1. Anasayfa
 2. Fotoğraf ve Video

En İyi Selfie Uygulaması mı? B612 İncelemesi

En İyi Selfie Uygulaması mı? B612 İncelemesi
0

B612 kullanıcı sayısını her geçen gün artıran bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Peki, bu selfie uygulaması adından sıkça söz ettirdiği kadar kullanışlı mı? Bu uygulamayı diğer selfie uygulamalarından ayıran en önemli özellikleri ve farklılıkları neler? İşte tüm detaylar:

B612 günümüzde sıklıkla rastlayabileceğimiz ve özellikle akıllı cep telefonları için piyasaya sunulmuş olan bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Fakat bu uygulamanın en önemli özelliği; öz çekim yapılan fotoğraflar için kullanışlılık sağlıyor olmasıdır. Yani bu program aracılığı ile akıllı telefonların kendine has olan kameraları değil; uygulamanın kendi kamerası kullanılmaktadır.

Uygulamayı kullanan kişiler, uygulamayı açtıkları anda direkt olarak ön kamerayı da açmış olmaktadırlar. Uygulamanın sunduğu bu kolaylık ile birlikte aynı zamanda zengin filtre seçeneği de bulunmaktadır. B612 kullanıcıları, bu uygulama sayesinde hem fotoğraf çekebilirken hem de diledikleri filtreden anında yararlanabilmekte, belirledikleri filtre ile sayısız fotoğraf çekebilmektedir. Peki, tüm bu özellikler B612’nin piyasadaki en iyi öz çekim programı olması için yeterli mi?

B612 uzun süredir, piyasanın önde gelen selfie araçlarından biridir. Gelip geçen pek çok fotoğraf çekme ve düzenleme uygulamasının aksine, B612’nin varlığını hala devam ettirmesi ve aldığı güncellemeler ile birlikte daha farklı özellikleri kullanıcılarına sunması populerliliğini devam ettirmesine etki etmektedir.

B612 İncelemesi

Her uygulamada olduğu gibi B612 fotoğraf çekme ve düzenleme uygulamasından da göze çarpan ilk unsur; anlaşılabilirlik ve sadelik. Bir uygulamanın beğenileri toplaması ve etkin olarak kullanılabilmesi için kalitesi ile birlikte kullanım rahatlığı da taşıması gerekiyor. Uygulama kullanıcılarına oldukça rahat bir deneyim şansı veriyor ve anlaşılır tasarımıyla beğenileri topluyor. Fotoğraf çekmek amacıyla uygulamaya giren kişiler, ilk olarak programın kamerası ile karşı karşıya kalıyor. Bu uygulama özellikle selfie çekimi için tasarlandığı için de ilk olarak ekrana gelen kamera; ön kamera oluyor. Dolayısı ile uygulamayı açar açmaz tek bir hareket ile selfie çekebilmek mümkün. Bu açıdan bakıldığı zaman oldukça da kullanışlı…

En İyi Selfie Uygulaması

Bu programdan selfie değil de telefonun arka kamerası ile fotoğraf çekmek isteyenler de yararlanabiliyor. Her ne kadar akıllı telefon teknolojisi geliştikçe kamera özellikleri de gelişiyor ve daha da iyileştiriliyor olsa da her zaman için telefonların arka kameralarının ön kameralarından daha iyi olduğu bir gerçek. Bu nedenle, telefonun arka kamerası ile B612 özelliklerinden ve filtrelerinden yararlanmak isteyen kişiler kolaylıkla ekranın üstünden altına doğru çekme hareketi yaptığında arka kameraya ulaşabiliyor. Hiçbir zorluğu olmadan kameranın değiştirilmesinin mümkün olduğu bu uygulamada, birbirinden farklı filtrelerin yanı sıra farklı kolajlardan da yararlanılabiliyor.

Öneri: PREQUEL İncelemesi: Haftalık 29TL’yi Hak Ediyor mu?

B612 Uygulaması Kimler İçin?

Fotoğraf düzenleme ve fotoğraf çekme uygulaması olan B612 özellikle öz çekim yapmayı seven ve fotoğraflarında farklı efektler kullanmayı seven kişiler için iyi bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Basit kullanımı ve kolay anlaşılır olması sebebiyle fotoğraf çekebilen herkesin kullanımına uygun olsa da bu programda asıl hedef kitle; selfie çekim sevenler. Çünkü uygulama içinde bulunan efektler daha çok öz çekim yapan kişilerin hoşuna gidecek tarzda özellikler ve renkler sunuyor.

Telefonun kendi kamerasından öz çekim yaptıktan sonra çeşitli fotoğraf uygulamaları aracılığı ile düzenleme yapan kişiler, B612 sayesinde ikinci bir işlem yapmadan filtreli olarak fotoğraf çekme şansını yakalıyor. Dolayısı ile bu uygulamayı kullanan kişiler önceden ayarladığı ya da daha sonradan ayarlayabileceği filtreler ile tek seferde fotoğraf çekme ve hatta bu fotoğrafı sosyal medya uygulamalarında paylaşabilme imkanına kavuşuyor.

B612 Uygulamasında Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Pek çok telefonda olduğu gibi bu fotoğraf çekme uygulamasında da ekrana dokunulması ile birlikte fotoğraf çekilebiliyor. Sadece ekrana bir kez tıklanması ile fotoğraf çekebilmenin mümkün olduğu B612 uygulamasında fotoğraf çekimi sonrasında fotoğraf ön izlemesi yapılabiliyor ve yine iki ekran dokunuşu ile beğenilmeyen fotoğraflar kolaylıkla silinebiliyor.Beğenilen fotoğrafların kaydedilmesi ve depolanması için de indir seçeneğinden yararlanılıyor. Ayrıca çekim sonrasında öz izleme yapılabilen fotoğraflar, uygulama içerisinden çeşitli sosyal medya uygulamalarında paylaşılabiliyor.

B612 İncelemesi

B612 uygulaması fotoğraf çekme ve düzenleme özelliği ile ön plana çıkmış olsa da video çekimine ve video düzenlenmesine de olanak sağlıyor. Dolayısı ile bu programın artısı olarak video çekimi özelliği bulunuyor. Uygulama içerisinde video çekiminin yapılabilmesi için ekran bölümüne uzun bir süre basılı tutulması yeterli oluyor. Ekranın üst kısmında bulunan çizgiden ve çizginin kırmızılığından video için kalan süre de takip edilebiliyor.

Bu uygulamayı video çekmek amacıyla kullanan kişiler dilerlerse çektikleri videolara müzik eklentisi yapabiliyor ve hatta isteyen kişiler de ses kaydı yapabiliyor. Bu yönüyle B612 kullanıcılarının beğenisini kazanıyor. Çünkü genel olarak telefonların video çekimlerinde müzik eklenememesi bir dezavantaj oluşturuyor ve B612 de bu dezavantajlı durumu ortadan kaldırıyor. Tıpkı fotoğrafta olduğu gibi video çekimi sonrasında da ön izleme ekranından video kaydı izlenebiliyor ve beğenilmediğinde ekran üzerine iki kez dokunulması ile kolaylıkla silinebiliyor.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir