Facebook 10 Adımda Silinen Mesajları Geri Getirme!

Recep Yurtören
2 Minimum Okuma Süresi
Facebook

Facebook silinen mesajlar, çoğu kişinin bildiğin aksine kolaylıkla geri getirilebilirler. Bu yazımızda sizlerle, Facebook silinen mesajları geri getirme yöntemlerini paylaşıyoruz.

Facebook Silinen Mesajlarımı Nasıl Geri Getirebilirim?

Facebook üzerinden her gün milyonlarca kişi birbiri ile mesajlaşıyor. Bu mesajların genellikle içeriği eğlence olsa da, birçok iş insanı veya normal kullanıcılar önemli mesajlarını bu uygulama içerisinde saklayabiliyor.

Her gün milyonlarca mesaj atılan uygulama içerisinde hata sonucu silinen mesajlar da sıklıkla görülebiliyor. Siz de yanlışlıkla önemli mesajlarınızı sildiyseniz doğru yerdesiniz. Yalnızca birkaç adımda silinen mesajlarınızı geri getirmeniz mümkün.

facebook silinen mesajları geri getirme

Facebook’ta Eski Mesajları Nasıl Görebilirim?

Facebook’ta eski mesajlarınızı görebilmek için öncelikle silinmiş mesajlarınızı geri getirmeniz gerekiyor. Şimdi sizlerle adım adım mesaj geri getirme yöntemlerini açıklayacağız:

1. İlk olarak bildirimlerinizi gmail adresinize girerek kontrol edin. Facebook genellikle mesajlarınızı buraya gönderir.

2. Adımda ise Facebook hesabınıza giriş yapın.

3. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra açılır menüden “Ayarlar” sayfasına giriş yapın. Doğru menüyü açtıysanız, ayarlar ile birlikte grup kur, hareketler dökümü, çıkış yap ve yardım gibi seçenekleri de görebilirsiniz.

4. Bildirimler seçeneğini ayarlar menüsünde 6. sırada bularak açın.

5. Bildirim ayarları içerisinde görebileceğin E-posta bildirim ayarlarına giriş yaptıktan sonra Düzenle seçeneğine tıkla. E-posta sekmesi içerisindeki Site ve Mobil, Facebook üzerinde ve Kısa Mesaj gibi seçenekleri gördüysen tebrik ederiz; doğru yerdesin.

6. Buraya kadar geldikten sonra yapman gereken ilk hareket mevcut ayarlarını kontrol etmek. E-posta bildirimlerinde neleri görmek istediğini soran kutucuk içerisinde Tüm bildirimleri seçersen, Facebook sana artık mesajlarını mesaj olarak gönderecek.

7. Ayrıca yine aynı sekme içerisinde görebileceğin Kapattığını bildirimler başlığına girip Mesajlar kelimesini açabilirsin.

8. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra e-posta adresini kontrol edebilirsin.

9. Arama çubuğuna anahtar kelimeni veya Facebook ismini yazarak bildirim olarak tarafına gelen mesajları görebilirsin.

10. Eğer mesajlarını burada bulamadıysan, çöp kutusunu ve spam kutusunu da kontrol edebilirsin. Her yeri didik didik etmeyi unutma.

Sevgili turkishmobile.com takipçileri, bu yazımızda sizler için Facebook silinen mesajları geri getirme yöntemlerinden bahsettik. Daha fazla sosyal medya içeriği için bizleri takip etmeyi unutmayın. Sormak istediğiniz soruları, istek ve önerileri bizlere yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz.

Kaynak 

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir