Kategoriler

Tumblr Profile Link Ekleme

Tumblr'da daha düzenli bir profil elde etmek ve takipçilerinizi diğer sosyal hesaplarınıza yönlendirmek için profil açıklamanıza link ekleyebilirsiniz. Bu şekilde instagram? tarzı sorulardan da kurtulabilirsiniz.
Tumblr Profile Link Ekleme

Tumblr’da bloggerlar tarafından en çok sorulan sorulardan birisi ‘Tumblr profilime nasıl link eklerim?‘ oluyor. Tumblr profile link ekleme işlemi aslında oldukça kolaydır.

Tumblr’da açıklamanıza link ekleyerek ‘instagram?’ tarzı sorulardan kurtulabilir, daha düzenli bir profil elde edebilir ve eklediğiniz linke daha fazla etkileşim yönlendirebilirsiniz. Örnek olarak; profilinize giren birisinin açıklama kısmında insta: turkish.mobile yazısıyla karşılaşmasındansa ‘Instagram’ yazılı linkle karşılaşması daha iyidir.

Bu şekilde farklı sosyal hesaplarınızın kullanıcı adını aklında tutmak yerine tek tıklamayla ışınlanabilir. Bir de olayın ‘instagram?’, ‘diğer blogun?’ tarzı takipçi sorularından kurtulma boyutu da var. Eğer bu soruları alacak kadar takipçiniz yoksa o da sorun değil 🙂 Tumblr Takipçi Sayınızı Arttıran Yöntemler yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Son olarak da; link eklediğinizde o linke yazıya kıyasla daha fazla etkileşim alırsınız. Yan bir blogunuz varsa kullanıcı adını yazmak yerine kullanıcı adını yazıp link verirseniz daha fazla etkileşim aldığınızı göreceksiniz.

Önce PC üzerinden Tumblr açıklamasına link eklemeyi anlatayım:

Ayarlar > Sağ menüde ‘Bloglar’ kısmından blogunuzu seçin > Tema düzenle > ‘Açıklama’ kısmına gelin.

<a href="BURAYA LİNK GELECEK">BURAYA YAZI</a>

Yukarıdaki kodu kopyalayarak gerekli düzenlemeleri yapın ve kaydedin. Örnek;

<a href="https://www.instagram.com/turkish.mobile">Instagram</a>
Tumblr açıklamaya link ekleme

Hepsi bu kadar! Şimdi mobilde nasıl ekleyebileceğimize bakalım:

Profilimize giriyoruz > Sağ üstten ayarlar kısmının yanındaki ‘Görünümü düzenle’ ikonuna tıklıyoruz > Yukarıda PC için anlattığım kodu aynı şekilde kopyalayıp, düzenleyip kaydediyoruz. Hepsi bu kadar!

Tumblr Profiliniz için Tavsiyeler

Profilinizin renk uyumuna ve düzenine dikkat edin. Üst görsel için bloğunuzu yansıtan bir görsel seçin. Eğer üst görseli benim gibi yazılı GIF yapmak istiyorsanız ‘Legend Animate Text’ gibi uygulama mağazasından indirebileceğiniz uygulamalarla basit bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Açıklama kısmını boş bırakmamaya özen gösterin ama oraya hayatınızı da yazmayın 🙂 Eğer fazla özel şeyleri beğenmiyorsanız beğeniler kısmını herkese açık hale getirin.

Tumblr Tavsiyeler

Tumblr’ın genel kullanıcı kitlesi mobilden kullandığı için temanızdan çok blog renkleriniz ve açıklamanız önem taşıyor. Blog renklerinizi göz yormayacak şekilde seçin. Kapak fotoğrafınız da blog renklerinizle uyumlu olursa tadından yenmez.

Melisa
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve sosyal medya yöneticisi olarak yer alıyorum. İstanbul Üniversitesinde İşletme bölümü öğrencisiyim ve sosyal medya yönetimi ilgi alanım. Genel olarak sosyal ağ içerikleri üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorum.