1. Anasayfa
 2. Mobil Oyunlar

Warpath İnceleme: P2W Olmayan Mobil Strateji Oyunu mu

Warpath İnceleme: P2W Olmayan Mobil Strateji Oyunu mu
3

Rise of Kingdoms, AFK Arena gibi oyunlarıyla yakından tanıdığımız Lilith Games’in yeni mobil strateji oyunu Warpath yayınlandı. Oyun 2. dünya savaşını konu alıyor ve çevrim içi savaşlar yapılabiliyor.

Warpath, genel olarak kaşılaştığımız mobil strateji oyunlarından birçok noktada ayrılıyor. Öncelikle oyun çevrim içi akış üzerine kurulu. Yani savaşlar çevrim içi olarak yapılıyor ve oyunda güçlü bir konumda olabilmek için çevrim içi sürenizin fazla olması gerekiyor.

Ek olarak oyunda savaşları kaybetmeniz ya da saldırıya uğramanız diğer mobil strateji oyunları kadar felakete yol açmıyor. Kolayca haritanın uçsuz bucaksız taraflarına taşınabiliyorsunuz ve eski halinize gelmeniz kısa bir sürede gerçekleşiyor.

Oyunun konusundan da anlayabileceğiniz üzere ordumuz 2. dünya savaşında ön planda olan birlik ve araçlardan oluşuyor. Oyun ilk bakışta fazla detaylı değil gibi gözükse de ilerledikçe detayları ortaya çıkmaya başlıyor. Örnek olarak tankımızın sadece seviyesini yükseltmek bir süre sonra yetersiz gelirken; orta tank topu, orta motor, orta süspansiyon ve bakım malzemeleri gibi parçalarına da zaman ayırmamız gerekiyor.

Warpath İncelemesi

Görünen o ki; Warpath sadece çevrim içi savaşların değil aynı zamanda hikaye modununda üzerinde durmuş. Şu an oyunda “Moskova Muharebesi” ve ” El Alameyn Çatışması” olmak üzere 2 hikayeli çatışma bulunuyor. Bu çatışmaları tamamlayarak ödüller kazanabiliyor ve oyunun hikayesine daha çok hakim olabiliyoruz.

Warpath mobil strateji oyunu
Warpath

Oyunun hikaye anlatımı dahil olmak üzere Türkçe dil desteği bulunuyor. Eğer oyunun başında otomatik olarak Türkçe dil seçili değilse (bende İngilizceydi); Sol üstten profil resminize tıklayın > Settings > Languages > Türkçe seçimini yaparak oyununuza devam edebilirsiniz.

Oyuna yeni başladıysanız hızlı gelişmek için görevleri takip etmenizi tavsiye ediyorum. Zaten ilerleyen zamanlarda bol bol çevrim içi savaşlar yapacaksınız. Bir diğer tavsiyem de; keşif uçaklarınızın ve kaynak toplama araçlarınızın sürekli görevde olduğundan emin olun. Bu daha hızlı gelişmenizi ve etrafınızı görebildiğiniz için savaşlara daha hazırlıklı olmanızı sağlayacak.

Oyunda çelik, petrol, askeri ödenek gibi malzemeler bulunuyor ancak bunların detayına girmeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Zaten oyuna başladığınız andan itibaren bunların ne işe yaradığını ve ileride ne işe yarayabileceklerini kolayca kestirebiliyorsunuz.

Subay sistemi konusunda oyun şu an yeni olduğu için fazla subay bulunmuyor. Bir subay hariç diğer tüm subayları görev yaparak elde edebiliyorsunuz. (Bu ilerleyen zamanlarda değişebilir) Oyunda diğer strateji oyunlarından alışık olduğumuz şekilde; subayımızı ve yeteneklerini güçlendirebiliyoruz. Aynı zamanda subaylarımızı birimlerimizin başına atayabiliyoruz.

Warpath P2W mi?

Bu sorunun cevabı çoğu mobil strateji oyununun aksine şu an için hayır. Warpath diğer mobil strateji oyunlarına göre neredeyse hiç P2W içermiyor. Neredeyse demememin sebebi; şu an sadece 1 subay için başlangıç paketi almanız zorunlu kılınıyor. Bunun dışında oyundaki her şeyi bekleyerek ve aktif olarak elde edebiliyorsunuz. Oyunda birinden üstün olmak için çok fazla para yatırmalı ve çok fazla aktif olmalısınız. Sadece oyuna çok para harcayıp, aktif olmazsanız; oyunu sizden daha aktif oynayan ve para yatırmayan birisi sizden üstün olabilir.

Warpath P2W mi?
Warpath VIP

Oyunda bir VIP sistemi bulunuyor. VIP puanınız oyuna günlük giriş yaptıkça yükseliyor. Aynı zamanda altınla da yükseltebiliyorsunuz. Normalde VIP sistemi tamamen para yatırmaya yönelik olur ancak bu durum Warpath için geçerli değil. VIP puanınızı yükseltebildiğiniz altını oyun içinde kolayca kasabiliyorsunuz. Sadece oyunun ilerleyen süreçlerinde bina yükseltmeleri ve araştırmalar günlerce sürede tamamlanıyor. Bu kısımda beklemek istemeyenler için işin içine biraz para giriyor. Anlayacağınız Warpath’ı para yatırmadan da rekabetçi bir şekilde oynayabilirsiniz.

Warpath Oynanır mı?

Mobil strateji oyunlarını seviyorsanız ve 2. dünya savaşında bir ordu yönetmek istiyorsanız; evet, düşünmeden oynanır. Eğer benim 2. dünya savaşında ordu yönetesim yok diyorsanız; uzayda bir serüvene çıktığınız Galaxy Mobile veya çevrim içi stratejilerinizi konuşturabileceğiniz Tactile Wars yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Watpath’a geri dönecek olursak; bu oyun tam olarak olmuş diyebilirim. Sadece ilerleyen zamanlarda karşılaşacağınız yükseltme süreleri sizi çileden çıkartabilir. Bunun dışında oyun daha yeni olduğu için ilerleyen zamanlarda daha çok aktivite eklemesi yapılacaktır diye düşünüyorum. Oyunda gördüğüm kadarıyla birçok Türk ittifakı bulunuyor.

Warpath
Warpath savaş

Son olarak oyunun ortalama 700 MB yer kapladığını belirterek incelememi sonlandırıyorum. Warpath ile ilgili deneyimlerinizi ve taktiklerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. Şuan Antalya bölgesinde TR1 ittifakındayım ChagriTR nick oyuna başlayacak olan olursa benim gibi +30 yaşında beni bulsun :) oyun güzel

 2. Turkıshmobile. Sitesine ve tan soylu ya incelemesi için tesekkurler..oyunu 1 haftadır oynuyorum ve sürükleyici bir oyun..bu tip oyunlar oynamayanlar için oyun sizi yönlendiriyor ve hikayenin ana metnini anlamanıza olanak sağlıyor.
  Sadece oyunda. İttifak içi sohbet ve iletişim konusunda ufak sıkıntılar var ve ilerleyen dönemde düzeleceğini düşünüyorum..yalnız satın alımları mecbur tutmamasına rağmen oyun hayli bircsıraya yerkeşecek gibi görünüyor..Zevkle oynanabilecek. 2.dünya savaş ekipmanlarını tanıyabikeceğiz akıcı ve sürükleyici bir oyun…

 3. cCc rumuzum troia ittifakındayım tunusta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir