Kategoriler

LiLi APK (Instagram Gizli Profil Görüntüleme)

Postegro geliştiricisinin bir diğer uygulaması olan LiLi, Instagram'da gizli profil görüntülemeye yarıyor. Postegro uygulaması Play Store'dan kaldırıldıktan sonra yayınlandı. Şu an ayrı bir uygulama olarak güncelleme alıyor.
LiLi Uygulaması

LiLi uygulaması yakın zamanda Play Store’dan kaldırıldı ve sadece LiLi APK olarak indirilebiliyor. Uygulama Postegro Play Store’dan kaldırıldıktan sonra yayınlandı ve Postegro ile aynı sonu yaşadı.

Lili uygulaması ile Instagram’da gizli profilleri görüntüleyebilirsiniz. Gizli hesapların; fotoğraflarına, öne çıkan hikayelerine, takip ettiklerine, takipçilerine, yorumlarına ve günlük hikayelerine ulaşabilirsiniz.

Uygulamanın geliştiricisi Postegro uygulamasının geliştiricisi ile aynı. 2 uygulama da aynı işlevleri sunuyor. Tek farkları isimleri diyebiliriz.

LiLi uygulaması Play Store’dan kaldırıldıktan sonra APK indir ve kullan sistemine geçiş yaptı. Aynı şekilde uygulamaya güncelleme geldiğinde de APK olarak indirip, güncellemeniz gerekiyor.

Turkish Mobile takipçilerinin fark edeceği üzere; önceki yazım olan Lili (Postegro) Uygulaması Play Store’da Yayınlandı adlı yazımı sürekli güncelliyor ve yorumlara olabildiğince hızlı şekilde cevap vermeye çalışıyordum. Uygulamaya sürekli güncelleme gelmesiyle birlikte yeni bir yazı oluşturmaya ve uygulamanın en güncel APK indirme linkini bu yazı üzerinden paylaşmaya karar verdim.

Bu yazıyı sürekli güncel tutacağım ve tüm güncellemeleri bu yazı üzerinden takip edebileceksiniz. Uygulamayı yeni keşfedenler olabileceği için uygulamanın ne işe yaradığı ve kullanımı hakkında da bilgiler yer alacak.

LiLi APK İndir

LiLi uygulamasının en güncel APK indirme linklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Uygulamaya güncelleme geldikçe güncelleme sağlanacak.

LiLi APK v1.45 (9 Mart 2020) : LiLi APK indirmek için tıklayın.

İsterseniz Play Store üzerinden de yükleyebilirsiniz:

Web Postegro & Lili
Web Postegro & Lili
Geliştirici: WebPostegro
Fiyat: Ücretsiz

Uygulama yüklenmedi.” hatası alıyorsanız; uygulama önceden telefonunuzda yüklüyse, kaldırın ve tekrar kurmayı deneyin. Eğer tekrar olmadıysa telefonunuzu yeniden başlatın. Bu hata genel olarak uygulamanın eski versiyonu telefonda kurulu halde olduğunda oluşuyor.

LiLi uygulaması telefonunuzda hiçbir türlü çalışmıyorsa; aynı geliştirici tarafından geliştirilen Postegro APK yazımızdan da ulaşabileceğiniz Postegro uygulamasını indirebilirsiniz.

Bir sorun yaşarsanız Facebook grubumuza katılarak veya yorumlar kısmından yorum yaparak çözüm arayabilirsiniz.

LiLi Ne İşe Yarıyor?

LiLi uygulaması Instagram’da gizli hesapları görüntülemeye yarıyor. Uygulama havuz mantığı ile çalışıyor (yazımın devamında detayları var) ve çoğu gizli hesabın profilini gösterebiliyor. Eğer görmek istediğiniz gizli profilin takipçisi 500’den fazlaysa gösterme ihtimali %99’a kadar çıkıyor.

Uygulamanın bu kadar gizli hesabı gösterebilmesindeki en büyük etken uzun bir süre boyunca Play Store’da indirilebilir durumda olmasıydı. Bu şekilde yüksek bir kullanıcı sayısına ulaştı. Uygulama fark edildiğinde veri ihlali yaptığı için Play Store’dan kaldırıldı.

Aklınızda uygulama güvenilir mi? gibi soru işaretleri varsa yazımın devamında buna detaylıca değineceğim. Yine de bu kısımda veri ihlali yaptığını ve kullanıp/kullanmamanın sizin kararınıza kaldığını söyleyebilirim.

LiLi Kullanımı

Uygulamayı APK olarak indirip, kurduktan sonra tek yapmanız gereken şey profilini görmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazmak. Uygulamaya Instagram hesabınız ile giriş yapabiliyorsunuz ve giriş yapabilmek için en az 50 takipçinizin olması gerekiyor.

LiLi APK

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra bu şekilde bir ekranla karşılaşacaksınız.

Who looked me?: Uygulama üzerinden profilinize bakanları bu kısımdan görebilirsiniz. Tabi bunun için bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Store: Ücret ödediğiniz kısım burası. Profilinizi uygulamadan gizlemek, reklamları kaldırmak, sınırsız profil görüntülemek gibi ücretli paketler sunuluyor. Uygulama hem verilerinizi topluyor hem de göstermemek için ücret istiyor. Oldukça ilginç.

Geri kalanlar pek işinize yarayacak şeyler değil. Gizli profillerin içeriğini görüntülemek için sağ üst kısımda bulunan “arama” butonuna tıklayın ve hesabın kullanıcı adını yazın.

LiLi uygulaması

Ve artık profili görebilirsiniz. ‘Bu kullanıcının gönderilerini şu an için görüntüleyemiyoruz. Ancak mümkün olan en kısa sürede kullanıcının gönderilerini göstereceğiz.’ şeklinde hata alırsanız; gizli profilin kendisi ve hiçbir takipçisi bu uygulamayı kullanmıyor demektir. Uygulamanın kullanıcı sayısı fazla olduğu için bu hatayı almanız düşük ihtimal olsa da; bu hatayı aldıysanız ilerleyen zamanlarda tekrar kontrol etmekten başka çareniz yok demektir.

LiLi Ücretli mi?

Uygulama üzerinden günlük 4 gizli profili görüntüleme hakkınız bulunuyor. Bunun dışında; bu sayıyı sınırsız yapmak, uygulama üzerinden profilinize bakanları görmek, profilinizi uygulamada gizlemek ve reklamları kapatabilmek için ücret ödemeniz gerekiyor.

LiLi ücretli mi?

Uygulamanın satın alım fiyatları şu anlık görseldeki gibi. (Değişebilir.) Aylık veya yıllık fiyatlandırma yapılıyor ve fiyatlar dolar bazlı olduğu için oldukça yüksek gözüküyor. Uygulamada profilinizi gizlemek için bir ücret ödemenizin gerekmesi ise tamamen bir zorbalık.

LiLi Güvenilir mi?

Uygulama havuz mantığı ile çalışıyor. Yani siz uygulamaya Instagram hesabınız ile giriş yaptığınızda; sizin ve takip ettiğiniz herkesin profilini sunucularına depoluyor. Sonradan farklı bir kişi uygulama üzerinden sizin veya takip ettiğiniz birinin profilini görüntülemek istediğinde sunucusunda olan verileri kişiye gösteriyor.

Bu da uygulamanın veri ihlali yaptığını yani direkt olarak Instagram ve Google politikalarıyla ters düştüğünü açıklamaya yetiyor. Uygulamanın hangi verileri depoladığını bilemeyeceğimizden dolayı belki şifreleri veya farklı kişisel verileri de depoluyor olabilir. Yani kullanıp/kullanmamak tamamen sizin tercihinize kalmış.

LiLi iOS (iPhone)

Uygulamanın şu an için iOS yani iPhone desteği yok. Önceden sitesinde “yakında iOS için gelecek” tarzı bir ibare bulunuyordu ancak Play Store’dan kaldırıldıktan sonra bu ibare kaldırıldı. App Store (iPhone uygulama mağazası) uygulama denetimi konusunda Play Store’dan daha tutucu olduğu için bu tarz uygulamaların iPhone için yayınlanması oldukça zor.

Lili, Postegro veya farklı benzer işlevi yapan bir uygulamanın iOS desteği bulunmuyor. Bu uygulamaları kullanabilmek için herhangi bir Android cihaz kullanıcısı olmanız gerekiyor. İlerleyen zamanlarda da bu tarz uygulamalara iOS desteği geleceğini düşünmüyorum.

Melisa
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve sosyal medya yöneticisi olarak yer alıyorum. İstanbul Üniversitesinde İşletme bölümü öğrencisiyim ve sosyal medya yönetimi ilgi alanım. Genel olarak sosyal ağ içerikleri üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorum.