Kategoriler

Tinder’da Beğenileri Görme Açığı Bulundu!

En popüler eşleşme uygulamalarından biri olan Tinder'da yeni bir açık bulundu. Normalde beğenileri görebilmek için gold üye olmak gerekirken bu açık kullanılarak beğeniler gold üye olmadan görülebiliyor.
Tinder'da Beğenileri Görme

Günümüzün en popüler eşleşme uygulaması olan Tinder’da bir açık bulundu. Bu açıkla birlikte sizi beğenen kişilerin fotoğrafını görebiliyorsunuz. Normalde Tinder birisi sizi beğendiğinde ilk olarak size ‘birisi sizi beğendi’ bildirimi gönderiyor ve ardından Gold (ücretli) üye iseniz bu kişiyi görüntülemenize izin veriyordu. Bu açığı kullanan kişiler gold üye olmadan beğenen kişilerin fotoğrafını görüntüleyebiliyor.

Bu büyük bir açık olmasa da fotoğrafına ulaşılan yani beğenen kişinin küçük bir ‘Google içinde resim ara’ komutuyla sosyal medya hesaplarına ulaşılabilir. (Tabi sosyal medya hesaplarında da aynı fotoğrafın bulunması gerekiyor)

Belki siz bu yazıyı okurken Tinder çoktan açığı kapatmış olsa bile yine de bu açıkla Tinder’da sizi beğenenleri nasıl görebileceğinize bir bakalım.

Tinder’da Beğenileri Görme Açığı

  • Öncelikle Tinder’a PC’den ve Chrome tarayıcımızdan giriyor olmamız gerekli.
  • Ardından sizi beğenen kişiye sağ tıklayarak ‘incele’ demeniz gerekiyor.
Tinder'da Beğenileri Görme
  • Sonrasında <div class=D(b) ile başlayana sağ tıklayalım.
Tinder beğenenleri görme
  • Karşımıza preview.gotinder.com ile başlayan bir fotoğraf linki çıkacak onu kopyalayalım.
  • Google’a yapıştıralım ve eğer fotoğraf küçük ise boyutunu 320×400 olarak değiştirelim.
Tinder'da beğenileri görme açığı

Her şey bu kadar! Artık bizi beğenen kişinin profil fotoğrafına sahibiz. Devamında ‘Google içinde resim ara’ yaparak kişinin sosyal medya hesaplarına ulaşmak gibi yöntemler deneyebilirsiniz. Tabi tekrardan bunun bir açık olduğunu ve uygulanmasının Tinder’ın politikalarıyla ters düştüğünü hatırlatayım. Büyük ihtimalle bu açık yakın zamanda Tinder ekibi tarafından fark edildiğinde kapatılacaktır.

Tinder Beğenileri Görme

Eğer bu yazıyı okuduğunuzda açık kapatıldıysa geriye bir tek Gold üye olmanız kalıyor. Gold üye olarak sizi beğenenleri görebilir, sınırsız kaydırma yapabilir, gördüğünüz son profili yanlışlıkla geçtiyseniz tekrar geri görebilir ve daha bir çok özelliğe sahip olabilirsiniz.

Tinder beğeni

Son olarak 2019 verilerine göre Tinder’ı Türkiye’de 1 milyon 78 bin kişinin kullandığını ve kullananların yüzde 80’inin erkek olduğunu ekleyeyim. Yani Türkiye’de her 80 kişiden biri Tinder kullanıyor. Tinder’ın 2019 yılında elde ettiği gelir ise; 1,2 milyar dolar. Yine 2019 verisine göre Tinder ortalama 5.9 milyon ücretli aboneye sahip. Bakalım her geçen gün kullanıcı sayısını katlamayı başaran Tinder, 2020 yılında yeni rakiplerine (özellikle Facebook Dating) karşı nasıl bir grafik sergileyecek.

Melisa
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve sosyal medya yöneticisi olarak yer alıyorum. İstanbul Üniversitesinde İşletme bölümü öğrencisiyim ve sosyal medya yönetimi ilgi alanım. Genel olarak sosyal ağ içerikleri üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorum.