1. Anasayfa
 2. İncelemeler

Edifier X3 Kulaklık İncelemesi

Edifier X3 Kulaklık İncelemesi
0

Edifier X3, yüksek fiyatlı hoparlörleri ve masaüstü kulaklıkları ile tanınan Çinli markanın Apple’ın AirPod’larına gerçek bir düşük maliyetli alternatif sunmak istemesei ile ortaya çıkan bir ürün. Biz de bu fiyat performans ürününü dört farklı kategoride inceledik:

Konfor, Tasarım ve Pil Ömrü

Edifier X3, herhangi bir cebe kolayca sığan müthiş ince, kompakt bir kutu ile geliyor. Mat malzeme ürüne oldukça şık bir görünüm verirken pürüzsüz yüzeyi, oldukça sağlam bir açma-kapama hissine sahip. Öyle ki bir süre sonra kendinizi ürünün kutusuyla oynarken bulabilirsiniz!

Bu kulaklıklar kulağa rahat, sıkı bir şekilde oturuyor, içte ve dışta çok sağlam bir his veriyor. Benzer fiyatlı rakiplerden daha büyük olmamasına rağmen kulak dolgunluğu oldukça yeterli. Müzik dinlerken LED ışıkların yanması ise özellikle gece saatlerinde biraz can sıkıcı olabilecek bir durum.

Edifier X3’ün en önemli özelliği ise pil ömrü. Mikro USB ile çalışan kasa, tekrar şarja takmadan önce kulaklıkları tam üç kez şarj edebiliyor ve kulaklıklar, sese ve kullanıma bağlı olarak şarj başına 5 ila 6 saatlik pil ömrüne sahip. Bunlar, bu fiyat aralığı için mükemmel özellikler ve bu sayede Edifier X3 çoğu rakibinden yaklaşık 1 ila 3 saat daha uzun ömürlü.

EDIFIER X3 TWS

Kontroller ve Bağlantılar

Edifier X3 üzerinde, müzik çalmak veya duraklatmak ve şarkıları atlamak için her bir kulaklıkta aynı düğmeleri görebilirsiniz. Bluetooth 5.0 bağlantısı gücünü on metreye kadar koruyor. Ayrıca yürüyüş ve bisiklete binmek gibi aktivitelerde de seste bir kopma yok. Bir kulaklıktaki düğmeye uzun basarak telefon asistanını etkinleştirebilir, bir şarkıyı atlamak için diğer düğmeye uzunca basabilirsiniz.

Her iki kulaklıktaki düğmelerin aynı olmasının bir nedeni var. Edifier X3, bu düğmeler sayesinde ister iki kulaklıkla ister bir kulaklıkla kullanım imkânı sağlıyor. Her iki kulaklıktaki düğmeler sayesinde, bir kulaklığı şarj kutusuna yerleştirerek diğer kulaklığı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Video İzleme ve Arama

Edifier X3’ün, video izleme ve arama performansı da fiyatına göre gerçekten harika. Ürünün hem video hem de arama performansı hem Android’de hem de iPhone’da mükemmel ve video oynatma veya arama kalitesinde kesinlikle can sıkacak gecikme ya da kesilmeler yaşanmıyor.

Ses Kalitesi

Edifier X3, sol-sağ kulak ayrımını ciddi anlamda performanslı şekilde yapıyor. Müzik dinlerken şarkıcıları adeta yanınızda hissedebiliyorsunuz. Ürün çoğu müzik türü için oldukça iyi bir ses kalitesine sahip. Fakat, elektronik pop ve dans müziklerinde diğer türlerde olduğu kadar başarılı değil. Bu türlerde kulağınızda hafif tıslamalar duyabilirsiniz ama genel olarak müzik zevkinizi yok edecek kadar bir sorun yok.

Genel Değerlendirme

Kısaca Edifier X3, tasarımı, kulaktaki konforu, rakiplerine nazaran oldukça uzun pil ömrü, iki kulaklığın ayrı ayrı kullanılabilmesi ve genel ses kalitesi anlamında tam bir fiyat performans ürünü. Bazen ses kalitesinde düşüşler yaşasa da olumlu yanları ile bu durumu rahatlıkla kapatıyor denilebilir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir