1. Anasayfa
 2. Aksiyon

Zula Mobile Çıktı! İlk İzlenimlerimiz

Zula Mobile Çıktı! İlk İzlenimlerimiz
0

Lokum Games tarafından geliştirilen Zula Mobile 17 Ocak 2020 tarihi itibari ile tüm oyuncular için oynanabilir hale geldi. Beta olarak çıkışını yapan Zula Mobile, uzun bir süre mobil dünyada konuşulacak gibi gözüküyor.

PC platformunda hatrı sayılır bir oyuncu kitlesine ulaşan Zula, mobil platformdaki gelişimi ve geleceği görmüş olmalı ki oldukça hızlı bir şekilde mobil platforma adapte oldu. Bu Türk oyun sektörü için de mobil platform desteğinin yaygınlaşmasının ışığı olabilir.

Peki Zula Mobile ile ilgili ilk izlenimlerimiz hangi yönde? Oyun mobil platforma iyi bir şekilde aktarılmış mı? Gelin beraber ilk izlenimlerimize bakalım.

Zula Mobile

Başlamadan önce belirteyim: Oyun şu an hala beta aşamasında olduğu için söylediğim bazı kısımlar değişebilir veya hatalar düzeltilebilir.

Zula mobile

Öncelikle grafikleri oldukça beğendim. Mobil platform için rakiplerine bakıldığında Zula Mobile‘ın altta kalır yanı yok. PC versiyonundan farklı olarak silahlar süresiz ancak seviye sistemine gidilmiş. Bu rakiplerine göre oyunu daha P2W kılıyor.

Oyun için paylaşılan e-spor sinyalleri oldukça umut verici. İlk defa bir Türk geliştiricinin e-spora bu derece değer verdiğini görüyoruz. Bu da oyuncular için yakın zamanda daha çok turnuva gelecek demek.

Gelelim oynanış kısmına. Şahsen ben oldukça beğendim. Zor değil ve bende CS oynuyormuşum hissi yarattı. Tabi oyun beta aşamasında olduğu için 2 maçımdan 1’inde sunucuyla olan bağlantımı kaybettim ancak yakın zamanda düzeltilecektir.

Zula mobile silahlar

Oyunu indirirken bu şekilde bir oyun ile karşılaşacağımı gerçekten düşünmemiştim. Geliştiricilerini tebrik etmek gerek. Rakipleriyle karşılaştırdığımda çok fazla eksiği yok ve oyunun beta aşamasında olduğunu varsayarsak bu göz ardı edilebilir. Umarım oyunu çok fazla P2W hale getirmezlerde rekabet ve e-spor yönünden oldukça fazla oyuncuya hitap edebilir.

Zula Pass Nedir?

Zula Pass, PUBG ve diğer çoğu mobil oyunda gördüğümüz bir ücretli ödül sistemi. Sezonluk belirli bir ücret ödenir > Aşamalar yani görevler tamamlanır > Ödüller alınır. Her bir sezonda yeniden ödeme yapmak gerekir. Geliştiriciler için oldukça güzel bir kazanç kapısıdır ve genelde fiyatlar pahalı olmadığından oyuncular için de diğer ödeme seçeneklerine göre kazançlıdır.

Zula pass nedir

Oyuncunun verdiği ücrete göre en fazla kazancı elde edebilmesi için tüm aşamaları tamamlaması ve sezon için belirlenmiş tüm ödülleri alması gerekir. Yani parası tam olarak boşa gitmemesi için tüm görevleri tamamlamalıdır.

Zula Mobile Çıktı! İlk İzlenimlerimiz

Oyun şu an beta aşamasında olmasına rağmen ilk izlenimlerim oldukça olumlu yönde oldu. Sunucu sorunlarının yakın zamanda çözüleceğini düşünüyorum. Ekipmanların seviye sistemi konusunda ise bakış açım bu şekilde olmasaydı daha iyi olurdu şeklinde olsa da yorumu size bırakayım.

Umarız e-spor arenasında Zula Mobile‘ı aktif olarak görürüz ve umarız ki ilerleyen zamanlarda yüksek bir oyuncu kitlesine ulaşırlar. Oyun hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Zula Mobile ile ilgili en yeni haberler için Turkish Mobile’ı takip etmeyi unutmayın.

İndirme Linki

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir