1. Anasayfa
 2. İncelemeler

Anker Soundcore Life Q10 Kulaklık İncelemesi

Anker Soundcore Life Q10 Kulaklık İncelemesi
0

Anker Soundcore Life Q10 Kulaklığını İnceliyoruz..!

Kablosuz kulaklık furyasının her geçen gün giderek genişlemekte olduğunu biliyoruz. Özellikle gençler kablolu kulaklık kullanımının günlük işler arasında, ders çalışırken veya spor yaparken zor olduğunu belirtiyorlar. Bu durum da kablosuz kulaklık teknolojisinin devamlı artmasına neden oluyor. Tabii bu rahatlığın da bir karşılığı olmalı değil mi? Kablosuz kulaklık fiyatları kablolu kulaklıklara göre oldukça yüksek diyebiliriz. Aynı zamanda devamlı artan döviz kurları ve ekonomik durumlar; bizleri uygun fiyatlı, yüksek performanslı ürünler aramak zorunda bırakıyor. Bizde sizlerin işini kolaylaştırmak adına bu yazımızda fiyat/performans ürünü diyebileceğimiz Anker Soundcore Life Q10 kulaklığı özellikleri, iyi ve kötü yönleriyle inceledik. Vakti olmayan okurlarımız yazımızın en altında bulunan olumlu ve olumsuz özellikleri inceleyebilir.

Anker Soundcore Life Q10 Kulaklık İncelemesi

Anker Soundcore Life Q10 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Kutu Açılımı

Bin liranın altında bir fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken Anker Soundcore Life Q10, bizi özenle hazırlanmış kutusu ile karşılıyor. Kutu içerisinden kulaklığımız ile birlikte mini ama oldukça detaylı bir kullanım kılavuzu, bir adet Type-C şarj kablosu, bir adet de Aux kablo çıkıyor. Bu da demek oluyor ki Anker Soundcore Life Q10’u dilediğiniz zaman kablolu olarak da kullanabiliriz.

 

Anker Soundcore Life Q10 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

İlk İzlenim ve Tasarım

Kulaklık adına ilk izlenim oldukça güzel diyebiliriz. 260 gram ağırlığındaki Anker Soundcore Life Q10; genellikle kırmızı, siyah ve gri renklerden oluşan bir tasarıma sahip. Çoğunlukla plastik parçalar kullanılarak tasarlanan kulaklığımızda, üst iç kısmını biraz ince bulduğumuzu belirtmeden geçemeyeceğiz. Bu incelikten kaynaklı olarak uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık verebileceğini düşünüyoruz. Kulak pedleri oldukça rahat ve dolgun olan Anker Soundcore Life Q10, kafa yapısının aksine kulak kısımları için uzun süreli kullanımlara uygun görünüyor. Ancak suni deriden olduğunu göz önünde bulundurursak yaz aylarında veya spor yaparken bu durum geçerli olmayabilir. Kontrol panelinde yukarıdan aşağıya doğru bass modu, ses artırma-azaltma ve açma-kapama olmak üzere 4 adet düğme; Aux ve Type-C olmak üzere is 2 adet kablo girişi mevcut. Anker Soundcore Life Q10’a tasarım yönünden puanımız 8/10.

 

Anker Soundcore Life Q10 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Ses Kalitesi

Kablosuz kulaklık kullanıcıları arasında ses kalitesi bakımında oldukça övülen Anker Soundcore Life Q10 bizce de oldukça güzel bir ses deneyimine sahip. Ayrıca bass modu da bulunan kulaklık, bu modda da kullanıcıya tatmin edebilecek seviyede diyebiliriz. Ancak birçok kulaklık gibi bu kulaklık da kulak dışı pedlere sahip olmasından dolayı yüksek seviyelerde dışarı ses vermekte. Şimdi cihazın özelliklerine geçelim.

Anker Soundcore Life Q10 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Katlanabilir Tasarım

Katlanabilir özelliği ile Anker Soundcore Life Q10, çantalarımızda kolayca taşıyabileceğimiz bir hale geliyor. Bu özellik kulaklığını her zaman yanında taşıyan kullanıcılar için olmazsa olmaz diyebiliriz. Katlanabilir özelliği için kullanılan menteşeler oldukça rahat bir yapıya sahip ve kaliteli. Bu da bizlere uzun ömürlü bir kullanım garantisi veriyor.

Anker Soundcore Life Q10 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

60 Saate Varan Kullanım Süresi

Rakiplerine nazaran tek şarj ile uzun bir kullanım süresi sunan Anker Soundcore Life Q10’un yaklaşık 60 saat boyunca hizmetinizde olacağını söylemek mümkün. Orta ses seviyelerinde 55-60 saat, yüksek ses seviyelerinde ise 30-35 saat boyunca kullanıma açık olacağını söyleyebiliriz.

Hızlı Şarj

Anker Soundcore Life Q10’un Type-C teknolojisi ile birleşiminde ortaya çıkan Hızlı Şarj özelliği sayesinde 5 dakika şarj ile 5 saat boyunca kullanım sağlayabilmeniz mümkün.

Bu yazımızda sizlere Anker Soundcore Life Q10’u tanıtmaya çalıştık. Siz de deneyimlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Şimdi de ”Benim vaktim yok kardeşim, sadede gel” diyen kullanıcılarımız için madde madde özet geçelim.

Özet

Konforlu, kaliteli ve güzel bir tasarıma sahip olan kulaklık aynı zamanda kaliteli ses deneyimi ve özel bass modu ile birlikte bizlerden geçer not aldı diyebiliriz. Bununla birlikte orta seviyede bulunan fiyatıyla da Anker Soundcore Life Q10 fiyat/performans bir kulaklık demek mümkün. Şimdi de kulaklığın olumlu ve olumsuz yönlerini inceleyelim.

Kulaklığın Olumlu Yönleri

 • Güzel tasarım
 • Kaliteli malzeme
 • Kaliteli ses deneyimi
 • Kablolu/kablosuz kullanım
 • Rahat kulak padleri
 • Katlanabilir tasarım
 • Uzun şarj ömrü
 • Uygun fiyat

Kulaklığın Olumsuz Yönleri

 • İnce kafa üstü iskeleti
 • Terletmeye yatkın kulak padleri
 • 260 gram ağırlık

Kulaklığı Satın Almak İçin Link 

Daha Fazla İnceleme Yazısı Okumak İçin 

Kulaklığı Satın Almak İçin Link

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir