Kategoriler

Wild Born: Online Canavar Avı Mobil Oyunu Geliyor!

LINE Games tarafından geliştirilen Wild Born, Kore'de kapalı beta testlerine başladı. Oyun grafikleriyle ve mobilde ilk üst seviye grafikli canavar avı oyunu olmasıyla dikkat çekiyor.
Wild Born Canavar Avı Mobil

LINE Games tarafından geliştirilen Wild Born, Kore’de kapalı beta testlerine başladı. Monster Hunter: World Mobile olarak adlandırabileceğimiz Wild Born, mobil platform için üst düzey grafikler sunuyor.

Daha önceden mobil platformda birçok canavar avı oyunu görmüştük. Bu oyunlardan farklı olarak Wild Born, üst düzey grafikler ve çevrim içi oynanış sunuyor. Oyunla ilgili ilk gelen yorumlar oldukça olumlu yönde.

Oyunun kapalı beta süreci 11 Haziran’da başladı ve 15 Haziran’da sonlanacak. Beta oyuncuları çeşitli silah ve zırhları deneyebilir, parti kurarak canavarlar avlayabilir ve oyunun dinamiklerini görebilirler.

Oyunda canavarların sizi yere düşürmesi, canavarların vuruşlarından kaçınma ve zincirleme yetenek sistemi gibi dinamikler bulunuyor. Bu dinamikler, mobil platform için üst düzey grafiklerle buluşuyor.

Wild Born Hakkında

Oyun ilk olarak Project PK (temporary title *geçici başlık) olarak geliştirmeye başlandı ve ardıdan Wild Born ismini aldı. Oyunun karakter yaratma kısmında kadın-erkek olarak cinsiyet seçimimizi yapıyor, 2 farklı saç türünden birini seçiyor, 5 farklı zırh türünden birini kuşanıyor ve kullanıcı adımızı yazıp karakterimizi oluşturuyor.

Karakter oluşturma kısmında kullanıcağımız ekipmanı seçemiyoruz. Bunun yerine oyunun içinde kullanacağımız ekipmanı edinmemiz gerekiyor. İsteğe bağlı olarak yakın ve uzak dövüş ekipmanları edinebilirsiniz.

Wild Born mobil oyun

Yetenekleriniz kullandığınız ekipmanlara göre değişmekte ve oyunda otomatik savaş modu da bulunuyor. Tabi oyunun mantığı gereği canavar avladığımız ve zorlayıcı anlar yaşadığımız için otomatik modun her yerde kullanılamayacağını söylemem gerek. Nedeni ise otomatik modun canavarların saldırılarına karşı kaçınma sağlamaması.

Wild Born Ne Zaman Çıkacak?

Oyun şu an kapalı beta testlerinde ve ne zaman çıkacağı ile ilgili bir açıklama yok. İlk olarak Kore’de oynanabilir olacak. Sonrasında SEA veya EU bölgesine gelip/gelmeyeceği ile ilgili bir açıklama da yok. Sadece, arkasında LINE Games olduğu için EU ve SEA bölgelerine gelmesi yani Global sürümünün çıkması olası diyebiliriz.

Oyunun boyutu 2,64 GB ve daha kapalı beta da olduğu için sürekli eklemeler yapılıyor. Yani oyunun grafiklerini ve boyutunu ele aldığımızda her cihazdan kolay kolay oynanamayacağını söyleyebiliriz. Wild Born Sistem Gereksinimleri olarak en az 3 GB+ RAM’e ihtiyaç duyuyor. (kapalı beta için, değişebilir) Oyun beta testlerinden sonra iOS için de oynanabilir olacak.

Wild Born
Wild Born
Geliştirici: LINE Games
Fiyat: Ön kayıtta

Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.