1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır?

VSCO SS Alınca Bildirim Gider Mi?

VSCO SS Alınca Bildirim Gider Mi?
0

VSCO uygulamasında SS (Ekran görüntüsü) alınca bildirim gidip gitmediğini merak ediyorsanız, bu yazımızda aklınızdaki soru işaretlerini gideriyor olacağız!

VSCO Nedir?

Detaylı yazımız için tıklayınız: VSCO Nedir? VSCO Girl Ne Demek?

Eski adı ile VSCO Cam, iOS ve Android platformlarda kullanılan bir fotoğrafçılık uygulamasıdır. Uygulamanın tüm hikayesi ve işleyişi fotoğrafları düzenleme ve paylaşma üzerine kurulmuştur. Joel Flory ve Greg Lutze tarafından piyasaya sürülmüştür. Sosyal medya ağının kullanıcıları, fotoğrafları onlarca hazır şablon sayesinde düzenleyebilir; kendi takipçilerinin beğenisine sunar.

Uygulama, ilk olarak 2011 yılında karşımıza çıkmıştır. Çıkışına vesile olan şirketin ismi ise Visual Supply Company’dir. Zaten, uygulamanın ismi de yine bu şirketten gelmektedir. Normal kullanıcıların indirmesi için 2012’de uygulama açılmıştır. 2014 yılına kadar uygulama sayesinde şirket 40 milyon dolarlık yatırım almıştır. 2017 yılına gelindiğinde ise VSCO üzerinde abonelik sistemi başlatılmıştır. Bir sonraki yılda şirket karını neredeyse 2 katına çıkarmayı başarmıştır.

Uygulamanın kullanımı kısmen ücretsizdir. Birtakım filtre ve eklentiler için ücret ödemeniz gerekir. Tabii ki bunlar olmadan da uygulamayı kullanmak mümkündür. Tamamen sizin VSCO uygulamasından beklentinize kalmış bir durumdur. Bize soracak olursanız, birçok alternatifi olan bir mobil app için ücret ödemeniz gerekmiyor. Birkaç uygulamayı birlikte kullanarak da bu masrafın önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.

VSCO Nasıl Kullanılır?

Fotoğraf düzenleme uygulamasını kullanmak için, ilk olarak bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Bu hesabın kurulumu tamamen ücretsizdir. Ardından, daha önce çekmiş olduğunuz fotoğraf ve videoları içeri aktarabilir; VSCO kamerasından yeni fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu görsel medyalar, uygulama içerisinde film rulosunda saklanacaktır.

Film rulosundan istediğiniz medyanın üzerine tıklayarak, o görseli veyahut da videoyu dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Hazır efektleri kullanabilir, direkt olarak kendi ayarlarınızı yapabilirsiniz. Bir görselin yeterince iyi, paylaşmaya değer olduğunu düşündüğünüzde ise; “Share” ya da “Paylaş” yazan butona tıklayarak VSCO uygulamasındaki takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Daha detaylı kullanım bilgileri için, çok daha önceden yazmış olduğumuz bu detaylı rehbere bir göz atabilirsiniz. Sizlere yalnızca birkaç dakika içerisinde nasıl uygulamayı kullanacağınızı öğretiyor olacağız!

VSCO SS Alınca Bildirim Gider Mi?

Uygulamanın uzun süredir müdavimiyseniz, kolaylıkla takipçi kazanmayı başarmışsınız demektir. Sizi takip eden kişiler arasından elbet de sizin de beğendiğiniz hesaplar olacaktır. Bu hesapları takip ederken, çok beğendiğiniz görselleri ekran görüntüsü almak isteyebilirsiniz. Burada ise hemen aklınızda bir soru işareti oluşur: “VSCO SS Alınca Bildirim Gider Mi?”

Bu sorunun cevabı kesinlikle “Hayır” olacaktır. İstediğiniz hesapların direkt olarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Yine beğendiğiniz fotoğrafları da dışarı aktarmak için ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ancak uygulamanın “Kaydet” özelliği yalnızca uygulama içerisinde geçerlidir. Uygulama dışına kaydet özelliği ile görsel aktarmanız mümkün değildir. Söz konusu dışarı aktarma işlemini kalite kaybı yaşamadan yapmak için ise 3. Parti uygulamaları ve APK olarak sürülen yazılımları tercih edebilirsiniz. Lakin, söz konusu uygulamaların sizlerin bilgilerini riske attığını unutmayın.

VSCO Kim Kullanır?

Fotoğraf düzenleme uygulaması, fotoğrafçılık hobisi ile amatör ya da profesyonel olarak uğraşan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra özellikle de kızlar tarafından genç kesimde kullanımı yaygın sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir.

VSCO’da Mesajlaşma Var Mı?

Uygulama üzerinde herkes ister ücret ödesin ister ödemesin, mesajlaşma hakkını kullanmaktadır. Tek yapmanız gereken mesaj atmak istediğiniz kişinin profiline tıklamak; daha sonra mektup sembolüne dokunmak. Daha sonra ise kendi özel mesajınızı yazabilirsiniz.

VSCO Kimin Baktığı Görülür Mü?

Birçok gizlilik esaslı sosyal medya uygulamasında da olduğu gibi VSCO uygulamasında hesabınıza kimin baktığını göremezsiniz. Bunun için 3. Parti yazılımları / uygulamaları kullanmayı deneyebilirsiniz. Ancak bu uygulamaların neredeyse tamamı sizin bilgilerinizi riske atmaktadır.
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir