1. Anasayfa
 2. Genel

Virüslerden Kurtulun: En İyi Antivirüs Programları

Virüslerden Kurtulun: En İyi Antivirüs Programları
0

Virüs Nedir? Virüslerin Zararı ve En İyi Antivirüsler

Virüs Nedir sorusunun cevabı olarak, akla ilk önce cihazlara izinsiz erişebilen, bu erişim sayesinde sisteme zarar verebilen, önemli bilgileri çalabilen zararlı programlar gelmektedir. Ancak Virüsler sadece bilgileri çalmanın da ötesinde; bilgilerde değişiklik yapabilme, bilgileri değiştirebilme, bilgiler üzerinden veri aktarımı gerçekleştirebilme gibi aksiyonları çok kolay bir şekilde alabilmektedir. 

Akıllı cihazlar üzerinden giriş sağlayan virüsler, veri hırsızlığı konusunda sistem içinde çok rahat bir şekilde hareket edebilmektedir. Özellikle fidye yazılımları gibi tehlikeli yazılımlar, kurumsal firmaların dijital varlıklarını tehlikeye atabilmektedir. Bu nedenle kullanıcılar sık sık virüs olarak adlandırılan Malware (Zararlı Yazılımlar) için önleme yöntemleri arıyorlar.

Virüslerden Kurtulun: En İyi Antivirüs Programları 2022
Zararlı yazılımlardan Kurtulun: En İyi Antivirüs Programları 2022

Zararlı yazılımlar nedir, ne yapabilir sorularını bu şekilde yanıtladıysak, şimdi Antivirüsün tanımına geçebiliriz. Hepimizin isminden de anlayabileceği üzere zararlı yazılım karşıtı anlamına gelen ve zararlı yazılımların önüne geçmek, oluşturabileceği zararları engellemek için programlanmış uygulamaların, kurulduğu sistemlerde sağlayacağı faydaları listelemek mümkün. Peki, En iyi zararlı yazılım karşıtı Programlar Nedir, Ne İşe Yarar? 

Antivirüs Programı Ne İşe Yarar? 

Zararlı yazılım önleme programları; yukarıda anlattığımız gibi zararlı yazılımların sistemler üzerinde bırakacağı etkilerin önüne geçmek, bu etkileri anında tespit edip engellemek gibi görevlere sahiptir. Güvenilirliği kanıtlanmış programlar aracılığıyla sistemler üzerinde yüksek düzey güvenlik önemleri aracılığıyla bilgilerimizi, sistemlerin çalışma rutinlerini, önemli verileri koruyabiliriz. Kötü amaçlı yazılım engelleme programlarının faydaları şu şekilde listelenebilir; 

 • Zararlı yazılımlar, reklamlar, indirmeler veya dosyalar engellenebilir 

Bilgisayarınıza kurulacak programlardan veya karşınıza çıkan reklamlardan, maillerden sisteme sızabilecek yazılımlar, kötü amaçlı yazılım engelleme programları tarafından önlenir ve sistem için tam güvenlik sağlanır. İyi bir programla izinsiz sistem erişimlerinin önüne geçilebilir. 

 •  Veri hırsızlıklarının, fidye yazılımlarının önüne geçilebilir 

Özellikle fidye yazılımları gibi ciddi zararlarla sonuçlanabilecek türden zararlı yazılımlardan korunmak ve veri hırsızlığının önüne geçebilmek için iyi bir program kullanımı, hem sistem için hem de kullanıcı ve kullanıcı bilgileri güvenliği için tam koruma sağlar.  

 • Kurumsal sistemler için çalınmaya, erişime karşı koruma sağlar 

Kurumsal hayattaki en büyük sorunlardan bir tanesi olan zararlı yazılımlar için etkili programların kullanımıyla hem şirket verileri, hem şirket çalışanları güvende tutulabilir.  

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları 2022 

En iyi programları, sağladıkları güvenlik önlemi düzeylerine göre okuyucularımız için listeledik. Aşağıda, sırasıyla tavsiye ettiğimiz programları görebilir ve hızlı bir şekilde indirip kurulumunu tamamlayarak sistemlerinizi kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklı oluşabilecek her türlü izinsiz erişime, veri hırsızlığına karşı koruma altına alabilirsiniz.

En iyi antivirüs programları 2022
En iyi antivirüs programları 2022

Aşağıdaki zararlı yazılım engelleme programlarının neredeyse hepsi ücretsiz kullanıma uygundur fakat bazı programlar için aylık veya yıllık satın almalar gerekebilir. Ücretsiz olarak sunulsa da, bu zararlı yazılım önleme programlarını indirirken satın alımlarınıza dikkat ediniz.

 1. Windows Norton

Windows Norton tamamen ücretsiz olmasa bile 60 gün deneme ve para iade garantisi aracılığıyla en iyi kötü amaçlı yazılım karşıtı koruma programları listesinde ilk sırada geliyor. Norton’u aşağıdaki bağlantıdan güvenli bir şekilde indirip kurabilirsiniz. 

Windows Norton’u kendi sitesinden indirin > (tr.norton.com) 

 1. BitDefender  

Gelişmiş bir istem koruması sağlarken aynı zamanda düşük seviyede sistem kullanımıyla, Bitdefender “En iyi antivirüs programları 2022” listesinde ikinci sıraya girmeyi kesinlikle hak ediyor.  

Bitdefender’i kendi sitesinden indirin > (bitdefender.com) 

 1. Avira  

Etkili bir sistem optimizasyonu ve bulut tabanlı olmasıyla dikkat çekmeyi başaran, güvenilir programlar arasındaki Avira listemizin üçüncü sırasında yer alıyor. Avira aracılığıyla sistemdeki zararlı yazılımların kolaylıkla önüne geçilebilir. Avira’yı aşağıdaki bağlantıdan kurabilirsiniz. 

Avira’yı kendi sitesinden indirin > (avira.com) 

 1. TotalAV

TotalAV, özellikle yeni başlayanlar için kolay bir arayüz sunan etkili programlar arasında yer almaktadır. TotalAV aracılığıyla, sistemler için etkili bir güvenlik sağlamanız mümkündür. TotalAV programını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. 

TotalAV’i kendi sitesinden indirin > (totalav.com) 

2022’de en iyi kötü amaçlı yazılım engelleme programlarını sizler için listeledik. Bu programların yanı sıra, önerdiklerimiz ile aynı oranda faydalı olan ve ücretsiz kullanabileceğiniz bolca ücretsiz program bulunuyor. Bilgisayarlarınızın güvenliğini en üst seviyeye taşımak, hem sistem koruması hem de verileriniz için kesinlikle önem vermeniz gereken bir konudur. Sonraki antivirüs programı önerilerini içeren yazımızda görüşmek üzere!

Ayrıca mobil cihazlarını da korumak isteyenler için;
–> Mobil Cihazınızda Virüs Olduğunu Anlamak İçin 6 Yöntem

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir