1. Anasayfa
 2. İncelemeler

QCY G1 TWS Kulaklık İncelemesi

QCY G1 TWS Kulaklık İncelemesi
0

Oyuncu kulaklığı olarak piyasaya sürülen QCY G1 TWS Kulaklık, üzerinden iki sene geçmesine rağmen alınmaya değer mi? Sizler için bu yazımızda inceliyor olacağız.

QCY G1 TWS Kulaklık İncelemesi

Son zamanlarda birçok marka, oyuncu kulaklığı adı altında yüksek ses yalıtımı sağlayan ürün modellerini piyasaya sürüyor. Bu ürünler arasında bazıları gerçekten kötü olsa da bazı kulaklık modelleri fiyat performans ürünü olmaları ile çok beğeniliyor. Sizler için iki sene önce piyasaya sürülmüş ve hala da satılmaya devam eden bir ürünü inceleyeceğiz. Bakalım, aradan geçen senelere rağmen bu ürün hala satın alınabilir mi?

QCY G1 TWS Kulaklık

QCY G1 TWS Kulaklık Tasarım

Söz konusu kulaklık, led ışıklar ile aydınlatma sağlayan bir tasarıma sahip. Bu ışıkların geliş açısı oldukça iyi ayarlanmış ve kesinlikle gözlerinizi rahatsız etmiyor. Köşeli sapları ile alışılagelmiş bir tasarıma sahip olan kulaklığın, gerçekten rahat bir kullanıcı deneyimine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Zaten bir oyuncu kulaklığının tasarımında da dikkat edilmesi gereken ilk nokta konfordur. Uzun saatler boyunca mola vermeden oyun oynayan takipçilerimiz için bu özelliğin gerçekten fevkalade olduğunu gönül rahatlığı ile sizlere söyleyebiliriz.

Tasarım ile ilgili son olarak sizlere taşıma kutusunun gereksiz denecek kadar büyük olduğunu ve kullanım açısından bir dezavantaj olabileceğini söyleyerek; ürünün şarj kutusuna geçiş yapalım.

 

QCY G1 TWS Kulaklık

QCY G1 TWS Kulaklık Şarj Kutusu

Günümüzün olmazsa olması Type-C girişi, bu kulaklıkta da karşımıza çıkıyor. Daha önce de dediğimiz gibi büyük bir kutuya sahip olan kulaklığın, dolu dolu bir şarj etme ünitesine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kablosuz ve hızlı şarj özelliğine sahip olan bu kutu üzerinde, şarj olma durumunu gösteren led ışıklar yine birçok kulaklıkta olduğu gibi yerini almış.

Ayrıca kulaklık sayesinde kutu tek dolum ile 3 kere şarj edilebiliyor. Oyun modunda 6 saat dayanan kulaklık şarjı, gündelik kullanımlarda (Müzik dinleme, video izleme vs.) ise 8 saat kadar performans gösterebiliyor.

QCY G1 TWS Kulaklık Ses Kalitesi

Tabii ki oyuncu kulaklığı denildiğinde akla ilk olarak çevresel ses faktörü geliyor. İncelemesini yaptığımız kulaklıkta da bu özelliğe oldukça önem verilmiş diyebiliriz. Genel olarak müzik kalitesinden çok bu faktöre önem verilmiş. Bu nedenle ilk kullanımlarınızda şarkı dinlemek, diğer kulaklıklar kadar zevk vermeyebilir. Ancak, alıştıktan sonra bu 3 boyutlu ses performansına hayran olacaksınız. En sevdiğiniz şarkıları dinlerken, arka planda daha önce hiç fark etmediğiniz sesleri fark etmek; sizlere oldukça güzel bir tat verecektir.

Ses seviyesi de yine ses kalitesini ele aldığımızda oldukça önemli bir özelliktir. Doyurucu bir ses kalitesi ile hem etraftan gelen gürültülerin önüne geçebilir hem de daha gerçekçi bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu kulaklıkta da gayet tatmin edici ses şiddeti alacağınızı sizlere söyleyebiliriz.

 

 QCY G1 TWS Kulaklık

QCY G1 TWS Kulaklık Oyun Modu

Bir oyuncu kulaklığı inceliyoruz, bu nedenle oyun modunda da değinmeden geçmemiz hiç hoş olmaz. Bir kablosuz oyuncu kulaklığında yaşanabilecek en büyük sorun, yaşanan ses gecikmeleridir. Ses gecikmesi nedeni ile tepki hızınız azalabilir, akıcı oyun performansından mahrum kalabilirsiniz. QCY G1 TWS Kulaklık, bu duruma oldukça dikkat etmiş ve G1 modelinde ses gecikmelerinin önüne geçmeyi başararak; 300 MS seviyelerinden 180 MS seviyelerine inmeyi başarmış.

Ayrıca oyuncu modu esnasında son teknolojinin gerisinde kalmış olan Bluetooth 5.1 sürümünün kullanılıyor oluşu, bizi bir nebze üzdü. Tam bu durumun olumsuzluğundan uzun uzun bahsetmeye hazırlanıyorduk ki, bu ürünün aslında bir fiyat performans modeli olduğu aklımıza geldi. Diğer bir deyiş ile ne kadar ekmek o kadar Bluetooth!

QCY G1 TWS Kulaklık Fiyat

Ülkemizde her an her saniye teknoloji ürünleri başta olmak üzere tüm ürünlerin fiyatı değişiyor. Bu nedenle yazımızdaki fiyat, biz daha bu yazıyı sizler ile paylaşmadan bile değişmiş olabilir. Ancak QCY G1 TWS Kulaklık, 2 Ağustos 2022 tarihinde hepsiburada.com sitesinde 519TL gibi bir fiyata sahip. Bu fiyata bu kulaklık alınır mı diyecek olursanız ise, 2022 yılında gelişen teknoloji ile ortaya çıkan diğer fiyat performans oyuncu kulaklığı modellerine bakmanızı tavsiye edebiliriz. Tabii ki bu ürünü de gönül rahatlığı ile kullanıp, iyi performans elde edebilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir