1. Anasayfa
 2. Genel

Spotify Öğrenci Üyeliği Yenileme Nasıl Yapılır?

Spotify Öğrenci Üyeliği Yenileme Nasıl Yapılır?
0

Spotify Öğrenci Üyeliği sahibiyseniz, üyeliğinizi nasıl yenileyeceğinizi öğrenmek istiyor olabilirisiniz. Bu yazımızda öğrenci üyeliğinin nasıl yenilenebileceğinden bahsediyor olacağız. Keyifli okumalar dileriz!

Spotify Öğrenci Üyeliği Nedir?

Spotify Öğrenci Üyeliği, üniversitede eğitim gören öğrenciler için özel olarak hazırlanmış bir pakettir. Bu pakette tüm sınırsız özellikler kullanılabilir. Tek fark, fiyatının çok daha uygun olmasıdır. Bu üyeliğe geçtikten sonra reklamsız bir şekilde müzik dinleyebilir, sınırsız bir şekilde müzikleri cihazınıza indirebilirsiniz. Yine şarkı atlama gibi özellikleri de kullanabileceksiniz.

Paket ile ilgili tüm detayları bu yazımızda sizler ile paylaşacağız. Siz de öğrenmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Spotify Öğrenci Kaç Yıl Kullanılır?

Bu paketten yararlanmak için 18 yaşını doldurmuş ve bir üniversiteye gidiyor olmanız gerekmektedir. Tüm bu şartları karşılıyorsanız, 4 sene boyunca öğrenci üyeliğinden yararlanabilirsiniz.

Spotify Öğrenci Üyeliği

Spotify Öğrenci Üyeliği Kaldırıldı Mı?

Öğrenci üyeliği kaldırıldı dedikoduları, son zamanlarda oldukça popüler bir şekilde yayılmıştır. Bunun sebebi ise birçok kişinin bu fırsatı suistimal ediyor oluşudur. Ancak öğrenci üyeliği hala aktiftir ve Spotify Resmi Web Sitesi üzerinden satın alınabilir.

Spotify Öğrenci Neden Çalışmıyor?

SheerID öğrenci üyeliklerinin onaylanması için kullanılan platformdur. Eğer öğrenci paketiniz ile ilgili bir işlem yaparken sorun yaşıyorsanız, Spotify ile iletişime geçmeniz gerekir. Genellikle sorun SheerID uygulamasındadır.

Spotify Öğrenci Süreli Mi?

Evet, Spotify öğrenci tarifesi; süreli bir şekilde kullanılabilir. Her ay yeniden ücret ödemeniz ve paketi satın almanız gerekmektedir. Eğer otomatik ödemeyi açtıysanız, banka hesabınızdan para otomatik olarak çekilecektir.

Spotify Öğrenci 2 Kişi Kullanabilir Mi?

Öğrenci paketi, yalnızca bir kişiye özeldir. İki kişi birlikte Premium kullanmak istiyorsanız, Duo üyeliği satın almalısınız. Tek bir öğrenci hesabı, tek bir kişiye özeldir.

Liseliler Spotify Öğrenci Alabilir Mi?

Öğrenci üyeliği, yalnızca bir üniversiteye kayıtlı olan kişiler içindir. Lise seviyesinde eğitimini sürdüren öğrenciler, ne yazık ki bu paketten yararlanamamaktadır.

Spotify 1 Ay Ödenmezse Ne Olur?

Spotify üyeliklerinde borç usulü çalışma yoktur. O ay hesabınızda hiç para kalmadıysa hesabınızın süresi uzamaz. Anında iptal edilir.

Önerilen: Spotify ne kadar internet harcar hiç düşündünüz mü? Sizin için için hazırladığımız Spotify Ne Kadar İnternet Yer? başlıklı yazımızı tıklayarak okuyabilirsiniz.

Spotify Öğrenci Üyeliği Yenile

Spotify Öğrenci Üyeliği Satın Alma

Premium Öğrenci paketini kullanmaya başlamak için ilk olarak Spotify resmi web sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Daha sonra ön koşulları sağladığınızı doğrulamanız sizden istenir.

İlk olarak SheerID doğrulama formunu doldurmanız gerekmektedir. Eğer bu form doğru çalışmıyor ise yüksek ihtimalle herhangi bir üniversitede öğrenci kaydınız bulunmamaktadır.

Doğrulama için gerekli olan evrakları yükledikten sonra birkaç saat ile birkaç gün arasında beklemeniz gerekebilir. Bu süreç içerisinde öğrenci kaydınız üniversitede doğrulanıyor olacaktır. Bu aşamada sorun yaşıyorsanız Spotify ile iletişime geçmeniz gerekir.

Öğrenci kaydınız doğrulandıktan sonra tekrardan Spotify resmi web sitesini ziyaret etmelisiniz. Ziyaretinizden sonra ödeme bilgilerini girerek resmi olarak Spotify öğrenci üyeliğinizi başlatmış olacaksınız. Düzenli olarak abonelik ücretinizi ödemeyi unutmayın.

Son olarak eğitiminize yurt dışında devam ediyorsanız, ayarlar bölümünden ülke veyahut da bölge ayarlarınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yapmak için linke tıklayabilirsiniz.

Spotify Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?

Spotify doğrulama esnasında işinize yarayacak olan öğrenci belgesini hızlıca alabilirsiniz. Bunun için üniversiteye gitmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken e-devlet uygulamasına girmek ve öğrenci belgesini pdf formatında indirmek.

Spotify Öğrenci Üyeliği Alma Ne Kadar?

Şu anda gündemde yer almıyor olsa da siz bu yazıyı okuyana kadar çoktan Spotify fiyatlara zam getirmiş olabilir. Eğer herhangi bir zam yapılmadıysa güncel fiyat 8,99 TL’dir. Paketi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Spotify Öğrenci Sadece Üniversite Mi?

Yazımızda daha önce de sizlere bahsettiğimiz üzere Spotify öğrenci üyeliği yalnızca üniversite öğrencilerine özel olarak hazırlanmıştır. Yükseköğretim veyahut da lise öğrencileri bu paketten yararlanamamaktadır.

Spotify öğrenci

Spotify Öğrenci Üyeliği Yenileme

Eğer aylık olarak aldığınız Spotify Öğrenci Üyeliğinizi yenilemek istiyorsanız, otomatik ödemeleri açabilirsiniz. Kayıtlı kartınızda yeterli ücret varsa Spotify otomatik olarak aylık ödemeyi paketinizden çekecektir. Bu sayede herhangi bir ek işlem yapmanıza gerek kalmaz. Eğer otomatik ödemeler kapalı ise aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. spotify.com/account adresine giderek hesabınızdan oturum açmalısınız.
 2. Plan yazan yerin altındaki Planı Değiştir seçeneğine tıklayın.
 3. Ardından Free paketinizi iptal edin. Sizden bu işlemi onaylamanızı isteyecekler. Onaylayana kadar devam edin.
 4. Ardından Faturalandırma bölümüne gidin, birkaç dakika içerisinde ekran düzenlenecektir. Düzenlenen ekrandan Öğrenci paketini seçerek tekrardan satın alabilirsiniz. Tüm bu işlemlerin ardından uzun süre boyunca öğrenci üyeliğinizi kullanmak istiyorsanız, otomatik ödemeleri aktif hale getirebilirsiniz.

Turkishmobile.com takipçilerine özel olarak bu yazımızda Spotify öğrenci üyeliği hakkında bilgiler verdik. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize iyi bakın, aklınıza takılan soruları yorumlar bölümünden bizlere sormayı unutmayın!

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir