1. Anasayfa
 2. Genel

Soul Knight İncelemesi: Düşmana Korku Sal!

Soul Knight İncelemesi: Düşmana Korku Sal!
0

ChillyRoom’un oyunseverler ile buluşturduğu Soul Knight, oyun içerisindeki aksiyonlar ve iyi düşünülmüş RPG öğeleri ile sizlere güzel dakikalar yaşatıyor. Bugün ChillyRoom’un yayınladığı ve geliştirdiği Soul Knight’tan bahsetmek istiyoruz. Shattered Pixel Dungeon oyununa oldukça benzeyen Soul Knight bu oyundan  farklı olarak içerisindeki farklı elementler ile Pixel Dungeon’dan ayrılıyor. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan incelememize başlayalım.

Soul Knight Nedir?

Soul Knight, kahramanımızı oluşturduktan sonra büyülü portallardan geçerek karşımıza çıkan her türlü düşmanı elimizdeki balıktan kılıç ve niceleri gibi silahlarla patakladığımız bir oyun. Bu uğurda yanımızda bulunan evcil dostumuz ve belli bir ücret karşılığı kiraladığımız paralı askerler ile dosta güven düşmana korku salıyoruz.

Her oyun birbirinden farklı  zindanlarda geçmekte  ve patlayan varillerden, zehirli kutulardan ve donduran tuzaklardan ve daha bir çok tehlikeden  kendimizi korumamız gerekiyor. İnternet gerektirmediği için hemen hemen her yerde oynarken büyük bir keyif alacağınız bu oyunu gelin daha yakından inceleyelim.

Soul Knight ile Excalibur’u Bulmak!

Oyun içerisinde birden çok şey barındırıyor, yani oyunumuz salt al eline silahı ve önüne çıkan her  düşmanı öldür değil. Tamam, bu öldürme kısmı oyunun %90’lık bir kısmını oluşturuyor olsa da  ancak bunların dışında slot makinesinde “kumar” dahi oynayabilirsiniz. Kumar dediğimizde yanlış anlaşılma olmasın, günümüzün baş ağrısı “loot box” muhabbeti gibi değil. Belirli bir para yatırarak daha fazla para ya da yeni bir evcil hayvan gibi bir çok şey kazanma şansınız oluyor. Bunun haricinde merdivenlerden aşağı inerek oyun boyunca bulduğunuz silahları gösteren bir  galeriye gidebilir veya televizyonda reklamlar  izleyerek para kazanma imkanı sunuyor. Eğer diyorsanız ki ben işimi kesinlikle  şansa bırakmak istemiyorum, sağ üst tarafta bulunan kahverengi sandığı satın alarak (oyun içi para) oyuna direkt olarak güzel bir silahla başlayabiliyorsunuz. Bunun haricinde  oyun günlük giriş ödülü ile zaten sizi parasız bırakmıyor. Karakterlerden bahsedecek olursak gördüğünüz gibi birbirinden farklı karakterler var. Bu karakterlerden bazıları oyun içi para ile, bazısı ise ne maalesef ki gerçek parayla alınabiliyor.

Peki karakterlerin ne gibi özellikleri var? Her karakterin kendine özgü can, defans ve özel güçleri bulunmaktadır. Karakter çeşitliliği bize göre bir mobil oyun için oldukça  yeterli, gönül isterdi ki bazı karakterler sadece gerçek parayla alınamasın, hepsi oyunda kazandığımız paralar ile alınabilsin, ancak yapacak bir şey yok sanırım. Reklam konusundan bahsedecek olursak , oyun öldüğünüzde ya da ekstra para kazanmak istediğinizde size reklam  seçeneği sunuyor, onun dışında zorla izlemeniz gereken reklamlar yok. Kısacası reklamlar bu oyunda kabusunuz olmuyor. Reklamsız, üstüne çok iyi düşünülmüş bir oyun olarak Soul Knight’ı sizlere önermekten mutluluk duyuyoruz. Eğer internetsiz kaldığınızda  oynayacak güzel bir oyun arıyorsanız bu oyun sizin için ilaç gibi diyebilirim. Daha fazla oyun yazısı okumak için web sitemizi takip edebilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir