelerini sürekli gizli izlemek ve ben siteye girip kullanıcı adı girmekle uğraşamam diyorsan ‘Zoomie’ adlı uygulamayı kullanabilirsin.

Zoomie uygulaması ile Instagram hesabına giriş yapmadan (güvenli bir şekilde) profili herkese açık olan birisinin hikayelerini düzenli olarak izleyebilir ve indirebilirsin. Aynı zamanda Zoomie uygulaması ile profil fotoğraflarını büyütüp, indirebilir ve kişinin paylaştığı fotoğrafları da indirebilirsin.

Anlayacağın bu uygulama profili herkese açık olan kişileri stalklamak için biçilmiş kaftan. Hem güvenlik sorunu yaşamıyorsun hem de profili herkese açık olan kişilerin her detayına kolayca ulaşabiliyorsun.

Profili Gizli Olan ve Takip Ettiğin Kişilerin Instagram Hikayelerini Gizlice İzlemek

Bu yöntem genelde arkadaşların hikayelerini gizlice izlemek için kullanılıyor. Tabi eski sevgilini :( hala takip ediyorsan ve seni hikayesini izleyenler arasında görmesini istemiyorsan da senin için biçilmiş kaftan olabilir. Aslında bu yöntem için oldukça fazla uygulama var ancak ben en çok kullanılanlardan birini ve benimde kullandığım uygulamayı paylaşıyorum. Uygulamaya Instagram hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Güvenilirliği hakkında bir bilgim yok ancak uzun zamandır kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım.

Bu uygulama ile takip ettiğiniz kişilerin hikayelerini gizlice izleyebilir ve indirebilirsiniz. Uygulamanın özellikleri sadece bu kadar da değil. Takibi bırakanları görme, engelleyenleri görme, hikayeyi repost etme gibi çok fazla özelliği var.

Bu uygulamanın Zoomie uygulamasından farkı Instagram hesabınızla giriş yapmak zorunda kalıyor olmanız. Bu şekilde takip ettiğiniz kişinin hikayelerini gizlice izleyebiliyor ve indirebiliyorsunuz. Bu uygulamaya benzer birçok uygulama bulunuyor. İsterseniz küçük bir araştırmayla o uygulamalar arasından seçim yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz nokta; Instagram hesap güvenliğiniz.

Instagram’da Gizli Hesabın Hikayelerini Gizli İzlemek

Gelelim en baba konuya. Bu işlem için en ideal yöntem fake hesap yöntemidir. Direkt olarak gizli hesabın içeriğini gösterecek olan bir uygulama yok. Eğer gizli hesabı bir arkadaşınız takip ediyorsa ve sizinde o kişiyle muhabbetiniz iyiyse bir yöntem var ancak pek güvenli değil. Arkadaşınız ve siz ‘Ghosty‘ (Play Store’dan kaldırıldı. Küçük bir araştırma ile APK olarak indirebilirsiniz) adlı uygulamayı kullanırsanız; bir nevi arkadaşınız köprü görevi görerek gizli hesabı takip ediyormuşçasına görebilirsiniz. Bu yöntem biraz uğraştırıcı ve güvenli olmadığı için pek tavsiye etmiyorum ancak sürekli olarak o kişinin hikayelerini izleyebilmek veya indirebilmek istiyorsanız işinize yarayabilir.

Instagram'da Gizli Hesabın Hikayelerini Gizli İzlemek

Bu uygulamaya benzer birkaç uygulama daha bulunuyor. Bu şekilde arkadaşınızın Instagram şifresini istemenize veya sürekli ‘baksana ne hikaye atmış’ demenize gerek kalmıyor. Ancak dediğim gibi güvenlik konusunda sorun yaşama ihtimaliniz var.

Instagram Hikayelerini Gizli İzlemek ve İndirmek

Anlattığım bu yöntemler her ne kadar işe yarar olsalarda kullanmak için ekstra bir siteye girmemiz veya uygulama yüklememiz gerekiyor. Instagram hikayelerini gizli izlemek sürekli yaptığımız bir işlemse haliyle uzun süreçte zorlayıcı olabiliyor. Zorlamayacak ve Instagram üzerinden birinin hikayelerini gizlice izlemenin yolu var mı diye soracak olursanız; Evet, var. Instagram uygulaması yerine Instagram Pro uygulamasını kullanmak.

Instagram Pro

Benimde uzun zamandır kullanmakta olduğum ve herhangi bir sorun yaşamadığım Instagram Pro uygulaması ile normal instagram kullananlardan çok daha fazla fonksiyona sahip olabiliyoruz. İçinde barındırdığı özellik sayesinde izlediğimiz tüm hikayeleri gizli olarak gerçekleştirebiliyoruz. İstediğimiz tüm hikayeleri, fotoğrafları, videoları indirebiliyor ve reklamları engelleyebiliyoruz. Aslında Instagram Pro içerisinde oldukça fazla özellik barındırıyor ancak bu başka bir yazımın konusu :)

Sonuca gelecek olursak; benim tavsiyem bu yöntemler arasından Instagram Pro uygulamasını kullanmak yönünde. Güvenilirliği hakkında bir yorum yapamam ancak uzun süredir kullanıyorum ve orijinal Instagram uygulaması bile bana oldukça yetersiz gözükmeye başladı. Instagram Pro uygulaması ile yapmak istediğim her şeyi rahatça yapabiliyorum.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir