1. Anasayfa
 2. İncelemeler

Airpods Alternatifi Mi? Baseus Encok W05 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Airpods Alternatifi Mi? Baseus Encok W05 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
0

Baseus Encok W05 Kablosuz Kulaklık, son zamanlarda airpods kulaklıkların alternatifi olarak nitelendiriliyor. Peki gerçekten öyle mi? Kulaklığın şarjı ne kadar gidiyor? Malzeme kalitesi ne durumda? Tüm bu sorulara cevap verdiğimiz Baseus Encok W05 Kablosuz Kulaklık incelememiz ile sizler ile beraberiz.

Baseus Encok W05 Kablosuz Kulaklık, kablosuz stereo kulaklıklar kategorisinde karşılaşabileceğiniz bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak kutusundan açtığımızda bizleri kulaklık ile beraber bir adet kulaklık taşıma kutusu, şarj kablosu ve kullanma kılavuzu karşılıyor.

Baseus Encok W05 Kablosuz Kulaklık, kutusunun içerisinde çıkan özel taşıma kutusu; oldukça dikkat çekici duruyor. Çakıl taşına benzetilmeye çalışılmış olan bu kutunun büyüklüğü, yuvarlak hatları ve beyaz plastikten yapılma dış derisi gerçekten iyi duruyor. Yani kutunun malzeme kalitesinin gayet yeterli seviyede olduğunu sizlere söylememiz mümkün.

Baseus Encok W05 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

 

Baseus Encok W05 Kablosuz Kulaklık Taşıma Çantası

Taşıma çantasının, kulaklıkları kablosuz olarak şarj etme özelliği bulunuyor. Silikon olan ve kolay taşınan bu kablonun kapak kısmı ise gerçekten iyi dizayn edilmiş olması ile dikkat çekiyor. Hemen kapanan ve siz müdahalede bulunmadıkça kapanmayan bu kulaklık sayesinde istediğiniz ortamda rahat rahat cebinizde taşıma kutusunu gezdirebilirsiniz.

Kulak içi bir model olarak tasarlanan Baseus Encok W05 Kablosuz Kulaklık, ledli bir şarj göstergesi ile de beraber geliyor. Bu led ışıklar, kulaklığın şarj olma durumu hakkında bize bilgi veriyor. LED ışıkların aktif hale gelebilmesi için ise üzerinde yer alan düğmeye basmanız gerekiyor.

Kulaklığın kablolu bir şekilde şarj olabilmesi için, kutu üzerinde USB-C olarak da bilinen bir bağlantı yuvası yer alıyor. Bu bağlantı yuvasını kullanarak kulaklık taşıma kutusunu kolaylıkla şarj edebilirsiniz.

kablosuz kulaklık

 

Baseus Encok W05 Kablosuz Kulaklık Malzeme Kalitesi Nasıl?

Kulaklığın taşıma kutusu hakkında sizlere bilgi verdikten sonra, kulaklığın malzeme kalitesini incelemeye başlayabiliriz. İlk olarak ürün, beyaz mat bir plastik maddeden üretiliyor. Bu plastik üretimi kulaklıklar, bizlere hafiflik avantajı ile birlikte geri dönüyor. Bu iki kulaklık o kadar hafif ki yalnızca 4 Gram ağırlığındalar. Bu sayede kulaklıkların kulağınızda takılı olduğunu hissetmeyeceksiniz bile.

Ayrıca bu kulaklıkların açık uçlu bir yapıya sahip olduklarını ve ergonomik yapısı sayesinde uzun kullanımda bile kulak ağrıtmadıklarını da söylemeden geçmeyelim. Bu ergonomik yapı sayesinde koşu yaparken, hoplayıp zıplarken bile söz konusu kulaklık kulaklarınızdan kesinlikle düşmeyecektir.

 

airpods alternatifi

Baseus Encok W05 Kablosuz Kulaklık Ses Kalitesi Nasıl?

Söz konusu telefonun bluetooth 5.0 özelliği ile geldiğini ve ses kaybı kesinlikle yaşamayacağınızı söyleyebiliriz. Kolay bir şekilde telefonunuza bağlanan kulaklık sayesinde saniyede 24 Mbps’ye kadar veri aktarım hızını elde edebileceksiniz. Ayrıca bu teknoloji sayesinde 10 metreye kadar sorunsuz bir şekilde kulaklığı kullanmanız da mümkün.

Kulaklığın ses kalitesi ile ilgili son olarak SBS/AAC teknolojisinin de kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu ses teknolojisinin yanı sıra gelen 10 milimetrelik sürücüler sayesinde herhangi bir ses kaybı yaşamanız, şimdilik mümkün görünmüyor. Derinden gelen baslara ve yüksek tiz seslere hazırlıklı olun, bu fiyata daha dengeli bir kulaklık modeli bulunmuyor.

 

Baseus Encok W05 Kablosuz Kulaklık

 

Telefon İle Görüşme Performansı

Telefon ile görüşürken de bu kulaklığın sizleri asla yarı yolda bırakmayacağını söyleyebiliriz. Yine çağrıları cevaplama veya reddetme gibi işlemleri de bu kulaklık ile yapabilirsiniz. Çağrıları onaylamak için kulaklık üzerine iki kere dokunmanız, reddetmek için ise uzun bir süre basılı tutmanız yeterli olacaktır.

 

Baseus Encok W05 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

 

Son Olarak Öne Çıkan Bazı Özellikler

Temel olarak kulaklıktan bahsettikten sonra, veda etmeden önce, sizlere kulaklığın bir takım özelliklerinden de bahsedebiliriz. İlk olarak telefonun suya ve toza karşı IP55 sınırlı sertifikası ile dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Bu sertifika bizlere şunu gösteriyor ki kulaklık toza bulaştığında veya yağmura maruz kaldığında endişe etmenize gerek kalmıyor. Çünkü kulaklık bu seviyedeki toz ve su hasarına karşı oldukça dirençli.

Yine kulaklığın şarj kapasitesi de kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen özelliklerinin başında geliyor. 400 amper kapasitesindeki taşıma çantası ile iki kulaklığı da toplam 1.5 saat içerisinde şarj edebilirsiniz. Ayrıca kulaklıkları tam 4 saat boyunca aralıksız kullanmanız da mümkün. Eğer taşıma çantası ile birlikte kulaklığı kullanmak istiyorsanız 30 saat, bekleme modunda kalmasını istiyor iseniz 300 saat kadar kullanabilirsiniz.

Son olarak kulaklık üzerinde yapacağınız bazı hamleler ile birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin kulaklığı kulağınızdan çıkardığınızda müziği durdurabilir, Baseus Encok W05 Kablosuz Kulaklık ile Google Asistan veya Siri Asistan’dan yardım alabilirsiniz. Sağ kulaklığa iki kere dokunduğunuzda müziği durdurabilir veya yeniden oynatabilir, sağ kulaklığa 1.5 saniye dokunarak bir sonraki müziğe; sol kulaklığa 1.5 saniye dokunarak ise bir önceki müziğe geçiş yapabilirsiniz.

Bu yazımızda turkishmobile takipçilerine özel olarak Baseus Encok W05 Kablosuz Kulaklık modelini inceledik. Gerçekten airpods alternatifi olabilir mi olamaz mı sizlerin görüşlerine bırakıyor. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize iyi bakın!

kaynak

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir