1. Anasayfa
 2. Fotoğraf ve Video

Videolardaki Arka Planı Silmek Artık 5 Saniye!

Videolardaki Arka Planı Silmek Artık 5 Saniye!
1

Yayıncı ve Youtuber’ların en büyük uğraşlarından birisi videolardaki arka planı silme işlemi. Bunun için en kaliteli yol bir yeşil perde almak ve ardından green screen destekleyen bir video düzenleme programı ile videodaki arka planı silmek.

Tabi bu kısımda da işin içine ışığın vuruşu gibi detaylar giriyor. Haliyle uzaktan kolay gibi gözüken arka plan silme işlemi oldukça zahmetli bir hale gelebiliyor. Bir de işin bütçe tarafı da var ki; o kısıma hiç girmiyorum.

Peki ya günümüz teknolojisinde 1 tıkla fotoğraflarımızdan arka planı silebiliyor, fotoğraflarımızdan kolayca istenmeyen nesne veya insanları kaldırabiliyor ve fotoğraflarımızı 1 dokunuşla netleştirebiliyor iken yeşil perdesiz videonun arka planını silebilir miyiz? Bu sorumuzun cevabı; evet artık silebiliriz olacak.

Kaleido stüdyosunun geliştirdiği unscreen algoritması yeşil perdesiz videolarımızın arka planını siliyor. Remove.bg sitesi ile yakından tanıdığımız bu ekip yeni geliştirdikleri algoritma ile videolarda bulunan arka planı zahmetsiz ve kolay bir şekilde kaldırıyor.

Video Arka Plan Silme

Unscreen şu an için deneme aşamasında ve herkese açık. Bu site üzerinden videonuzu yükleyerek veya GIF seçerek deneme yapabilirsiniz.

Yeşil perdesiz videodan arka planı silmek

Site üzerinden sadece video değil GIF arka planı silme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Tabi şu an deneme aşamasında olduğu için videonuzun veya GIF’inizin altına otomatik olarak filigran ekleniyor. İlerleyen süreçlerde Pro sistemi geldiğinde ücretli olarak filigran kaldırılabilecek.

İsterseniz site üzerinden ön kayıt oluşturarak Unscreen Pro sistemi geldiğinde ücretsiz krediye sahip olabilirsiniz. Anlayacağınız ilerleyen süreçlerde yeşil perde kullanmadan kolayca videolarımızdan arka planı silebileceğiz.

Bildiğim kadarıyla Logitech’te benzer bir algoritma üzerinde çalışıyordu. Bakalım bu algoritmalara kararlı bir şekilde ne zaman ulaşabileceğiz. Büyük ihtimalle Remove.bg’de olduğu gibi yakın zamanda Unscreen için de bir uygulama yayınlanacaktır. Yani videolarınızın veya GIF’lerinizin arka planını telefon uygulaması üzerinden de silebileceksiniz.

Unscreen şu an için; .mp4, .webm, .ogg, .mov, .gif formatlarını destekliyor ve ücretsiz kullanımda tam çözünürlüklü çıktı vermiyor. Videonuzun veya GIF’inizin arka planını sildikten sonra site üzerinden hızlıca arka planınıza video, fotoğraf veya renk ekleyebilir ve çıktı alabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Merhaba Uncsreen sitesinde gif-mp4’ün arka planı siliniyor ancak gözle görülür bi şekilde Yeşillik Kalıyor Acaba Başka Bir Site Önerebilir Misiniz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir