Kategoriler

Tumblr Takipçi Sayınızı Arttıran Yöntemler

Sosyal ağ ve blog oluşturma servisi olan Tumblr'da takipçi sayınızı daha hızlı arttırabileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor. Sizin için sırayla Tumblr'da takipçinizi nasıl daha hızlı arttırabileceğiniz ile ilgili yöntemleri derledik.
Tumblr Takipçi

Diğer sosyal ağların aksine Tumblr’da takipçi sayısı önemli bir detay olarak görülmese de bazı bloggerlar takipçi sayısını arttırmak isteyebiliyor. Takipçi sayınızı daha hızlı arttırabilmeniz için uzun zamandır Tumblr kullanan birisi olarak bir yazı oluşturmak istedim.

Yakın zamanda WordPress tarafından satın alınan Tumblr, 3 milyon dolar gibi küçük bir rakama satılmasıyla gündeme gelmişti. Hali hazırda dünyanın en büyük blog servisi olan WordPress’in Tumblr’ı satın almasıyla birlikte kullanıcıların çoğu WordPress’in bünyesine geçtikleri için sevinmişti.

Şimdi gelelim asıl konumuz olan; Tumblr takipçi sayımızı nasıl arttırabileceğimize. Bunun için 2 seçeneğimiz bulunuyor. Birincisi organik takipçi arttırma, ikincisi ise daha çok bot tarzında etkileşimi az olan takipçi arttırma.

İlk olarak ikinci yolu anlatacağım çünkü bu yolla takipçi sayımızı arttırmak daha kolay. Tabi bu takipçilerin çoğunun bot olduğunu ve aktif kullanıcı olmadığını belirtmem gerekiyor. Yani bu takipçilerden pek etkileşim almanız mümkün değil. Daha çok sayı arttırma amaçlı kullanılabilir.

Tumblr Takipçi Arttırma Siteleri

Altta vereceğim sitelere günlük giriş yaparak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Bu sitelere Tumblr hesabınız ile giriş yaptığınızda hesabınızın da havuza dahil edildiğini unutmayın. Yani size takipçi geliyor ancak sizde insanları takip etmeye başlıyorsunuz.

Bu sitelerden günlük 50-100 arası takipçi kazanabilirsiniz. Eskiden daha çok vardı ancak çoğu kapatılmış. Aralarında çalışmayan veya farklı bildiğiniz var ise yorum yaparsanız düzenleme sağlarım.

Tumblr Takipçi Satın Alabilirsiniz

İlla takipçi sayım fazla gözüksün diyorsanız; kolay yoldan takipçi satın alabilirsiniz. Şu an için fiyatları ortalama 1k 30 TL civarında. Tabi bu takipçilerinde sadece sayıdan ibaret olduğunu unutmayın.

Tumblr takipçi satın almak

Küçük bir Google aramasıyla takipçi satın alabileceğiniz servislere ulaşabilirsiniz. Tumblr için satın aldığınız takipçilerde diğer sosyal ağlara göre daha az düşüş olacaktır. Yine de tavsiye ettiğim bir yol değil. Bir de unutmadan; hesabınız yeniyse ve fazla takipçi satın alırsanız hesabınız büyük ihtimalle kapanacaktır.

Tumblr Takipçi Postları ve Takibe Takip

Üst maddelere göre biraz daha organik takipçi elde etmek için takipçi postlarını veya takibe takip yöntemini kullanabilirsiniz. Takibe takip için günlük en fazla 150-200, toplamda ise 5000 kişiyi takip edebilirsiniz. Bu şekilde günlük 50-100 arası organik (kendi kategorinizle alakalı takibe takipte 🙂 ) takipçi elde edebilirsiniz.

Tumblr takibe takip

Takipçi postlarına ‘tumblr takipçi’ veya ‘takipçi’ gibi aramalarla ulaşabilirsiniz. Tavsiyem bu postlar yerine kendi kategorinizle alakalı postların altından takibe takip yapmanız yönünde olacak. Tumblr’da takibe takipte dönüşler oldukça fazla oluyor.

Postlarınızda Doğru Etiketleri Kullanın

En organik takipçiyi bu yöntemle elde edebilirsiniz. Benzer kategorinizdeki diğer blogların hangi etiketleri kullandığını araştırın ve postlarınıza dahil edin. Bu şekilde arama yapan kişiler size ulaşabilsin ve organik takipçi elde etmiş olun.

Tumblr takipçi arttırma yöntemleri

Postlarınız dikkat çekiciyse ve doğru etiket kullanımı yapıyorsanız takipçi konusundan sıkıntı yaşamanız olası bile değil. Edindiğiniz bu organik takipçiler blogunuzun etkileşiminin yükselmesinde de büyük etken olacaktır.

Melisa
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve sosyal medya yöneticisi olarak yer alıyorum. İstanbul Üniversitesinde İşletme bölümü öğrencisiyim ve sosyal medya yönetimi ilgi alanım. Genel olarak sosyal ağ içerikleri üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorum.