1. Anasayfa
 2. Mobil Oyunlar

Shop Titans Rehberi Hızlı Para Kazanmak ve Seviye Atlamak

Shop Titans Rehberi Hızlı Para Kazanmak ve Seviye Atlamak
0

Piyasaya her gün yeni bir oyun çıkıyor. Her birisinin kalitesini, oynanışını test etmek çok zor olsa da bu gün Shop Titans adında güzel bir oyunla karşınızdayım. İnsanların mobil oyunlar konusunda ki beklentileri farklı olsa da bu oyun zaman geçirmek, kafa dağıtmak için birebir. Ayrıca oyun Türkçe dil desteğine de sahip.

Oyun 3 platformda da oynanabiliyor ve bunu ortak bir sunucu üzerinden yapıyor. Yani oyunu Android, iOS ve Windows üzerinden ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz. Oyunun mobil platformlar için indirme boyutu yaklaşık olarak 70 Mb. Fakat şimdiden oyuna sık sık gelen güncellemeler için uyarayım, bu güncellemelerin boyutları 300 Mb’ı bulabiliyor.

Oyun bireysel olarak oynanabiliyor olsa da gerçek anlamda gelişmeniz için bir loncaya ihtiyacınız var bu yüzden hazır yazının başındayken hangi arkadaşlarınızla oynamaya başlayacağınızı da düşünün.

Tabi ki oyun içerisinde ki global konuşmayı kullanarak da arkadaşlar edinebilir ve bir loncaya girebilirsiniz. Ayrıca hangi platformdan oynadığınız bir önemi olmadığını unutmayın, oyun zorluğu ve yapısı tamamen aynı.

Shop Titans Nasıl Oynanır?

Shop Titans isminden de anlaşılabileceği üzere satış yaptığınız kendi dükkanınızı açtığınız bir oyun. Oyun içinde 2 adet para birimi var şu anda, birincisi gerçek para karşılığında satılan elmas, diğeri yaptığınız satışlardan elde ettiğiniz altınlar. Böyle anlatınca ne kadar basit durdu, oyun tabi ki bu kadar basit değil.

Oyunda eşyaları üretebilmek için hammaddeye ihtiyaç duyacaksınız. İlk başladığınızda ufak bir tutorial oynayacaksınız burada çok bir şey anlamanız mümkün değil zaten. Başlangıçta demir, tahta gibi temel maddeler ile bir şeyler üreteceksiniz. Üretim derken çok uzun sürelerden bahsetmiyorum, özellikle başlangıç için 10 saniye ile 45 saniye arasında değişen sürelerde üretimi tamamlanan eşyalar oluyor genelde. Bu ürettiğiniz eşyaları kendi dükkanınıza gelen müşterilere (Oyun Npc’si) ya da belli bir seviyeden sonra açılan oyuncu pazarında da satabilirsiniz. Bu paralarla marketi genişletebilir, yeni eşyalar alabilirsiniz ya da size nadir eşyalar getiren karakterlerinizi yolladığınız maceralarda ölmemesi için güçlü eşyalarla donatabilirsiniz.

Shop Titans Nasıl Oynanır?

Oyun ücretsiz olduğu için yapımcılar uygulama içi satın alımlarla kazanmak adına bazı “şeyleri” elde etmesi güç yapmışlar. Bunlar oyunun en kilit “şeyleri” aslında. Oyun içi üretim sınırı ve oyuncu marketine eşya koyma sınırı. Tabii bunları belli seviyelere erişerek de alabiliyorsunuz ancak gelişiminizi hızlandırmak için temel yapı taşları denilebilir.

Shop Titans Hızlı Para Kazanmak

Oyuna ilk başlayan oyuncuların kafasında bu soru yer edecektir o yüzden bu rehber tadında ki yazıda bildiklerimi aktarayım dedim. Öncelikle söyleyeceğim şekilde para kazanmak gerçekten kolay olacaktır üstelik belli eşyalarda daha usta olmanızı da sağlayacaktır.

Oyunda ürettiğiniz eşyaları dükkâna gelen NPC’ler çok düşük fiyatlardan satın alıyorlar ve para biriktirmek gerçekten çok zor oluyor. Pazarlık yapmaya kalkarsanız enerji kaybediyorsunuz ve illa ki bir yerde de indirim yapmanız gerekiyor geri enerjinizi toparlamak için. Sizde sonradan fark ediyorsunuz ki bu şekilde ne lonca katkınız oluyor ne de günü kurtarmak mümkün oluyor. Saatlerce uğraşıyorsunuz ve loncadan birisi bir anda 100 seviye birden satın alıyor siz bu sırada oyunun adaletini sorgulamaya başlıyorsunuz.

Shop Titans‘ta para kazanmakla alakalı anlatacaklarım illegal yöntemler değildir öncelikle bunu belirteyim. Yani bunları yaptınız diye kimse sizi oyundan uzaklaştırmayacak rahat olun. Dükkanınıza gelenlere yaptığınız satışın çok daha fazlasını çok kısa bir sürede yapacaksanız bu sayede. Öncelikle oyuna başladıktan biraz sonra oyun size oyuncu pazarını gösterecek. Orada satacağınız eşyalar gerçek oyunculara satılıyor. Fakat gerçek oyunculara satılması da pazarın sürekli dalgalanıyor olmasına sebep oluyor. 5 dakika önce tanesini 5000’den sattığınız ayakkabıyı bir bakıyorsunuz birisi 2000’den satıyor ve bir anda ayakkabının piyasası ölüyor. Böyle bir durumda beklemeniz en faydalısı olacaktır, yaklaşık 10 dakika sonra bu fiyat bu ürün için normal fiyatına geri dönecektir o sırada market slotunuzu bu ürünle doldurmayıp piyasası normal olan başka bir ürüne yönelmenizi tavsiye ediyorum.

Shop Titans hızlı para kazanmak

Market slotu belli bir seviyeye ulaşmadan ya da oyun içi parayla satılan elmas olmadan açılmadığı için slotları en verimli şekilde kullanmalısınız. Ayıca oyunda belli görevleri yaptıkça oyun size bir miktar elmas veriyor benim tavsiyem bu elmasları hızlandırma vb. gibi şeylere harcamayıp biriktirmek ve ekstra satış slotu veya üretim slotu almak.

Shop Titans’a başladığınızda size 1 adet slot verecek ve biriken elmasla kısa bir süre sonra 2. slotu alabilecek duruma geleceksiniz. Bu sayede pazarda 2 tane mal satabileceksiniz. Bu kısma kadar ulaştıysanız, üretimi çok fazla ham madde gerektirmeyen ve süresi kısa bir ürün seçin. Pazarda tabi ki bu ürünü takip edin, ne kadar sürede satılıyor fiyat ortalaması nedir şeklinde. Sonrasında deponuz ne kadarını alıyorsa en azından yarısını dolduracak şekilde bu üründen üretin.

Pazarda mevcut satış fiyatı araştırdığınız değerlere yakınsa yani piyasası iyi durumdaysa elinizdekileri satın. Ben pazara ürün koyarken anlık en düşük satış fiyatından 10 altın daha azına koyuyorum ki insanların ilk göreceği ürün benim ki olsun ve hızlı satılsın bu sayede slotum çok uzun süre dolu kalmıyor. Ürünleri hemen satıp parasını alıyorum. Beklediğim süreçte envanterimi artık doldurmadığı için yeni üretime başlayabiliyorum. Ayrıca 2-3 parça eşyayı da dükkânda bırakın ki dükkâna gelen NPC’lere satacak bir şeyiniz olsun. “Burada alacak hiçbir şey yok” diyerek dükkândan gitmesinler.

Bu yöntem de dikkat etmeniz gereken şeyler üretilmesi hızlı ve satışı kolay malzemeleri seçmeniz. Ayrıca önemli olan bir diğer nokta ise nadirliği olan eşyaları bu yöntemle satmanız çok daha zor. Çünkü bu eşyaları alan normal oyuncular genellikle görev yapmak için ya da başka bir eşyanın üretimi için kullanıyor. Nadirliği olan eşyaların kullanımı ise genellikle karakterleri donatmak için kullanılıyor. O yüzden onları dükkânda bırakmanız ve gelen NPC’lere satmanız daha mantıklı olacaktır. Ya da kendi karakterlerinize de giydirebilirsiniz.

Unutmayın bir şeyi ne kadar fazla üretirseniz onda ustalık kazanırsınız ve nadir eşya üretme oranınız artar bu bahsettiğim taktiği uygulama açısından belki zora sokacaktır ancak birazdan anlatacağım seviye atlama taktiğinde ise çok işinize yarayacaktır.

Shop Titans Hızlı Seviye Atlamak

Yukarıda anlattığım para kazanma yöntemi sizin para miktarınızı çok hızlı bir şekilde arttırırken seviyenize etkisi neredeyse hiç olmayacaktır. Çünkü oyuncu marketinde satılan ürünler size XP vermiyor. XP kazanmak için mutlaka gelen NPC’lere satış yapmalısınız.

Oyunun başında hangisine yönleneceğiz konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz ancak üretim slotlarınız arttığında ve bazı şeylerde ustalık kazanmaya başladığınız da bu ikisini aynı anda götürebiliyorsunuz.

Shop Titans hızlı seviye atlamak

Öncelikle yukarıda ki anlattığım Shop Titans‘ta para kazanma yöntemiyle bazı eşyalarda ustalaşın ve nadir üretme oranınızı arttırın. Nadir ürünlerin oyuncu pazarında o kadar hızlı satılmadığını zaten söylemiştim. Bu ürünleri ben genelde dükkanıma gelen NPC’lere 2 katı fiyattan satarak 2 katı XP kazanıyorum. Hem üretimden gelen nadir eşyalar elimde kalmıyor ve onların satılmasını bekleyerek zaman kaybetmiyorum hem de seviye atlayabiliyorum.

Burada bir diğer önemli nokta ise enerji seviyenizi ayarlamak ve pahalı ürünlere fiyat arttır diyerek 2 katı fiyattan satmak. Bunun için ücreti düşük olan ürünler de indirime gitmenizi tavsiye ediyorum. Böylelikle enerji seviyenizi doldurabilir ve pahalı ürünleri 2 katına satabilirsiniz. Ayrıca oyunun XP doldurma mantığı oyunda şöyle işliyor, NPC’lerin aldığı her altın değeri 1 XP’ye denk geliyor. Bu yüzden fiyat arttırmanın pahalı ürünlerde ne kadar değerli olduğunu anlamışsınızdır sanırım.

Shop Titans Loncalar

Oyuna ilk başladığınızda kafa karıştırıcı olabilecek bir diğer nokta. Ayrıca bu oyunda bir loncada olmamanız size çok şey kaybettirecektir. Aynı seviyede olduğunuz bir oyuncu sizi çok kolay bir şekilde loncası sayesinde geçecek duruma gelebilir. Bu yüzden loncanızı iyi seçmelisiniz ya da kendiniz kuruyorsanız herkesin loncaya katkı yapması konusunda ki otoritenizi korumalısınız.

Loncaların geliştirebileceği bir sürü bina var bunların ne işe yaradığı zaten yazıyor o yüzden bunlardan bahsetmeyeceğim. Ancak lonca yöneticiniz günlük olarak bir binanın yatırım değerlerini düşürebiliyor bu sayede normalden daha az para harcayarak, daha fazla seviye aldırabiliyorsunuz o binaya. Burada lonca sohbeti iyi organize edilmeli ve o binaya yoğunlaşmalı.

Shop Titans Loncalar

Ayrıca aynı loncada olduğunuz arkadaşlarınızın dükkanlarına giderek temizlik yapabilir hem kendiniz hem de onlara enerji kazandırabilirsiniz. Aynı şekilde yeni başlayan ya da gelişmeye daha çok ihtiyacı olan arkadaşınıza hediye kutular yollayabilirsiniz.

Ufak Bir Not: Dükkanınıza her zaman almak için gelen NPC’ler olmayacak. Satmak için gelenlerin tekliflerini her zaman kabul edin hatta eğer para durumunuz iyiyse enerji kazanmak için 2 katı para ödeyerek alabilirsiniz. Böylelikle tüm enerjinizi doldurabilirsiniz. Sonrasında yine 2 katı fiyata aynı ürünü para kazanmadan sattığınızda maddi açıdan bir kazanç sağlanmasa bile XP olarak sizi çok ileriye taşıyacaktır.

Shop Titans’ta Dükkân Özelleştirmek ve Genişletmek

Dükkanda bulunan eşyalarınızı geliştirebiliyorsunuz bu sayede oralarda NPC’ler için daha fazla eşya sergileyebiliyorsunuz. Ayrıca bunları renklendirmek gibi göze hoş gelen özelleştirmeler de yapabiliyorsunuz. Fakat bunlardan önce depolarınızı genişletmenizi tavsiye ediyorum. Ne kadar fazla deponuz olursa o kadar fazla ham madde stoklayabilirsiniz. Üretim aşamasında sorun yaşamanızı engeller çünkü bazı eşyaların üretim süreleri uzun sürebiliyor ve bu süreçte hammadde sabit olarak size gelmeye devam ediyor.

Dükkanınızı genişletmek için ise gereken şartları sağladıktan sonra beklemeyin bu sayede daha fazla depolama malzemesi koyabilirsiniz. Buda daha fazla satış yapabileceğiniz eşyaya denk geldiği için para demek oluyor. Yani harcadığınız paraya kesinlikle değecek bir geliştirme.

Ayrıca fayansları ve duvarları boyayarak da dükkan içerisinde güzelleştirmeler yapmak göze hitap eden harcamalar olsa da loncanızda ki diğer oyunculardan daha iyi gözükmesi mutluluk vermiyor değil.

Shop Titans’ta Savaşçılarınızı Güçlendirme

Savaşçılarınızı oyun içerisinde belli görevlere göndererek elde edilmesi zor hammaddeler sağlayabiliyorsunuz. Fakat bu görevlerin zorlukları var. Bu yüzden savaşçılarınızın üzerinde ki eşyaların iyi olduğundan emin olmalısınız. Elmasla alınanlar dışında en güçlü olanları seçmeye gayret gösterin ki gittikleri mağaralarda yenilgiye uğrayıp geri dönmesinler.

Shop Titans savaşçı güçlendirme

Ayrıca görevden geri dönen savaşçıların dinlenmesi için gerekli bir süre oluyor bu yüzden elinizde ne kadar fazla iyi donanımlı savaşçı olursa o kadar fazla nadir hammadde elde edebileceksiniz. Oyun içi genel seviyeniz arttıkça farklı özelliklere sahip savaşçılar açılacak, ilk başta aldıklarınıza oranla çok daha güçlü olacaklar o yüzden sürekli diğer sekmelerde ki savaşçıları da kontrol edin.

Evet Shop Titans‘ın temel yapısından ve mantığından sizlere bahsettim. Birkaç da tüyo verdim. Kesinlikle zaman geçirmek için oynayabileceğiniz keyifli bir mobil oyun. Ticari yeteneklerinizi ortaya koyma zamanı!

Zaman geçirmelik farklı bir oyunu da değerlendirmek isterseniz; Dead Cells yazımıza göz atabilirsiniz.

Shop Titans İndir

Shop Titans’ı Google Play Store üzerinden indirmek için buraya tıklayınız.

Shop Titans’ı App Store üzerinden indirmek için buraya tıklayınız.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir