Kategoriler

V4 Rehberi (Hızlı Seviye Atlamak ve Güç Yükseltmek)

2020'nin en gözde mobil MMORPG'lerinden olan V4, çıktığı günden itibaren büyük bir oyuncu kitlesi toplamayı başardı. Oyunu çıktığı günden beri oynadığımdan, yeni başlayanlar için bir V4 Rehberi oluşturmaya karar verdim.
V4 Rehberi

Oyuna yeni başlayacak olanlar için altın niteliğinde olacağını tahmin ettiğim V4 Rehberi ile hızlı seviye atlamak ve güç yükseltmek daha anlaşılabilir bir hale gelecek.

Büyük bir dünyaya ve yapılabilecek birçok aktiviteye sahip olan V4 oyununda ilk başlarda detayların içinde kaybolmamak mümkün değil. Oyunun Türkçe dil desteğinin olmaması da çoğu insanın bir şeyleri çözmesini zorlaştırıyor.

Eğer oyuna başlamakla/başlamamak arasında kararsız kaldıysanız: V4 İncelemesi: Ultra Grafikli Mobil MMORPG adlı yazımı okumanızı tavsiye ederim. Oyunla ilgili tüm detaylardan inceleme yazımda bahsettim. (P2W’mi?, Oynamaya değer mi?)

Bu yazım genel rehber şeklinde olacağı için sınıfların rehberi kısmına girmeyeceğim. İlerleyen zamanlarda her sınıf için ayrı bir rehber yazısı oluşturabilirim. (Yetenekleri, kabiliyetleri..)

V4 Rehberi

İlk olarak oyuna yeni başladıysanız; görev yaparken sürekli telefon başında durup görevlere ve diyaloglara tıklamamak için ayar yapmanız gerekiyor.

V4 Ayarlar

Sağ üst menü > Settings kısmından;

  • Fast-Forward Dialogue: Bu ayarı “Use” yapın. Görev sırasında çıkan diyalogları hızlıca atlamaya yarıyor.
  • Alliance Journey Quest Auto-Play: Bu ayarı da “Use” yapın. Görev tamamlandıktan sonra otomatik olarak diğer göreve geçiyor.

Bu ayarları yaparak görev süresince telefonunuza bakmanıza gerek kalmaz. 50. seviyeden itibaren CP’niz çok fazla değilse (para yatırmadıysanız 🙂 ) otomatik göreve bırakıp uyumanızı tavsiye etmiyorum. Büyük ihtimalle ölmüş olacaksınız.

Oyundaki temel mantık V4’e her gün en az 1 saat ayırmak. Günlük ödüllerinizi alırsınız, günlük sandıklarınızı alırsınız ve gücünüz artar. Ardından görevleri daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

En az 60. seviyeye kadar mümkünse PVP atmayın. İlerleyen seviyelerde çok boş zamanınız kalacak zaten, bol bol atarsınız. CP’nizin yettiği yere kadar ana görevleri tamamlayın. Bazı BOSS’larda otomatik savaş modu ölmenize yol açabiliyor. Kapatıp, kaça kaça kendiniz kesmeyi deneyin.

Hızlı Seviye Atlamak

İlk olarak hızlı seviye atlama kısmını anlatıyorum çünkü çok fazla seçenek yok 🙂 Yukarıda da bahsettiğim gibi ilk olarak ana görevlere odaklanın. Ana görevler, hızlı bir şekilde seviye atlamanızı sağlıyor. 50. seviyeden sonra seviye atlama olayı biraz yavaşlıyor.

Karakterinizi farm’a (otomatik savaş modunda canavar keserek EXP kazanmak) bırakmak için “Abyss” kısmını kullanabilirsiniz. Günlük 1 saat hakkınız olur ve kartınız varsa bu süreyi uzatabilirsiniz.

V4 Abyss

“Abyss” hakkınız bittikten sonra; Lunatra veya normal canavarlarda kasılabilirsiniz. Tabi bu dediklerim 60. seviyeden sonra geçerli olmaya başlıyor. Yok kardeşim ben yan görevlerle devam edeceğim derseniz; şehirlerde olan “Request Board” kısmını kontrol edebilirsiniz.

Güç Yükseltmek

Geldik bahsetmesi en uzun kısıma. Yukarıda oyundaki temel mantıktan bahsederken günlük sandıkları söylemiştim. Oyunu oynadığımız süre boyunca neredeyse her gün almamız gereken bazı şeyler var. Bu şekilde CP’mizi hızlıca arttırabiliriz.

V4 Summon, Sandık

Oyuna giriş yaptığımız her gün mağazadan “Mounts”, “Pets” ve “Companions” kısmındaki altınla alınabilen her şeyi alıyoruz. Hem yeni binek, pet ve arkadaş elde etmiş oluyor hem de gücümüzü arttırmış oluyoruz. Bir de “Daily Products” kısmındaki altınla alınan “Imprint Stone x50” yi alıyoruz.

Peki bunlara kim altın yetiştirecek? Eğer altınınızı farklı şeylere harcamazsanız (ki mümkünse harcamayın) altın yetiştirme sorunu yaşamazsınız. Bunları satın alabilmek için 750K altına ihtiyacınız oluyor. Zaten günlük 10 dakika çevrim içi kaldığınızda 300K altın ödülü geliyor. Düzenli süreçte gerisi de size kalmış artık 🙂

Sonrasında karakter gücümüzü kolayca yükseltebileceğimiz “Imprinting” ve “Potential” kısımları bulunuyor.

V4 Imprinting

# Imprinting kısmından topladığınız veya aldığınız “Imprint Stone” ile özelliklerinizi yükseltebilir ve güç kazanabilirsiniz. Bu kısımda taşınız oldukça “Auto-Imprint” butonuna abanın.

V4 Potential

# Potential kısmında envanterinizde bulunan gereksiz eşyaları yakarak güç kazanabilirsiniz. Potential da 3 seçenekte her sınıf için uygun.

# Talents kısmı ise puanınız oldukça size uygun güçlendirmeyi seçerek yükseltme yapın. Sıfırlamak ucuz olduğu için isterseniz sonradan düzenleme yapabilirsiniz.

Teçhizat Sistemi

Oyunda güç puanımızı standart ve mantıklı olarak en çok teçhizatlarımızla yükseltebiliyoruz. Teçhizatlarımıza (silah, kıyafet, ayakkabı, yüzükler, kolye, küpeler) + basabiliyor, taş ekleyebiliyor ve özelliklerini güçlendirebiliyoruz.

V4 Teçhizat

En güçlü teçhizat seti mor renkte olanlar. Yani tüm teçhizatlarımızın mor olması büyük bir etken. Zaten 60 levele gelene kadar görevlerle birlikte çoğu teçhizatımızı mor seviyede elde etmiş oluyoruz.

Küpeler, kolye ve yüzükler içinse BOSS kovalamamız gerekiyor. Mor seviye itemleri elde ettikten sonra geriye + basma, taş ekleme (aynı zamanda teçhizat taşlarımızı da yükseltmemiz gerekiyor) ve özelliklerini güçlendirmeye çalışma kalıyor.

# “Soulstones” kısmından teçhizatlarınıza taş eklemeyi unutmayın. Teçhizatlarınız farklı renkte yani güçsüz olsa dahi taş ekleyin, sonradan silebiliyorsunuz. Taşlarınızı güçlendirmek yüksek güç sağlıyor. Teçhizatlarınızı tamamladıktan sonra taş güçlendirmeye abanabilirsiniz.

# “Workshop” kısmında bulunan “Magic Enchantment” kısmından mor teçhizatlarınızı sürekli güçlendirmeyi denemeyi unutmayın. Bazen ardı ardına baya kez başarısız olabilirsiniz 🙂

# + basma kısmına girmiyorum. Standart her oyunda olan şekilde işliyor.

Item Sets

Bu kısımda kalıcı güçlendirmeler edinebiliyoruz. Oyun içinde genel olarak karşılaştığım bir soru vardı; Kullanmadığımız eşyaları Item Sets’e mi ekleyelim? Yoksa Potential kısmında yakalım mı? Eğer kullanmadığınız eşya Item Sets için uygunsa önceliğiniz Item Sets kısmını tamamlamak olsun.

V4 Item Sets

Item Sets kısmında şöyle bir detay bulunuyor. Bazı eşyaları + basılmış halde kabul ediyor. Bu yüzden eşyaları yakmadan önce ilk olarak Item Sets kısmına uyup/uymadığını kontrol edin ve uyuyorsa + basarak ekleme yapın.

# Item Sets kısmı oyunun ilerleyen süreçleri için belirleyici güç ayrımlarından birisi. Bazen PVP’lerde sonucu belirleyici etken olabiliyor. O yüzden zaman ayırmanızı tavsiye ederim.

Research

Research sistemi de aynı “Item Sets” kısmında olduğu gibi oyunun ilerleyen süreçleri için belirleyici bir güç unsuru oluşturuyor. Ana görevlerinizi tamamladıktan sonra “Research” kısmına gelerek tüm canavar araştırmalarını tamamlamanızı tavsiye ediyorum. Araştırmaların verdiği özellikler toplandığında büyük bir güç artışı oluyor.

V4 Research

Aynı zamanda araştırmaları tamamladıkça “altın” gibi ödülleride kazanabilirsiniz. Oyunda geçirdiğiniz bir süreyi bu araştırma görevlerine ayırabilirsiniz.

V4 Rehberi (Hızlı Seviye Atlamak ve Güç Yükseltmek)

Oyunla ilgili olabildiğince tüm detaylardan bahsetmeye çalıştım. Eğer oyuna yeni başladıysanız ortalama olarak 60 leveli geçtikten sonra tüm detayları yavaş yavaş anlamlandırmaya başlarsınız. Çünkü ana görevlerin sonuna doğru yaklaşıyorsunuz 🙂

Oyunda iyi bir guild bulmak sizi çok öne taşıyacaktır. Hem BOSS kovalama hem yardım alma hem de hızlıca güçlenme konusunda iyi bir guildinizin olması sizi öne öne taşır. Her sunucuda iyi bir Türk guildi bulabilirsiniz.

V4 Rehberi (Hızlı Seviye Atlamak ve Güç Yükseltmek)

# Oyunda en önemli detaylardan birisi her gün oyuna giriş yapmak. Günlük ödüllerinizi almak ve mağazadan günlük satın alımları tamamlamak gücünüzü hızlıca yükseltir.

# Gerisini ana görevleriniz ve aktiviteleriniz oluşturuyor. Oyunda sürekli etkinlikler düzenleniyor. Etkinliklere katılarak ödüller kazanabilirsiniz. Etkinlikleri takip edebilmek için Turkish Mobile’a göz atabilir veya oyunun Facebook sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Oyunu oynadığım süre boyunca yazımı güncellemeye çalışacağım. İlerleyen süreçlerde sınıflar için de bir rehber oluşturabilirim. Unutmadan oyunda daha hızlı altın kasabilmek için yan karakter taktiği de bulunuyor. Yan karakter açarak onda hızlıca altın kasabilir ve depo ortak kullanıldığı için kendinize aktarabilirsiniz.

Eklemeyi unuttuğum detayları veya kendi uyguladığınız yöntemleri yorum yaparak paylaşabilirsiniz. Bu şekilde yeni başlayan oyuncular için güzel bir rehber oluşturmuş oluruz. İyi oyunlar dilerim.

Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.