Kategoriler

Warface Mobile İncelemesi

PC platformunda oldukça fazla bir oyuncu kitlesi olan ve oyun içi mekanikleri ile fark yaratmayı başaran Warface, mobil platformda nasıl bir yol izliyor? Mobil platformun en rekabetçi kategorilerinden birisi olan FPS kategorisinde rakiplerine göre neler sunuyor? Detaylar yazımızda.
Warface Mobile

PC platformunda büyük bir oyuncu kitlesi olan Warface, My.com’un geliştirme aşamalarını tamamlaması ile birlikte mobil platforma geldi. Warface Mobile, son zamanlarda rekabetin kızışmakta olduğu mobil FPS arenasına yeni bir soluk getirebilecek mi?

PC versiyonunu oynayanların bileceği gibi Warface ilk çıktığında kayma ve yardımlaşma mekanikleri ile oldukça fazla oyuncuyu kendine bağımlı hale getirmişti. Özellikle o zamanlarda takımımızla öldürmeye çalıştığımız BOSS’lar oyunu çok farklı bir boyuta taşıyordu. Peki bu yenilikçi ve ayırt edici mekanikler mobil versiyonunda bulunuyor mu? Gelin beraber detaylara bakalım.

Warface Mobile İncelemesi

Öncelikle sorduğumuz soruya yanıt vermem gerekir ise cevabımız bulunmuyor olacak. Warface Mobile, kendini diğer mobil FPS oyunlarından ayıracak ve öne çıkaracak hiç bir özellik bulundurmuyor. Kayma ve yardımlaşma mekaniklerini geçtim, Warface Mobile yılın mobil platforma en kötü aktarılmış oyunluğuna aday olabilir.

Warface mobile

Oyunu oynadığım süre boyunca karşıma sürekli ateşli bir şort edasıyla fırlayan ‘reklam izle bunu al, reklam izle 2 katını vereyim’ pencereleri çıktı. Eskiden oynadığım ve o sıralar ismini oldukça sık duyduğum Warface markasına pek yakışacak bir hareket gibi gelmedi bana bu pencereler. Özellikle mobil FPS arenasında oldukça fazla rekabet var iken ve bu şekilde bir oyunla Warface ismini kullanarak bu arenaya giriş yapmak bence tam anlamıyla bir delilik.

Warface mobile ekipmanlar

Oyunun ekipman kısmı oldukça detaylı ve özelleştirilebilir ancak ekipmanları açmak için seviyeye dayalı bir sistem kullanılmış. Karakterimizin kaskından ve eldiveninden tutunda ayakkabısına kadar özelleştirebiliyoruz. Zaten silahları saymıyorum. Gördüğüm ve incelediğim kadarıyla oyunun sadece özelleştirme kısmı oldukça güzel düşünülmüş.

Oyunda şu an Türkçe dil desteği bulunmuyor ve oldukça fazla optimizasyon sorunu var. Oyun içi mekanikler şu ana kadar mobilde oynadığım FPS oyunları arasından en kötü sıralamada yerini alıyor. Oynamak oldukça güçleştirilmiş ve efektler 2005 yılında çıkmış bir FPS oyunundan alınmış gibi.

Warface oyun içi

Oyunda çok fazla bot bulunuyor ve sunuculardan dolayı sürekli ping sorunu yaşadım. Warface geçmişte çok değer verdiğim bir oyun olduğu için oyun hakkında olumlu yorumlar da yapmak istiyorum ancak gerçekten oynanabilirlik olarak magma seviyesinde bir oyun geliştirmişler.

Rakiplerine göre ses ve grafiklerin kötülüğü, oyun mekaniklerinin zorluğu, sunucu problemleri, sürekli reklam izlemeye zorlanmak.. derken – listemiz uzayıp gidiyor.

Warface Mobile hata

Yine de oyunun yeni çıkış yapmış olduğunu belirterek bu sorunların düzeltilebileceğini ve mekaniklerin geliştirilebileceğini düşünüyorum. Oyunun arkasında oldukça güçlü firmalar var ve bu oyun şu an için Warface ismini hak etmiyor. Umarım yakın zamanda oyunla ilgili büyük güncellemeler gelir ve ortaya Warface ismini hak edecek bir oyun çıkartırlar. Warface Mobile ile ilgili yeni haberler için Turkish Mobile’ı takip etmeyi unutma.

Warface GO: Gun shooting game
Warface GO: Gun shooting game
Geliştirici: My.com B.V.
Fiyat: Ücretsiz
‎Warface GO: FPS gun shooter
‎Warface GO: FPS gun shooter
Geliştirici: MY COM
Fiyat: Ücretsiz+
Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.