Kategoriler

Whatsapp/SMS/E-posta Zamanlayıcısı: SKEDit

Özellikle iş dünyasında zamanlama oldukça önemlidir. Sabahın köründe bir Whatsapp grubuna mesaj atmak için uyanmak korkunç olabilir. Bu uygulamayla birlikte Whatsapp mesaj zamanlama, SMS zamanlama, E-posta zamanlama ve Facebook gönderi zamanlaması yapabilirsiniz. Detaylar yazımda.
Whatsapp Mesaj Zamanlayıcı uygulaması Skedit

Hayatımızın her noktasında bir şeyleri zamanlamak oldukça önemlidir. Bazen bir şeyleri öncesinden otomatik zamanlayarak rahat edebilir ve kendimizi iş yükünden kurtarmış olabiliriz. Uzun bir süre önce Whatsapp mesaj zamanlama uygulaması ararken karşıma SKEDit çıktı ve çıkış o çıkış. O günden beri beni onca uğraştan kurtardı. (Kamut spotu gibi oldu bu 🙂 )

SKEDit uygulaması sadece Whatsapp’ta mesajları zamanlamak için değil aynı zamanda SMS zamanlama, E-posta zamanlama ve Facebook gönderi zamanlaması için de kullanılıyor. Artık birilerine ‘başarılar’, ‘dünkü istatistiklerimiz bunlar’ ve ‘bugün yapılacak işler bunlar’ gibisinden mesajlar atmak için sabahın köründe uyanmamıza gerek kalmıyor 🙂

Bir de arama zamanlayıcı olarak da kullanılıyor ancak ne gibi amaçlarla kullanılacağını çözemediğim için çokta şey yapmadım. Birini arayarak uyandırmak veya birini kesinlikle bu saatte aramam gerek gibi anlarda kullanılabilir.

Whatsapp/SMS/E-posta Zamanlayıcısı

Uygulama tamamen ücretsiz (en azından şu anlık *ileride değişir mi bilmiyorum) ve Türkçe dil desteğine sahip değil. Çok fazla detay olmadığı için pek İngilizce bilgisi gerektirmiyor.

Uygulama şu an sadece Android için Play Store’da bulunuyor. Üzgünüm iPhone kullanıcıları 🙁

SKEDit WhatsApp Scheduling App
SKEDit WhatsApp Scheduling App
Geliştirici: KVENTURES
Fiyat: Ücretsiz

Uygulamayı kurduktan sonra üye oluyoruz ve e-posta adresimizi doğruluyoruz. En önemli detay; ‘Ayarlar’ menüsündeki ‘Erişebilirlik’ alanından ‘SKEDit’ uygulamasını ‘Açık’ konuma getirmek. (Uygulama yönlendirme yapıyor.)

Diğer önemli detay ise; uygulamanın çalışabilmesi için ekran kilidini kaldırmanız ve batarya optimizasyon modunu kapatmanız gerekiyor. Aksi halde uygulama çalışmayacaktır.

SKEDit uygulaması

Ardından tüm işlemler oldukça basit. Whatsapp mesaj zamanlama için; kime veya kimlere gönderileceğini seçin. Mesajınızı ve gönderilmesini istediğiniz zamanı seçin. Tekrarlama ayarını yapın (Her gün gibisinden) ve isterseniz gönderilmeden önce sizden onay istemesini sağlayın. Hepsi bu kadar.

SMS ve arama zamanlayıcısı için uygulama ekstra izinler istiyor. Uygulamanın güvenliği hakkında bilgim olmadığı için kesin bir yönlendirme yapmak istemem. Uygulamanın tamamen ücretsiz olması ve reklam içermemesi beni de tedirgin etmedi değil. Tercih size kalmış.

SKEDit Uygulaması

Uygulamanın düzgün çalışabilmesi için gerekli izinleri verdiğinizden ve ekran kilidi kullanmadığınızdan emin olun. Umarım faydalı olur.

İsterseniz alttaki videoyu izleyerek uygulamanın kullanımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gamze Ünal
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü, grafiker ve sosyal medya yöneticisi olarak yer alıyorum. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde okuyorum ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak uygulamalar üzerine yoğunlaşmış durumdayım.