1. Anasayfa
 2. Keşfedilmesi Gereken Uygulamalar

Ruh Halini Günlüğüne Yansıt: Daylio

Ruh Halini Günlüğüne Yansıt: Daylio
0

Telefonunuzdan günlük yazmayı seviyor musunuz? Daylio uygulaması ile telefonunuzdan günlük tutabilir ve nasıl hissettiğinizi kayıt altına alabilirsiniz. Aslında Daylio uzun zamandır yayında ancak pek bilinmediği için keşfedilmesi gereken uygulamalar arasında yer alıyor.

Cebimizdeki telefonun çoğu gereksinimimizi karşıladığı bu teknolojik günlerde her akşam günlük yazmak eziyet olabiliyor. Hem saklama derdimiz hem de taşıma derdimiz oluşuyor. Telefonumuzdan günlük tutarak ise güvenlik ve taşıma problemine çözüm bulabiliyoruz.

Daylio uygulama incelemesi

En azından benim için durum böyle. Sürekli günlüğümü taşımak veya başka birileri okumasın diye saklamak yerine telefonumdan günlük yazmayı tercih ediyorum. Parmak izimle güvenliği sağlıyor, otomatik yedeklemeler yaparak günlüğümün kaybolma riskini yok etmiş oluyorum.

Telefonumuzdan günlük yazmaya karar verdiysek geriye nereye yazacağımız kalıyor. Bazıları standart not uygulamalarını kullanarak günlük yazmayı tercih ederken bazılarıda direkt olarak günlük uygulamalarına yöneliyor. İşte Daylio’da bu günlük uygulamalarından bir tanesi. Farkı ise ruh halinize yoğunlaşması.

Daylio Uygulaması

Daylio uygulamasında her şey oldukça basit ve kullanışlı. Günlük girişinizde size ruh halinizi, (özelleştirme yapılabiliyor) gün hakkında yazmak istediklerinizi ve gün içinde neler yaptığınızı (özelleştirme yapılabiliyor) soruyor. Her şey sadece bu kadar. Sonrasında ise geçmişe dönük analizlerinizi görebiliyorsunuz. Örnek olarak; uyuduğum günler çoğunlukla mutlu hissetmişim gibi.. (ben :) )

Daylio uygulaması

İsterseniz günlük yazmak yerine uygulamayı ruh hali takibi için de kullanabilirsiniz. Bu şekilde uzun bir zaman aralığı içerisinde neler yaparak mutlu olduğunuzu veya olamadığınızı tespit edebilirsiniz. İsterseniz de ‘hedefler’ özelliği sayesinde kendinize bir hedef oluşturabilir (kitap oku gibi) ve uygulamanın size bunu gerçekleştirmeniz için yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Daylio Eksik Yanları

Uygulamayı uzun süredir kullanan birisi olarak bilgisayardan giriş ve kullanıcı hesabı olmaması dışında pek eksik yanını görmedim. Aslında Bilgisayardan giriş ve kullanıcı hesabı olmaması az çok aynı şey. Yedekleme sistemini kullanmak yerine günlüklerimiz direkt olarak sunucuya kaydedilse ve günlüklerimize ulaşmak için sadece giriş yapmamız yeterli olsa muhteşem olurdu.

Daylio güvenlik

Farklı telefondan günlüğümüze ulaşmak istediğimizde Google (iOS kullanıcıları için Apple) hesabımıza giriş yapıp yedeklerimize ulaşmamız gerekiyor. Haliyle bu da zahmetli ve günümüz şartlarında yetersiz. Bunun dışında uygulamanın herhangi bir eksik yanını göremedim. (Benim için bir günlük uygulamasında olmasını istediğim her şeyi barındırıyor.)

Ruh Halini Günlüğüne Yansıt: Daylio

Telefondan günlük yazmak için bir uygulama arıyorsan Daylio uygulamasına bir göz atmanı tavsiye ederim. Hatırlatıcılar sayesinde günlük rutinini koruyabilir, ruh hallerini ve etkinliklerini düzenleyerek günlüğünü kendine göre özelleştirebilir ve hedeflerini seçerek güzel bir başlangıç yapabilirsin. Aynı zamanda uygulamada karanlık mod bulunuyor ve istersen renk paletleriyle uygulamayı özelleştirebiliyorsun. Tabi her şeye sınırsız bir erişim istiyorsan PREMIUM satın alman gerekiyor.

Daylio Premium

PREMIUM satın alarak her özelliğe sınırsız erişim sağlayabilsek de, ücretsiz kullanımda da sunulan özellikler oldukça yeterli gözüküyor. Anlayacağın, telefonundan günlük yazmak için bir uygulama arıyorsan Daylio uygulamasını değerlendirmeni tavsiye ederim.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir