Kategoriler

Yeni Mobil MOBA: Legend Of Kingdoms

Mobil MOBA arenasına Legend Of Kingdoms adında yeni bir oyun katılıyor. MEGAXUS tarafından yayınlanan Legends Of Kingdoms, LoL'ün eski sistemi ile büyük benzerlik içeriyor. Detaylar yazımızda.
Legend Of Kingdoms

Endonezya asıllı MEGAXUS tarafından yayınlanan yeni mobil MOBA oyunu Legend Of Kingdoms, topluluklar tarafından oldukça ilgiyle karşılandı. Öyle olacak ki; dahil olduğum çoğu mobil topluluk grubunda Legend Of Kingdoms oyununa ait paylaşımlarla karşılaştım.

Öncelikle oyun LoL’e LoL’den daha çok benziyor 🙂 Heroları ve mekanikleri oldukça benzerlik gösteriyor ve bu mobil MOBA’da minyonlara son vuruş yapmadığımız sürece para gelmiyor. Üzgünüm Mobile Legends, senden daha çok LoL’e benzeyen bir mobil MOBA oyunu çıktı.

Oyunu bir süre boyunca oynadım ve ping sorunu dışında oldukça eğlenceli geldi. Belki LoL Mobile gelene kadar bu oyunu oynayabilirim. Belki de ping sorunundan dolayı oynamayabilirim de, emin olamadım. Neyse oyunun detaylarına geçelim.

Legend Of Kingdoms

Öncelikle oyunu Play Store’dan indirmeyi denediğimde ‘Bu uygulama hiçbir cihazınızla uyumlu değil.’ uyarısını aldığım için oyunu APK olarak indirdim. Eğer Play Store üzerinden aynı hatayı alırsanız APK olarak indirerek oynayabilirsiniz. Oyun ortalama olarak 1,61 GB alan kaplıyor.

Legend Of Kingdoms oyun içi

Bu oyunu diğer mobil MOBA oyunlarından ayıran en büyük detay; minyon detayı. Altın kazanmak istiyorsak minyonlara son vuruş yapmamız gerekiyor. Bu detayı oldukça güzel bulduğumu söyleyebilirim. Oyun içi rekabeti körüklüyor.

Oyunda LoL’ün eski rün sistemi gibi bir sistem kullanılıyor. Şu an 38 hero bulunuyor ve LoL oyuncuları için heroları çözmek oldukça kolay olacaktır.

Legend Of Kingdoms Oynanış

Oyun anladığım kadarıyla P2W değil. Satın aldığımız kostümler oyun içi rekabete etki etmiyor. Oyunda totem (ward) sistemi bulunuyor. Genel mobil MOBA’lardan farklı olarak 3 yetenek yerine seviyesini yükseltebileceğimiz 3 aktif ve artı olarak 1 pasif yeteneğimiz bulunuyor.

Legend Of Kingdoms oynanış

Oyunda Dota 2’den yakın olduğumuz kurye sistemi de bulunuyor. Ekipman satın aldığımızda kuryeler getiriyor. (Üst fotoğrafta gözüken tilki gibi.) Bu özellikler dışında her şey diğer mobil MOBA oyunlarıyla aynı.

Anlayacağınız üzere oyun genel olarak LoL’ün aynısı sayılır. Tabi Dota 2’yi de unutmamışlar 🙂 Oyun uzun ömürlü olur mu bilmem ancak LoL Mobile çıktıktan sonra mobil MOBA dünyasında büyük değişiklikler olacak. Şu an için ping sorunu dışında oyun oldukça eğlenceli ve yeterli.

Legend of Kingdoms
Legend of Kingdoms
Geliştirici: MEGAXUS
Fiyat: Ön kayıtta

Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.