Kategoriler

Versiyon Notlarımıza, sana Turkish Mobile ekibi olarak koskoca bir MERHABA! diyerek başlamak istiyoruz. Her şeyin daha faydalı ve eğlenceli olması gerektiğine olan inancımız bizi bu sayfayı oluşturmaya yönlendirdi. Ekibimizde içerik editöründen, yazılımcısına, yazılımcısından Youtube içerik editörlerine kadar birçok üretken akıl ile çalışıyoruz. Yeni konseptler ve yeni içerikler oluşturmak için sürekli çabalıyoruz ancak fikirlerimiz bazen sizin fikirleriniz kadar ilgi çekici olamayabiliyor. Bu yüzden sizin fikirlerinizi duymayı ve Turkish Mobile’ı birlikte daha faydalı bir platform haline getirmeyi istiyoruz.

Turkish Mobile bu şekilde daha güzel olur.

Sitenizde bu sorun var.

Bence bu, bu şekilde olmalıydı.

Gibi geri bildirimlerini bize kolayca iletebilir ve Turkish Mobile’ı beraber geliştirmemize yardımcı olabilirsin. Bunun için info@turkishmobile.com e-posta adresimizi kullanabilir veya Bize Ulaş sayfamızdan bizimle iletişim kurabilirsin.

versiyon notlarımız

v0.1

15 Ocak 2020

  • Bir kelebeğin kanat çırpışından, bir öğrencinin okul tatil olduğundaki sevincinden ve senin bu yazıyı okuyor olma ihtimalinden ilham alarak Turkish Mobile’ı hayata geçirdik. Bu oldukça zorlayıcı bir süreçti ancak üstesinden gelmeyi başardık.
  • Grafiklerimiz ilk olarak gözlüklerini takarak ve yazılımcılarımızda ‘kim yazacak şimdi bunu’ diyerek sitemizi aktif hale getirmeyi başardı. Onları kutluyoruz!
  • Birkaç yatırımcıyla kahve içtik ve onları yatırımcımız olmaya ikna ettik. Bunda kahvenin etkisi büyük oldu. (İyi ki varsın kahve!)
  • İlk sürümümüzü yayına alırken, bir dolu sorunu ve bilinmezliği giderdik, her birini kara deliklere doğru gönderdik. Göz yaşlarından yıldızlar doğdu. Tabii ki arka kısımda da bir takım iyileştirmeler söz konusu; ancak senin o güzelliğin yanında bunlar az kalıyor.
  • Yayına başlamamızın hemen ardından test ekibimizin keşfettiği tamı tamına 16 böceği ezdik… her türlüsünden böcek. Ama kelebeklere dokunmadık. O kadar güzeller ki…
  • Youtube içerik editörlerimizden Mehmet ve Balaban (aslında ikisininde ismi Mehmet ancak ortalık karışmasın diye birisine soyadıyla hitap ediyoruz.) fazla mesai yaparak Youtube’da nasıl bir yol izlememiz gerektiğini kararlaştırdılar. (bu Mehmet’in bir dersten kalmasına yol açtı.) İkiside Youtube’da yeni bir yüz ve Youtube’da yüzlerini görmek bize mutluluk veriyor. (Video düzenleme ekibimizin bu yüzlerin her detayını ezberlediklerini düşündüğümüz için pek mutlu olduklarını sanmıyoruz.) Mehmet ve Balaban’ı seviyoruz. Her zaman mutlu olmalarını umuyoruz. Onları takip edin! (dipnot: Mehmet finallerde kaldığı dersi geçmeyi başardı. Başaracağını biliyorduk Mehmet!)
  • Tüm bunlar yaşanırken (yetmezmiş gibi) grafik ekibimizden Burak, ortaya Forum fikrini attı. Ancak yaptığımız oylamada ‘Forum için ayrı bir bütçe ve ekip gerektiği için ilerleyen zamanlarda aktif ederiz’ kararı çıktı. Üzgünüz Burak, burada demokrasi işliyor. Tabii ki belirtmemizde fayda var; Burak’ın fikrine tam anlamıyla bayıldık. Yakın zamanda Forum için güzel bir bütçe ve ekip ayırmayı düşünüyoruz.
  • Birinci versiyon notlarımız bu kadardı. Yazıya dökemediğimiz çok şey var biliyoruz, (Youtube içerik editörlerimizden Balaban’ın yanımızda tost yerken kahve içmesi gibi.) her detayı yazmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu bizim için eğlenceli bir yolculuk! Umarız ikinci versiyon notunda sizinde geri bildirimleriniz ile birlikte Turkish Mobile’ı daha ilham verecek şekilde geliştirmiş oluruz.