1. Anasayfa
 2. Mobil Uygulamalar

Tumblr Profile Link Ekleme 2023

Tumblr Profile Link Ekleme 2023
0

Tumblr’da bloggerlar tarafından en çok sorulan sorulardan birisi ‘Tumblr profilime nasıl link eklerim?‘ oluyor. Tumblr profile link ekleme işlemi aslında oldukça kolaydır.

Tumblr’da açıklamanıza link ekleyerek ‘Instagram?’ tarzı sorulardan kurtulabilir, daha düzenli bir profil elde edebilir ve eklediğiniz linke daha fazla etkileşim yönlendirebilirsiniz. Örnek olarak; profilinize giren birisinin açıklama kısmında insta: turkish.mobile yazısıyla karşılaşmasındansa ‘Instagram’ yazılı linkle karşılaşması daha iyidir.

Bu şekilde farklı sosyal hesaplarınızın kullanıcı adını aklında tutmak yerine tek tıklamayla ışınlanabilir. Bir de olayın ‘Instagram?’, ‘diğer blogun?’ tarzı takipçi sorularından kurtulma boyutu da var.

Son olarak da; link eklediğinizde o linke yazıya kıyasla daha fazla etkileşim alırsınız. Yan bir blogunuz varsa kullanıcı adını yazmak yerine kullanıcı adını yazıp link verirseniz daha fazla etkileşim aldığınızı göreceksiniz.

Tumblr Profile Link Ekleme

Önce PC üzerinden Tumblr açıklamasına link eklemeyi anlatayım:

Ayarlar > Sağ menüde ‘Bloglar’ kısmından blogunuzu seçin > Tema düzenle > ‘Açıklama‘ kısmına gelin.

<a href="BURAYA LİNK GELECEK">BURAYA YAZI</a>

Yukarıdaki kodu kopyalayarak gerekli düzenlemeleri yapın ve kaydedin. Örnek;

<a href="https://www.instagram.com/turkish.mobile">Instagram</a>
Tumblr açıklamaya link ekleme

Hepsi bu kadar! Şimdi mobilde nasıl ekleyebileceğimize bakalım:

Profilimize giriyoruz > Sağ üstten ayarlar kısmının yanındaki ‘Görünümü düzenle’ ikonuna tıklıyoruz > Yukarıda PC için anlattığım kodu aynı şekilde kopyalayıp, düzenleyip kaydediyoruz. Hepsi bu kadar!

Tumblr Profiliniz için Tavsiyeler

Profilinizin renk uyumuna ve düzenine dikkat edin. Üst görsel için bloğunuzu yansıtan bir görsel seçin. Eğer üst görseli benim gibi yazılı GIF yapmak istiyorsanız ‘Legend Animate Text’ gibi uygulama mağazasından indirebileceğiniz uygulamalarla basit bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Açıklama kısmını boş bırakmamaya özen gösterin ama oraya hayatınızı da yazmayın 🙂 Eğer fazla özel şeyleri beğenmiyorsanız beğeniler kısmını herkese açık hale getirin.

Tumblr Tavsiyeler

Tumblr’ın genel kullanıcı kitlesi mobilden kullandığı için temanızdan çok blog renkleriniz ve açıklamanız önem taşıyor. Blog renklerinizi göz yormayacak şekilde seçin. Kapak fotoğrafınız da blog renklerinizle uyumlu olursa tadından yenmez.

Bir Tumblr Hesabınız Yok mu? Tumblr’da hesap oluşturmak için buraya tıklayınız.

Bu yazımızda, Tumblr profilinize nasıl link ekleyebileceğinizi anlattık. Umarız, aradığınız soruların cevabını yazımızda bulabilmişsinizdir. Cevaplandıramadığımız sorularınız yorumlar kısmından bizlere sorabilirsiniz. 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir