Kategoriler

Sadakat Kartlarını Taşımak Tarihe Karışıyor: Stocard

Alışveriş yaparken çoğu zaman indirimlerden faydalanabilmek için sadakat kartları almak zorunda kalıyoruz. Sonrasında ise bu kartları taşımak tam bir eziyete dönüşüyor. Stocard uygulamasıyla birlikte artık yanımızda sadakat kartlarını taşımamıza gerek kalmıyor.
Stocard Uygulaması

Alışveriş yaptığımız çoğu markanın sadakat kartı çıkarttığı ve bu sadakat kartlarını kullananlara indirim sağladığı bugünlerde Stocard uygulamasıyla sadakat kartlarını taşımak tarihe karışıyor.

Genellikle Migros, Starbucks, Gratis ve Cinemaximum gibi yerlerde sadakat kartına özel avantajlar sunuluyor ve bu avantajlardan faydalanabilmek için kart alma zorunlu tutuluyor. Bazı markalar telefon numarasıyla bu işi çözmeyi başarmış olsa da bazıları hala kart sormaya devam ediyor.

Stocard uygulaması ise bu kısımda devreye girerek cüzdanımızda kalabalık eden sadakat kartlarından bizi kurtarıyor ve kartınız var mı diye sorulduğunda telefonumuzu uzatmamız yetiyor.

Uygulama neredeyse tüm Türkiye’de kullanılan sadakat kartlarını destekliyor. (Benim kullandığım kartların hepsi destekleniyor.)

Aynı zamanda ‘Kart Yardımcısı’ özelliği ile konum izni verirseniz uygulama otomatik olarak gittiğiniz yerin sadakat kartını gösteriyor. (Örnek olarak Migrosa gittiğinizde uygulama konumunuzdan bunu tespit ediyor ve sadakat kartınızı gösteriyor.)

Stocard Uygulaması

Uygulamayı aşağıdan Play Store veya App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Stocard - Sadakat Kartı
Stocard - Sadakat Kartı
Geliştirici: Stocard
Fiyat: Ücretsiz
‎Stocard - Loyalty Cards Wallet
‎Stocard - Loyalty Cards Wallet
Geliştirici: Stocard GmbH
Fiyat: Ücretsiz

Uygulamayı indirdikten sonra kolayca kartınızı ekleyebilirsiniz. Bunun için “+” butonuna tıklayın. Kartınızın hangi markaya ait olduğunu seçin. Ardından manuel (kart numaranız ile) veya kartınızın barkodunu okutarak kartınızı ekleyin. Hepsi bu kadar! Mağazaya gittiğinizde telefonunuzu çıkarıp uygulamadan kartınızı göstermeniz yeterli. Bazı mağazalarda barkodun okunmasında sorun yaşarsanız (ki ben yaşadım); kart numaranızı söylemeniz de yetiyor.

Uygulama içerisinden hesap oluşturursanız; kartlarınız ile hesabınız bağlanıyor ve farklı telefondan giriş yaptığınızda kartlarınız kaybolmamış oluyor.

Stocard

İsterseniz “ayarlar” kısmından “daha fazla” seçeneğini seçerek “Stocard Lock” özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Bu şekilde uygulamaya giriş yaparken güvenlik bilgilerinizi girmeniz gerekir.

Ek olarak uygulamanın “Teklifler” kısmından; eklediğiniz kartların mağazalarına özel indirimlerine, kuponlarına, broşürlerine ve kataloglarına ulaşabilirsiniz. Uygulama reklam içermiyor ve herhangi bir ücretli sürüme sahip değil.

Gamze Ünal
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü, grafiker ve sosyal medya yöneticisi olarak yer alıyorum. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde okuyorum ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak uygulamalar üzerine yoğunlaşmış durumdayım.